ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.10.11 Справа № 26/155/2011
Суддя Єжова С.С., за участю секретаря судового засідання Антонової І.В., розглянувши матеріали справи за позовом
Державного підприємства „Свердловантрацит”, м.Свердловськ Луганської області
до Товариства з обмеженою відповідальністю „Донбассконтракт ЛТД”, м.Луганськ
про стягнення 48145 грн. 90 коп.
в присутності представників сторін:
від позивача –провідний юрисконсульт ОСОБА_1, довіреність №14-211д від 12.05.2011;
від відповідача –представник не прибув.
В С Т А Н О В И В:
Обставини справи: заявлено вимогу про стягнення з відповідача заборгованості у сумі 48145 грн. 90 коп.
Відповідач не скористався наданим йому правом, передбаченим ст.22 Господарського процесуального кодексу України, не забезпечив участі повноважного представника у судовому засіданні, хоча був належним чином повідомлений про час і місце проведення розгляду справи, про що свідчить відповідний штамп суду з відміткою про відправку документу на звороті примірника всіх ухвал суду, який містить вихідний реєстраційний номер, загальну кількість відправлених примірників ухвали, дату відправки, підпис працівника суду, яким вона здійснена.
Як зазначив Вищий господарський суд України в Інформаційному листі від 13.08.2008 №01-8/482 Про деякі питання застосування норм господарського процесуального кодексу України (п.19) ... дана відмітка, за умови, що її оформлено відповідно до вимог п.3.5.11 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженої наказом Вищого господарського суду України від 10.12.2002 №75 (з подальшими змінами), є підтвердженням належного надсилання копій процесуального документа сторонам та іншим учасникам судового процесу.
До повноважень суду не віднесено встановлення фактичного місцезнаходження учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилались згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи, а також згідно відомостей, що містяться у довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців, станом на час розгляду справи.
Також відповідач не надав суду відзив на позовну заяву, а ненадання відзиву на позовну заяву та неприбуття у судове засідання не перешкоджає розгляду спору по суті, згідно положень ст.75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається по наявних у ній матеріалах.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши представника позивача, встановивши фактичні обставини справи, оцінивши надані докази, господарський суд Луганської області встановив наступне.
Між Державним підприємством „Свердловантрацит” (позивач, замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю „Донбассконтракт ЛТД” (відповідач, виконавець) 09.09.2009 був укладений договір №1347/12-09, за умовами якого виконавець за дорученням замовника зобов’язався в порядку та на умовах, визначених цим договором здійснити капітальний ремонт ходової частини та навісного обладнання бульдозера Б-10 (інвентарний №800) для ВП „ГЗФ „Краснопартизанська” ДП „Свердловантрацит”, а замовник зобов’язався прийняти та оплатити виконані роботи (п1.1).
Відповідно до п.2.8 договору замовник протягом 3 днів з дати отримання акту здачі-приймання виконаних робіт зобов”язується прийняти виконані роботи та підписати акт, або дати мотивовану відмову від приймання виконаних робіт.
Згідноп.3.1 договору виконавець зобов”язується здійснити капітальний ремонт ходової частини та навісного обладнання бульдозера Б-10 якісно, згідно технічних умов на здійснення капітального ремонту та видати представнику ремонтний паспорт на відремонтований бульдозер Б-10.
За п.4.2 договору загальна сума цього договору склала 288875 грн. 40 коп., в т.ч. ПДВ 20% - 48145 грн. 90 коп.
Замовник зобов’язався здійснити оплату за капітальний ремонт ходової частини та навісного обладнання бульдозера Б-10 шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок виконавця протягом 30 календарних днів з моменту підписання акту здачі-приймання виконаних робіт (п.4.3).
Пунктом 4.5 договору сторони передбачили, що податкову накладну виконавець зобов’язується оформити та передати замовнику відповідно з Законом України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР від 03.04.1997.
Відповідно до п.4.6 договору виконавець та замовник мають статус платника податку на прибуток на загальних підставах згідно Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” №283/97-ВР від 22.05.1997.
Згідно п.4.7 договору при зміні системи оподаткування, сторони зобов’язуються в п’ятиденний строк повідомити про це одна іншу.
18.11.2009 разом з актом здачі-приймання виконаних робіт відповідач направив позивачу податкову накладну №11/18.
Згідно п.4.3 договору №1347/12-09 від 09.09.2009 після підписання акту здачі-прийомки виконаних робіт позивач 18.12.2009 оплатив суму 288875 грн. 40 коп., в тому числі ПДВ 20% - 48145 грн. 90 коп., що підтверджується платіжним дорученням №1474 від 18.12.2009 (а.с.22).
Державна податкова інспекція в м.Свердловську податкову накладну №11/18 не прийняла до заліку у зв”язку з тим, що товариство з обмеженою відповідальністю „Донбассконтракт ЛТД” не є платником ПДВ, що підтверджує витяг з офіційного веб-сайту про анулювання свідоцтва Державної податкової адміністрації України.
Оскільки на момент укладення договору сторони були платниками ПДВ, а відповідач в порушення п.4.7 договору завчасно не повідомив позивача про зміну системи оподаткування, позивач перерахував останньому суму виконаних робіт за договором №1347/12-09 від 09.09.2009, в т.ч. ПДВ, чим поніс збитки в сумі 48145 грн. 90 коп. і за стягненням яких звернувся до суду з даним позовом.
Відповідно до ст.193 Господарського кодексу України, суб’єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов’язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов’язання – відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Зазначене також кореспондується зі ст.526 Цивільного кодексу України, де встановлено, що зобов‘язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст.610 Цивільного кодексу України порушення зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання (неналежне виконання).
Судом встановлено, що відповідач в порушення умов п.4.7 договору не повідомив позивача про зміну системи оподаткування.
Як передбачено ст.611 Цивільного кодексу України, у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема відшкодування збитків та моральної шкоди.
Згідно із ст. 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Статтею 16 Цивільного кодексу України передбачено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути:
1) визнання права;
2) визнання правочину недійсним;
3) припинення дії, яка порушує право;
4) відновлення становища, яке існувало до порушення;
5) примусове виконання обов'язку в натурі;
6) зміна правовідношення;
7) припинення правовідношення;
8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди;
9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди;
10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.
Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.
Згідно із ст.623 Цивільного кодексу України боржник, який порушив зобов'язання, має відшкодувати кредиторові завдані цим збитки.
Відповідно до ч.1 ст.224 Господарського кодексу України, учасник господарських відносин, який порушив господарське зобов'язання або установлені вимоги щодо здійснення господарської діяльності, повинен відшкодувати завдані цим збитки суб'єкту, права або законні інтереси якого порушено.
Статтею 22 Цивільного кодексу України передбачено, що особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.
Збитками є:
1) втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки);
2) доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).
У відповідності до ч. 1 ст. 225 Господарського кодексу України до складу збитків, що підлягають відшкодуванню особою, яка допустила господарське правопорушення, включаються додаткові витрати (штрафні санкції, сплачені іншим суб'єктам, вартість додаткових робіт, додатково витрачених матеріалів тощо), понесені стороною, яка зазнала збитків внаслідок порушення зобов'язання другою стороною.
Як передбачено пунктом 5.6 договору, за невиконання п.4.7 цього договору винна сторона відшкодовує всі збитки, які спричинені в зв’язку з цим іншій стороні.
Лист позивача №847 від 23.11.2010, який був направлений відповідачу, з вимогою про повернення ПДВ повернений поштою позивачу, у зв’язку з закінченням строку зберігання 29.12.2010 з відміткою, що підприємство не значиться за вказаною адресою.
Враховуючи викладені приписи законодавства та обставини справи позивачем доведено, а відповідачем не оспорено завдання позивачу збитків в сумі 48145 грн. 90 коп., тому позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Судові витрати покладаються на відповідача згідно ст.44, 49 Господарського процесуального кодексу України.
У судовому засіданні 04.10.2011 були оголошені вступна та резолютивна частини рішення.
Керуючись ст.ст.44, 49, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Луганської області
В И Р І Ш И В:
1.Позов Державного підприємства „Свердловантрацит” до Товариства з обмеженою відповідальністю „Донбассконтракт ЛТД” задовольнити повністю.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Донбассконтракт ЛТД”, вул.Братів Махових, б.2ф, м.Луганськ, код 36073686 на користь Державного підприємства „Свердловантрацит”, вул.Енгельса, б.1, м.Свердловськ Луганської області, код 32355669 збитки в сумі 48145 грн. 90 коп., державне мито в сумі 481 грн. 45 коп., витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 236 грн. 00 коп., видати наказ позивачу.
Відповідно до ст.85 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Дата підписання рішення: 10.10.2011.
Суддя С.С. Єжова
Помічник судді С.І. Заєць
Надр. 3 прим. вих.№
1-до справи
2- позивачу: вул.Енгельса, 1, м.Свердловськ Луганської області, 94800 (простою) 2
3- відповідачу: вул.Братів Махових, 2ф., м.Луганськ, 91002 (рекомендованою)
10.10.2011
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2011 |
Оприлюднено | 25.10.2011 |
Номер документу | 18721393 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Єжова С.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні