5015/5513/11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
УХВАЛА
26.09.11 Справа№ 5015/5513/11
Суддя Cухович Ю.О. розглянувши матеріали
за позовом Приватного підприємства «АМГ-Транс», м.Дрогобич Львівської області
до 1. Товариства з обмеженою відповідальністю «ГАЛ-СВІТ», м.Львів,
до 2. Головного управління юстиції у Львівській області Дрогобицього міськрайонного управління юстиції Львівської області Відділу державної виконавчої служби, м.Дрогобич Львівської області
про скасування експертних грошових оцінок земельних ділянок та зобов»язання відповідача-2 провести повторну експертну грошову оцінку земельних ділянок.
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство «АМГ-Транс», м.Дрогобич Львівської області подало позов до Товариства з обмеженою відповідальністю «ГАЛ-СВІТ», до Головного управління юстиції у Львівській області Дрогобицього міськрайонного управління юстиції Львівської області Відділу державної виконавчої служби, м.Дрогобич Львівської області про скасування експертної грошової оцінки земельної ділянки кадастровий номер 4610600000:01:068:0021 з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування багатоповерхових житлових будинків загальною площею 1,4976 га, що знаходиться за адресою:м.Дрогобич, вул.Самбірська, 128/1; скасування експертної грошової оцінки земельної ділянки кадастровий номер 4610600000:01:068:0024 з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування багатоповерхових житлових будинків загальною площею 1,0313 га, що знаходиться за адресою:м.Дрогобич, вул.Самбірська, 128/1 та зобов»язання відповідача-2 провести повторну експертну грошову оцінку земельних ділянок із залученням Інституту судових експертиз.
Розглянувши матеріали позовної заяви вих.№40 від 16.09.2011р. (вх. № 5815 від 21.09.2011р.) суд дійшов висновку наявності підстав для відмови у її прийнятті. При цьому суд виходить з наступного:
Підвідомчість справ господарським судам визначена ст. 12 ГПК України, згідно якої господарським судам підвідомчі:
1) справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім:
спорів про приватизацію державного житлового фонду;
спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов;
спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін;
спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів;
інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України та міжнародних договорів України віднесено до відання інших органів;
2) справи про банкрутство;
3) справи за заявами органів Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції;
4) справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів;
5) справи у спорах щодо обліку прав на цінні папери;
6) справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб'єкти господарської діяльності, за винятком тих, що віднесено до компетенції адміністративних судів.
Підвідомчий господарським судам спір може бути передано сторонами на вирішення третейського суду, крім спорів про визнання недійсними актів, а також спорів, що виникають при укладанні, зміні, розірванні та виконанні господарських договорів, пов'язаних із задоволенням державних потреб, спорів, передбачених пунктом 4 частини першої цієї статті, та інших спорів, передбачених законом. Рішення третейського суду може бути оскаржено в порядку, передбаченому цим Кодексом.
За змістом ст.15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Способи захисту цивільних прав та інтересів судом передбачені ст.16 ЦК України. Одним із таких способів, як зазначено у п.10 ч.1 названої статті є визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Цією нормою також встановлено, що суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.
Частина 2 ст.20 ГК України серед актів, визнання незаконними яких передбачено ст.16 ЦК України, як спосіб захисту прав і законних інтересів суб'єктів господарювання та споживачів встановлює, що права та законні інтереси суб'єкта господарювання, захищаються, зокрема, шляхом визнання повністю або частково недійсними актів інших суб'єктів, що суперечать законодавству, ущемляють права та законні інтереси суб'єкта господарювання або споживача. Тобто за змістом вказаної норми господарські суди розглядають на загальних підставах справи у спорах про визнання недійсними актів, прийнятих іншими органами, в тому числі, актів господарських товариств, які відповідно до закону чи установчих документів мають обов'язковий характер.
Нормативний акт - це прийнятий уповноваженим державним чи іншим органом у межах його компетенції офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, носить загальний чи локальний характер та застосовується неодноразово. Що ж до актів ненормативного характеру (індивідуальних актів), то вони породжують права і обов'язки тільки у того суб'єкта (чи визначеного ними певного кола суб'єктів), якому вони адресовані.
Господарські суди розглядають на загальних підставах справи у спорах про визнання недійсними актів, прийнятих (виданих) іншими, крім державних, органами, у тому числі актів господарських товариств, громадських організацій тощо, які відповідно до закону чи установчих документів мають обов'язковий характер.
Предметом даного позову є скасування експертних грошових оцінок земельних ділянок (висновків експертної грошової оцінки).
Законодавство України не надає висновку експертної грошової оцінки складеного суб»єктом оцінювання статусу документа, який мав би обов'язковий характер чи породжував права і обов'язки у певного суб'єкта чи кола суб'єктів. Такий висновок експертної грошової оцінки є результатом практичної діяльності оцінювача з визначених питань, а не актом обов»язковим до виконання усіма учасниками певних правовідносин, отже не є актом у розумінні ст.12 ГПК України, відповідно не може оспорюватися в судовому порядку.
Згідно п.1 ч.1 ст.62 ГПК України суд відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.
Враховуючи вищевикладене, керуючись п.1 ч.1 ст. 62 ГПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
1. Відмовити у прийнятті позовної заяви Приватного підприємства «АМГ-Транс», м.Дрогобич Львівської області до 1. Товариства з обмеженою відповідальністю «ГАЛ-СВІТ», м.Львів, до 2. Головного управління юстиції у Львівській області Дрогобицього міськрайонного управління юстиції Львівської області Відділу державної виконавчої служби, м.Дрогобич Львівської області про скасування експертних грошових оцінок земельних ділянок та зобов»язання відповідача-2 провести повторну експертну грошову оцінку земельних ділянок.
2. Матеріали позовної заяви та доданих до неї документів, всього на 19 аркушах, поштовий конверт повернути ТзОВ «АМГ-Транс»(вул.Самбірська, 128/1, м.Дрогобич, Львівська область, 82100).
3. Копії ухвали надіслати сторонам.
Суддя Сухович Ю.О.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2011 |
Оприлюднено | 26.10.2011 |
Номер документу | 18743623 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Сухович Ю.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні