29/5009/5728/11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Запорізької області
УХВАЛА
про припинення провадження у справі
21.10.11 справа № 29/5009/5728/11
Суддя Кричмаржевський В.А.
Кредитор –Державна податкова інспекція в Василівському районі Запорізької області
Боржник –Товариство з обмеженою відповідальністю «СПС АГРО»(с.Першотравневе Василівського району Запорізької області, код з ЄДР –33570206)
Банківська установа, що здійснює розрахунково-касове обслуговування боржника –відомості відсутні
Суддя Кричмаржевський В.А.
За участю представників:
- кредитора –не з'явився
- боржника –не з'явився
Розглядається заява Державної податкової інспекції у Василівському районі, м.Василівка Запорізької області, про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю ««СПС АГРО», с.Першотравневе Василівського району Запорізької області, за спрощеною процедурою в порядку статті 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у зв'язку з неспроможністю останнього виконати свої грошові зобов'язання перед кредитором та відсутністю боржника за місцезнаходженням.
Ухвалою господарського суду від 28.09.2011р. порушено провадження у справі № 29/5009/5728/11 про банкрутство ТОВ «СПС АГРО», введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, засідання суду призначено на 21.10.2011р., зобов'язано сторін виконати певні дії, зокрема, ініціюючого кредитора зобов'язано надати оригінали доданих до заяви документів та оригінал довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців стосовно боржника станом на момент подання заяви.
У судове засідання, що відбулося 21.10.2011року, сторони не забезпечили явку своїх представників, про причини неявки суду не повідомили, боржник відзиву на заяву не надав.
Про час та місце проведення судового засідання ДПІ у Василівському районі Запорізької області повідомлено завчасно та належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення, згідно з яким копія ухвали господарського суду Запорізької області про порушення провадження у справі була отримана уповноваженою особою ДПІ у Василівському районі Запорізької області 06.10.2011р.
З огляду на обмеженість розгляду справи визначеними законом процесуальними строками, достатність матеріалів справи для розгляду та прийняття відповідного рішення, судове засідання відбулося за відсутності представників сторін у справі, згідно зі статтею 75 ГПК України.
Вивчивши матеріали справи, суд -
Установив:
Товариство з обмеженою відповідальністю «СПС АГРО»зареєстровано в Єдиному державному реєстрі як суб'єкт підприємницької діяльності –юридична особа 11.05.2005р. Василівською районною державною адміністрацією Запорізької області за адресою: 71643, с. Першотравневе Василівського району Запорізької області, вул. Жовтнева, 52, код з ЄДР –33570206.
Відповідно до статті 5 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі за текстом –Закон про банкрутство) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
За вимогами ст. 5 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців проводиться державним реєстратором виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній адміністрації за місцезнаходженням юридичної особи або за місцем проживання фізичної особи - підприємця.
Відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України (ч. 1 ст. 17 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців”).
За приписами частин 1, 3 статті 18 цього Закону якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою, крім випадків, коли третя особа знала або могла знати ці відомості.
У наданій ініціюючим кредитором довідці з Єдиного державного реєстру станом на 14.09.2011р. до реєстраційної справи ТОВ. «СПС АГРО» внесено лише один запис про проведення Василівською районною державною адміністрацією Запорізької області державної реєстрації юридичної особи (а.с. 8), будь-які інші записи, в тому числі про відсутність боржника за місцезнаходженням, відсутні.
Згідно з вимогами статті 52 Закону про банкрутство у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
Відповідно до статті 34 ГПК України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Статтею 33 ГПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
На підставі вищевикладеного, господарський суд дійшов висновку, що матеріалами справи не підтверджується належними доказами факт відсутності боржника за його місцезнаходженням.
Крім того, у статті 1 Закону про банкрутство надано поняття терміну “Боржник”, а саме –це суб'єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати грошові зобов'язання перед кредиторами, у тому числі зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати.
Відповідно до ч.2 статті 1 Закону про банкрутство неплатоспроможність - неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов'язання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності.
Виходячи зі змісту ч. 7 статті 1 Закону про банкрутство, до грошового зобов'язання боржника не зараховуються недоїмка (пеня та штраф).
Згідно зі статтею 6 Податкового кодексу України податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу. Збором (платою, внеском) є обов'язковий платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників зборів, з умовою отримання ними спеціальної вигоди, у тому числі внаслідок вчинення на користь таких осіб державними органами, органами місцевого самоврядування, іншими уповноваженими органами та особами юридично значимих дій.
Податковий кодекс України (стаття 8) визначає види податків і зборів (обов'язкових платежів), вичерпний перелік яких міститься у статтях 8-10 Податкового кодексу України.
Відповідно до п. 4.2 статті 4 Податкового кодексу України загальнодержавні, місцеві податки та збори, справляння яких не передбачено цим Кодексом, сплаті не підлягають.
Передбачені Податковим кодексом України пеня, штраф, інші фінансові санкції, що застосовуються до платника податків за порушення податкового законодавства, в перелік загальнодержавних, місцевих податків і зборів не включені.
З огляду на наведене, діюче законодавство не відносить суми неустойки (штрафів, пені) та інших фінансових санкцій, що стягуються з платників податків до бюджетів за порушення податкового законодавства, до категорії податків і зборів (обов'язкових платежів), про які йдеться у статті 1 Закону про банкрутство.
Про вищенаведене зазначає також Пленум Верховного Суду України у постанові №15 від 18.12.2009р. “Про судову практику в справах про банкрутство” (пункт 17).
Як свідчать надані у справу докази, боржник має податковий борг у розмірі –2.051,53 грн., який виник за період з березня 2009р. і складається лише зі штрафних санкцій.
Враховуюче викладене, суд дійшов висновку, що оскільки визначені кредитором грошові вимоги до боржника складаються лише з сум штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, такі вимоги не зараховуються до складу грошових зобов'язань, що покладаються в основу кредиторських вимог відповідно до статті 1 Закону про банкрутство, а тому наявність таких грошових вимог не може бути підставою для порушення та здійснення провадження у справі про банкрутство, у тому числі і за статтею 52 Закону про банкрутство, незважаючи на наявність таких ознак як ненадання боржником більше року звітності до податкового органу та відсутністю його за місцезнаходженням.
Про зазначене свідчить і судова практика вищих судових інстанцій, зокрема, постанови Вищого господарського суду України від 11.01.2011р. у справі № 01-16/16568-01-63 про банкрутство ПП "Джокер", м. Черкаси, від 09.02.2011р. у справі № 1/1264-10 про банкрутство ТОВ. "Арніка", м. Одеса, від 14.06.2011р. у справі № 5013/81/11 про банкрутство ПП "Укрбудпластленд", м.Знам"янка Кіровоградської області, від 03.02.2011р. у справі № 8/27 про банкрутство фізичної особи-підприємця Бондарчук Т.Р. тощо.
Наведені вище обставини є підставою для припинення провадження у даній справі відповідно до п. 11 ч. 1 статті 80 ГПК України.
На підставі викладеного, керуючись статтями 1, 5, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, статтями 41, 45 , п. 11 ч. 1 статті 80, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Запорізької області -
Ухвалив:
Провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «СПС АГРО»(с. Першотравневе Василівського району Запорізької області, код з ЄДР –33570206), припинити.
Копію ухвали надіслати: кредитору, боржнику, ВДВС Василівського районного управління юстиції, державному реєстратору Василівської районної державної адміністрації Запорізької області.
Суддя В.А. Кричмаржевський
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2011 |
Оприлюднено | 31.10.2011 |
Номер документу | 18765705 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Кричмаржевський В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні