Постанова
від 05.10.2011 по справі 6055/11/2070
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

                                                                                                                        

     

Харківський окружний адміністративний суд

61004  м. Харків  вул. Мар'їнська, 18-Б-3

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 Харків  

 05 жовтня 2011 р.                                                                                 № 2-а- 6055/11/2070  

Харківський окружний адміністративний суд  у складі:

головуючого судді  - Горшкової О.О., при секретарі судового засідання - Гетьман Н.В.,

за участю сторін: представник позивача - ОСОБА_1, відповідач - не з`явився, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮДО", -

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м. Харкова звернулася до суду із позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮДО», в якому просить суд стягнути з відповідача суму боргу в розмірі 27331,02 грн. в рахунок погашення його боргу. В обґрунтування позовних вимог зазначає, що у зв’язку із не поданням платником податків податкових звітів у строки, визначені законодавством, Державною податковою інспекцією у Орджонікідзевському районі м. Харкова до відповідача застосовані штрафні санкції та винесено податкове повідомлення-рішення № 0002771510/0 від 01.07.2010 року, яким платника податків зобов’язано сплатити штраф в сумі 1020,00 грн., яке було направлено на адресу відповідача. Проте всупереч вимогам законодавства, визначена контролюючим органом заборгованість перед бюджетом відповідачем не сплачена та залишається не погашеною.

Представник позивача у судовому засіданні 04.10.2011 року підтримав свою правову позицію по справі.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, причини неявки суду не повідомив, письмових заперечень проти позову не надав. Враховуючи те, що відповідно до ст. 35 КАС України відповідача було належним чином повідомлено про дату, час і місце судового засідання, суд дійшов висновку розглядати справу за наявними в ній матеріалами, без участі зазначеної сторони.           

Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні в матеріалах справи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на повному, всебічному і об’єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з такого.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «ЮДО» пройшло державну реєстрацію і перебуває в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за кодом 32762081 та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Орджонікідзевському районі м. Харкова з 09.01.2004 року за № 1.

Матеріалами справи підтверджено, що 21.06.2010 року Державною податковою інспекцією у Орджонікідзевському районі м. Харкова було проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питань неподання податкової звітності, за результатами якої встановлено, що ТОВ «ЮДО» в порушення абз. «б» п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п. 22.13 ст. 22 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» платником податку не подано декларації з податку на прибуток за 2008 рік, за 1 квартал 2009 року, 1 півріччя 2009 року, 3 квартали 2009 року, 2009 рік, 1 квартал 2010 року, що відображено в акті перевірки від 21.06.2010 року № 1522/15-32762081.

29.06.2010 року податковим органом був складений акт про неможливість вручення акту невиїзної документальної перевірки за № 1383/15-32762081 з підстав незнаходження відповідача за юридичною адресою.

З посиланням на зазначений акт Державною податковою інспекцією у Орджонікідзевському районі м. Харкова 01.07.2010 року було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0002771510/0, яким відповідачу було визначено суму податкового зобов’язання за платежем податок на прибуток на суму 1020,00 грн., з яких за штрафними санкціями – 1020,00 грн.

06.08.2010 року податковим органом було складено акт за № 1771/15-32762081 про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення, у зв’язку з поверненням поштового відправлення без вручення зі збігом терміну зберігання. Податкове повідомлення-рішення від 01.07.2010 року № 0002771510/0 розміщене на дошці податкових оголошень.

Суд зазначає, що 01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Закон України «Про систему оподаткування» втратили чинність.   

Проте, у зв'язку з тим, що правовідносини щодо наслідків неподання податкової звітності виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, в даному випадку слід застосовувати норми Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", який був чинний на момент виникнення даних правовідносин.

Перевіряючи юридичну та фактичну обґрунтованість мотивів, які покладені суб’єктом владних повноважень в основу спірних правових актів індивідуальної дії на відповідність вимогам ч.3 ст.2 КАС України, суд зазначає таке.

Судом встановлено, що 04.10.2006 року між Харківською міською радою та ТОВ "ЮДО" був укладений договір оренди землі, відповідно до умов якого Орендодавець на підставі рішення XLIV сесії Харківської міської ради IV скликання від 23.12.2005 року № 275/05 "Про припинення та надання у користування земельних ділянок юридичним та фізичним особам для експлуатації та обслгуговування будівель і споруд" надав, а орендар прийняв у строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподраського призначення - землі житлової та господарської забудови, яка знаходиться в м. Харкові, вул. Другої П'ятирічки, 49 загальною площею 0,3222 га строком до 01.12.2030 року.

Відповідно до п. 9 Договору орендна плата за земельну ділянку вноситься Орендарем у грошовій формі на рахунок Державного казначейства у Харківській області, яка сплачується рівними частками щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем (податкового) місяця.

Факт передачі земельної ділянки, яка є предметом Договору оренди підтверджується актом приймання-передачі земельної ділянки, підписаного начальником управління земельних відносин та позивачем і скріплений печатками.

Відповідно до Закону України «Про систему оподаткування»від 18.02.1997 р., № 77/97-ВР платники податків, зборів (обов'язкових платежів) зобов'язанні сплачувати належні суми податків та зборів у встановлені законом терміни і це зобов'язання припиняється їх сплатою.

Законом України «Про порядок погашення зобов’язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено поняття податкової декларації, відповідно до якого податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу);

Відповідно до п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

Податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств.

Платник податку звільняється від обов'язку подавати податкову декларацію за звітний (податковий) період протягом поточного року у разі, якщо його податкові зобов'язання були відображені у річній податковій декларації на поточний рік відповідно до закону з питань окремого податку, збору (обов'язкового платежу).

Відповідно до п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України 2181-111 від 21.12.2000р. контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо: а) платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію; б) дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях; в) контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання.

Згідно з п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Згідно п. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 цього ж Закону у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Відповідач правом адміністративного та судового оскарження не скористався, у зв’язку з чим, в силу вимог зазначених норм Закону, податкове зобов’язання є узгодженим.

На підставі п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 вищезазначеного Закону №2181-ІІІ від 21.12.2000 р. у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до п. 6.2.4 ст. 6 Закону України № 2181-111 від 21.12.2000р. у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

У зв'язку з несплатою вищевказаної суми податкового зобов'язання у встановлені Законом строки Державною податковою інспекцією у Орджонікідзевському районі м. Харкова в порядку ст.6 Закону України № 2181-111 від 21.12.2000р. направила відповідачу першу податкову вимогу на суму 8879,37 грн. від 02.12.2008 року № 1/366.

02.12.2008 року за № 1135/24-016 податковим органом був складений акт  про те, що через неможливість вручення податкового повідомлення-рішення, у зв’язку з відсутністю ТОВ «ЮДО» за юридичною адресою, податкову вимогу № 1/366 цього ж дня розміщено на дошці оголошень.

19.08.2010 року Державною податковою інспекцією у Орджонікідзевському районі м. Харкова відповідачу було виставлено другу податкову вимогу № 2/119 на суму 27331,02 грн., яка також була розміщена на дошці оголошень.

Виходячи з п. п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.

Відповідно до  п. 95.1 та п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Станом на день розгляду справи заборгованість відповідача перед бюджетом становить 27331,02 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідач вимог суду не виконав, доказів оплати спірної суми заборгованості чи доказів відсутності обов’язку оплачувати спірну суму заборгованості не надав, заявлених до нього адміністративних позовних вимог не спростував.

За таких обставин, суд знаходить позов обґрунтованим, доведеним і таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до п. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень,а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд, –

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮДО" - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮДО" (61055, м. Харків, вул. Другої П'ятирічки, б. 49, код 32762081) суму боргу 27331 (двадцять сім тисяч триста тридцять одна) грн. 02 коп. в рахунок погашення його податкового боргу на р/р 35212001000388 УДК у Харківській області м. Харкова, МФО 851011.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у 10-денний строк з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили у порядку, передбаченому ст. 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 10.10.2011 року.

           Суддя                                                                                Горшкова О.О.

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення05.10.2011
Оприлюднено24.10.2011
Номер документу18694813
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —6055/11/2070

Ухвала від 24.05.2011

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Горшкова О.О.

Постанова від 05.10.2011

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Горшкова О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні