Рішення
від 11.10.2011 по справі 5010/1819/2011-14/88
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАН О-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 жовтня 2011 р. Справа № 5010/1819/2011-14/88

Господарський суд Івано-Ф ранківської області у складі судді Булки В.І., при секретар і судового засідання Атаманч ук І.С. розглянувши матеріали справи

за позовом: Публічног о акціонерного товариства Ко мерційний банк "ПриватБанк",

вул. Набереж на Перемоги, 50, м. Дніпропетров ськ, 49094

адреса для л истування: вул. Галицька, 22, м. І вано-Франківськ, 76018

до відповідача: Приватног о підприємства "Елей"

вул. Січових Стрільців, 2/19, м. Бурштин, Івано -Франківська область,77111

про стягнення заборгован ості у розмірі 29 471,49 грн.,

за участю представників с торін:

від позивача: ОСОБА_1. - на чальник юридичного департам енту, (довіреність №56 від 22.01.2010 р. );

від відповідача: Крамаренк о Д.О. - директор, (паспорт серія - СС № НОМЕР_1 від 28.08.1997),

встановив: Публічне акціо нерне товариство Комерційни й банк "ПриватБанк" звернувся до господарського суду Іван о-Франківської області з поз овом до Приватного підприємс тва "Елей" про стягнення забо ргованості у розмірі 29 471,49 грн.

В засіданні суду позивач п озовні вимоги підтримує, про сить позов задоволити, свої о бґрунтування виклав у позовн ій заяві.

Відповідач позовні вимоги визнає.

Розглянувши матеріали спр ави та заслухавши представни ків сторін суд встановив нас тупне.

Між сторонами 07.01.08 р. укладено договір №374313 банківського рах унка.

Відповідно до п.1.1 зазначено го вище договору, банк відкри ває клієнту (відповідачу) пот очний (поточні) рахунок (рахун ки) у національній та іноземн ій валюті (у тому числі картко вий (карткові) та інші рахунки зі спеціальним режимом вико ристання) та здійснює його (їх ) розрахункове та касове обсл уговування відповідно до чин ного законодавства України, нормативних актів Національ ного банку України та умов ць ого договору.

Відповідно до умов додатку №7 від 08.11.07 до вказаного договор у банківського рахунку "Регл амент надання мінімального б ланкового овердрафтового кр едиту на картковий рахунок", п озивач зобов"язався при наяв ності вільних грошових ресур сів здійснювати обслуговува ння відповідача, яке полягає у проведенні платежів остан нього понад залишок коштів н а поточному рахунку позичаль ника за рахунок кредитних ко штів у межах ліміту встановл еного відповідно до п.1.3 цього додатку - 10 000,00 грн., шляхом дебіт ування поточного сальдо. Поз ичальник зобов"язався поверн ути отримані кредитні кошти, сплатити відсотки і винагор оду в терміни встановлені до говором. Відсоткова ставка, о бумовлена сторонами, є динам ічною, залежить від строку іс нування непогашеного залишк у кредиту та відображена в п.4. 1.1 вказаного додатку до догово ру.

Пунктом 1.5 встановлено, що ов ердрафт здійснюється банком у межах ліміту і строку визна чених договором, з періодом б езперервного користування к редитом не більше 30 днів.

Проте, відповідач порушив в зяті на себе по договору зобо в"язання, а саме не дотримано в имог щодо порядку внесення п латежів на погашення кредиту та відсотків, у зв"язку з чим с таном на 22.08.11 заборгованість з а кредитом становить 9 961,89 грн., п о відсотках - 10 653,81 грн., комісія - 687,76 грн.

В силу п.5.1 додатку до договор у, при порушенні клієнтом буд ь-якого із зобов"язань: сплати відсотків, термін поверненн я кредиту, позичальник сплач ує банку за кожен день поруше ння пеню в розмірі 0,2% від суми п ростроченого платежу за коже н день прострочення платежу, але не більше подвійної облі кової ставки Національного б анку України, що діяла у періо д, за який сплачується пеня.

Позивач за порушення строк ів повернення кредиту та від сотків нарахував відповідач у пеню у розмірі 8 068,03грн.

Загальна сума боргу відпов ідача перед позивачем станов ить 29 471,49грн.

Беручи до уваги викл адене вище суд вважає за прав ильне позов задоволити та ви ходить з наступних підстав.

В силу ст. ст. 11, 202, 509 Цивіл ьного кодексу України між ст оронами на підставі договору виникли зобов' язальні відн осини.

Відповідно до с т. ст. 525, 526 Цивільного кодексу Ук раїни зобов' язання має вико нуватися належним чином відп овідно до умов договору та ви мог цього Кодексу, інших акті в цивільного законодавства, а за відсутності таких умов т а вимог - відповідно до звичаї в ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставлятьс я. Одностороння відмова від з обов' язання або односторон ня зміна його умов не допуска ється, якщо інше не встановле но договором або законом.

В силу ч. 1 ст. 193 Господар ського кодексу України суб' єкти господарювання та інші учасники господарських відн осин повинні виконувати госп одарські зобов' язання нале жним чином відповідно до зак ону, інших правових актів, дог овору, а за відсутності конкр етних вимог щодо виконання з обов' язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звич айно ставляться. При цьому, до виконання господарських дог оворів застосовуються відпо відні положення Цивільного к одексу України з урахування м особливостей, передбачених Господарським кодексом Укра їни.

Відповідно до ч. 1 ст. 1054 Ц ивільного кодексу України за кредитним договором банк аб о інша фінансова установа (кр едитодавець) зобов' язуєтьс я надати грошові кошти (креди т) позичальникові у розмірі т а на умовах, встановлених дог овором, а позичальник зобов' язується повернути кредит та сплатити проценти.

Відповідно до с т. 629 Цивільного кодексу Украї ни договір є обов' язковим д ля виконання сторонами.

Судом встановлено, що банк належним чином виконав прийняті на себе зобов' яза ння згідно договору.

Відповідач не викона в умови договору, не дотримав вимог порядку внесення плат ежів на погашення кредиту та відсотків. Судом встановлен о, що станом на 22.08.11 заборговані сть відповідача за кредитом становить 9 961,89грн., по відсотка х - 10 653,81грн., комісія - 687,76грн.

До виконання господа рських договорів застосову ються відповідні положення Ц ивільного кодексу України з урахуванням особливостей, пе редбачених Господарського к одексу України.

Згідно ст. ст. 610, 612 Цивіл ьного кодексу України поруше нням зобов' язання є його не виконання або виконання з по рушенням умов, визначених зм істом зобов'язання (неналежн е виконання), а боржник вважає ться таким, що прострочив, якщ о він не приступив до виконан ня зобов' язання або не вико нав його у строк, встановлени й договором або законом та як що внаслідок прострочення бо ржника виконання зобов' яза ння втратило інтерес для кре дитора, він може відмовитися від прийняття виконання і ви магати відшкодування збиткі в.

Частина 1 ст. 530 Цивільн ого кодексу України встановл ює, що якщо у зобов' язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підл ягає виконанню у цей строк (те рмін).

Відповідно до ст. 216 Гос подарського кодексу України учасники господарських відн осин несуть господарсько-пра вову відповідальність за пор ушення у сфері господарюванн я шляхом застосування до пра вопорушників господарських санкцій на підставах і в поря дку, передбачених цим Кодекс ом, іншими законами та догово ром.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст . 611 Цивільного кодексу Україн и у разі порушення зобов' я зання настають правові насл ідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.

Ст. 549 Цивільного кодек су України встановлює, що неу стойкою (штрафом, пенею) є грош ова сума або інше майно, які б оржник повинен передати кред иторові у разі порушення бор жником зобов' язання. Штрафо м є неустойка, що обчислюєтьс я у відсотках від суми невико наного або неналежно виконан ого зобов' язання. Пенею є не устойка, що обчислюється у ві дсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов' язання за кожен день простро чення виконання.

Відповідно до ч. 2 ст. 551 Ц ивільного кодексу України як що предметом неустойки є гро шова сума, її розмір встановл юється договором або актом ц ивільного законодавства.

Частиною 4 ст. 231 Господа рського Кодексу України вста новлено, що у разі якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосов уються в розмірі, передбачен ому договором. При цьому розм ір санкцій може бути встанов лено договором у відсотковом у відношенні до суми невикон аної частини зобов' язання а бо у певній, визначеній грошо вій сумі, або у відсотковому в ідношенні до суми зобов' яза ння незалежно від ступеня йо го виконання, або у кратному р озмірі до вартості товарів (р обіт, послуг).

Відповідно до ч. 6 ст. 231 Г осподарського кодексу Украї ни штрафні санкції за поруше ння грошових зобов' язань вс тановлюються у відсотках, ро змір яких визначається облік овою ставкою Національного б анку України, за увесь час кор истування чужими коштами, як що інший розмір відсотків не передбачено законом або дог овором.

Пунктом 5.1 додатку до догов ору, сторонами погоджено, що п ри порушенні клієнтом будь-я кого із зобов"язань: сплати ві дсотків, термін повернення к редиту, позичальник сплачує банку за кожен день порушенн я пеню в розмірі 0,2% від суми про строченого платежу за кожен день прострочення платежу, а ле не більше подвійної облік ової ставки Національного ба нку України, що діяла у період , за який сплачується пеня. Суд ом встановлено, що позивачем правомірно нараховано пеню, що становить 8 068,03грн., яка є обґ рунтованою та підлягає задов оленню.

Відповідач повідомив, що по зов визнає.

Відповідно до ст. 33 Господар ського процесуального кодек су України кожна сторона пов инна довести ті обставини, на які вона посилається як на пі дставу своїх вимог і запереч ень. Докази подаються сторон ами та іншими учасниками суд ового процесу.

Враховуючи, що заборгованість відповідача перед позивачем в сумі 29 471,49грн . документально підтверджена , суд прийшов до висновку про п ідставність вимоги позивача . Отже, вимога є обґрунтована т а підлягає задоволенню.

Судові витрати відповідно до ст. 49 Господарсь кого процесуального кодексу України слід покласти на від повідача.

Керуючись ст. 124 К онституції України, ст.ст.193,216,231 Господарського кодексу Укр аїни, ст.ст.11,202,509,525,526,530,610-612,629,1054 Цивіль ного кодексу України, ст.ст.33,4 9, ст. 82 -85 Господарського процес уального кодексу України, су д

ВИРІШИВ:

позов Публічного акці онерного товариства Комерці йний банк "ПриватБанк" до При ватного підприємства "Елей" п ро стягнення заборгованості у розмірі 29 471,49 грн. - задов олити.

Стягнути з Приватно го підприємства "Елей" , вул. Сі чових Стрільців, 2/19, м. Бурштин, Івано-Франківська область (р /р №26003374313001 в ПАТ КБ "ПриватБанк", М ФО 336677, код ЄДРПОУ 31083312) на користь Публічного акціонерного тов ариства Комерційний банк "Пр иватБанк", вул. Набережна Пере моги, 50, м. Дніпропетровськ, пош това адреса: вул. Галицька, 22, м. Івано-Франківськ, 76018 (р/р №29098829000000, МФО 305299, код ЄДРПОУ 14360570) 29 471,49грн . (двадцять дев"ять тисяч чо тириста сімдесят одну грн. 49ко п.) заборгованості, 294,71грн. (двісті дев"яносто чотири гр н. 71коп.) держмита та 236,00грн. (двісті тридцять шість грн. 00к оп.) витрат на інформаційно-те хнічне забезпечення судовог о процесу.

Видати наказ.

Рішення господарського с уду набирає законної сили пі сля закінчення строку поданн я апеляційної скарги, якщо ап еляційну скаргу не було пода но. У разі подання апеляційно ї скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи а пеляційним господарським су дом.

Суддя Булка В. І.

Повне рішення складено 19.10.1 1

Виготовлено в КП "Документообіг госп. суд ів"

Андріїв Л.Я. 19.10.11

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення11.10.2011
Оприлюднено28.10.2011
Номер документу18762545
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5010/1819/2011-14/88

Ухвала від 07.05.2018

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Булка В.І.

Рішення від 11.10.2011

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Булка В. І.

Ухвала від 27.09.2011

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Булка В. І.

Ухвала від 13.09.2011

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Булка В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні