Постанова
від 14.10.2011 по справі 4627/11/2170
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 жовтня 2011 р.

Справа № 2-а-4627/11/2170

                              

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Анісімова О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України  в Великоолександрівському районі Херсонської області до Давидово-Брідського сільського комунального підприємства "Сількомунгосп" про стягнення заборгованості  з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування,

встановив:

Управління Пенсійного фонду України в Великоолександрівському районі Херсонської області (далі по тексту – позивач або УПФУ) звернулось до адміністративного суду з позовом до Давидово-Брідського сільського комунального підприємства «Сількомунгосп» (далі по тексту – відповідач або СКП «Сількомунгосп») про стягнення недоїмки по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 961,70 грн.

До суду поштою від УПФУ надійшла заява про збільшення суми позову, відповідно до змісту якої позивач просить збільшити суму позову на 415,09 грн. та стягнути з СКП «Сількомунгосп» недоїмку по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 1376,79 грн.  

У судове засідання сторони не з'явились. Представник позивача надав суду заяву, відповідно до змісту якого позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить розглянути справу без його участі. Відповідач у судове засідання повторно не з'явився, про час, дату та місце судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується корінцями повідомлення про вручення поштового відправлення, про  причини неявки суд не повідомив. Враховуючи вищевикладене та на підставі чч. 4,6, ст. 128 КАС України, суд визнав за можливе розглянути справу у порядку письмового провадження.

Відповідно до змісту позову, вимоги позивача обґрунтовуються наступними обставинами. Згідно із Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464-VI (далі по тексту – Закон №2464-VI)  СКП «Сількомунгосп» є платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі по тексту – єдиний внесок). Згідно із ч. 6, ст. 9 Закону № 2464-VI платник єдиного внеску зобов’язаний сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. СКП «Сількомунгосп» зазначений обов’язок порушив, внаслідок чого у нього перед УПФУ утворився борг на загальну суму 1376,79 грн. Таким чином, вказане зобов’язання визнається недоїмкою та підлягає стягненню з відповідача.

Відповідач про свою правову позицію щодо предмету спору не повідомив. Разом з цим, від нього надійшов лист відповідно до змісту якого повідомляється, що згідно рішення одинадцятої сесії Давидово-Брідської сільської ради від 26.09.2011 року, №101 розпочато процедуру ліквідації СКП «Сількомунгосп».   

Дослідивши наявні документи та матеріали, всебічно та повно з’ясувавши обставини справи, об’єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі виходячи з наступного.

Законом № 2464-VI визначено правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Згідно із положеннями Закону № 2464-VI та Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 384/2011, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення та збору, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі по тексту - єдиний внесок). Крім того, йому надано право стягувати у передбаченому законодавством порядку своєчасно не нарахованих та/або не сплачених сум єдиного внеску, страхових внесків та інших платежів. Відповідно до ст. 25 зазначеного закону, недоїмка по єдиному внеску може стягуватись у судовому порядку. Таким чином, УПФУ надано право звертатись до адміністративного суду з позовом про стягнення недоїмки по єдиному внеску.

Згідно із п. 2, ч. 1, ст. 1 Закону № 2464-VI єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Платники єдиного внеску визначені ст. 4 Закону № 2464-VI. Зокрема, до них відносяться юридичні особи утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами. Виходячи із змісту ч. 4, ст. 5 Закону № 2464-VI обов'язки юридичних осіб як платників єдиного внеску виникають з моменту їх державної реєстрації. Юридичні особи-роботодавці є страхувальниками для платників єдиного внеску, зазначених у пунктах 2, 3, 6 - 14 частини першої ст. 4 Закону № 2464-VI. Крім цього, відповідно до ч. 9, ст. 9 Закону № 2464-VI обчислення і сплата єдиного внеску за платників, зазначених у пунктах 2, 3, 6, 7, 8, 9 та 11 частини першої статті 4 цього Закону, здійснюються платниками, зазначеними у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, за рахунок сум, на які внесок нарахований. Таким чином, до обов’язків юридичних осіб-роботодавців входить своєчасне нарахування та сплата нарахованого єдиного внеску до Пенсійного фонду на суми, що виплачуються ними найманим працівникам та які є базою для нарахування єдиного внеску відповідно до зазначеного Закону.

Згідно звітних та засновницьких документів відповідач використовує найману працю. Таким чином, відповідач зобов’язаний нараховувати та сплачувати до Пенсійного фонду суми єдиного внеску, нараховані ним на суми виплаченої заробітної плати та інших винагород, які він виплачує найманим працівникам відповідно до законодавства та які є базою нарахування єдиного внеску. Відповідно до наявних у матеріалах справи карток особового рахунку платника єдиного внеску відповідач має заборгованість перед УПФУ по сплаті єдиного внеску у сумі 1376,79 грн.

УПФУ на адресу відповідача направлялась вимога від 02.08.2011 року щодо сплати наявної суми заборгованості, однак вжитті заходи не призвели до її погашення.      

Згідно із п. 1, ч. 2, ст. 6 Закону № 2464-VI платник єдиного внеску зобов'язаний  своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. При цьому, ч. 8, ст. 9 Закону № 2464-VI встановлено базовий звітний період – календарний місяць. Відповідно до ч. 8, ст. 9 цього ж Закону, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Однак, всупереч положенням вищевказаних норм, відповідач вчасно не сплатив у повному обсязі суму єдиного внеску, про що свідчать копії карток особового рахунку платника єдиного внеску у матеріалах справи, а також розрахунок заборгованості відповідача. Виходячи з викладеного та на підставі п. 6, ст.1, ст. 25 Закону № 2464-VI несплачена відповідачем вчасно сума єдиного внеску визнається недоїмкою та підлягає стягненню у судовому порядку.

При цьому, суд зазначає, що початок  процедури ліквідації СКП «Сількомунгосп» не звільняє його від сплати єдиного внеску нарахованого за минулі періоди. На момент розгляду справи у суді підприємство зареєстровано в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України.   

Таким чином, позов Управління Пенсійного фонду України в Великоолександрівському районі Херсонської області до Давидово-Брідського сільського комунального підприємства «Сількомунгосп» про стягнення недоїмки по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 1376,79 грн. підлягає задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 158 - 163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позов управління Пенсійного фонду України  в Великоолександрівському районі Херсонської області до Давидово-Брідського сільського комунального підприємства "Сількомунгосп" про стягнення заборгованості  з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування задовольнити.

Стягнути з Давидово-Брідського сільського комунального підприємства "Сількомунгосп" (код ЄДРПОУ 32342272) на користь управління Пенсійного фонду України в Великоолександрівському районі Херсонської області (код ЄДРПОУ 21294885) заборгованість  з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 1376 (одна тисяча триста сімдесят шість) грн. 79 коп. на р/р 33,2% 25605303002748 МФО 352457 код 21294885 в Херсонському обласному управлінню ВАТ "Ощадбанк".  

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення.  В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була  подана  у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили  після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                                                                                                           Анісімов О.В.

кат. 10.1

СудХерсонський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення14.10.2011
Оприлюднено24.10.2011
Номер документу18694894
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —4627/11/2170

Постанова від 14.10.2011

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Анісімов О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні