04-05/5/96-9б
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
У Х В А Л А
ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ ПРО БАНКРУТСТВО
19.09.11р. № 04-05/5/96-9б
Суддя господарського суду Донецької області Чорненька І.К.
Розглянувши матеріали за заявою боржника Державного підприємства „ЦЕНТР”, м. Димитров
про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
12.09.2011р. господарському суду Донецької області надана заява про порушення справи про банкрутство Державного підприємства „ЦЕНТР”, м. Димитров, на підставі ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Надана суду заява підлягає поверненню без розгляду з наступних підстав:
За приписами ч.1 ст.51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Відповідно до вимог ч. 4 ст.105 ЦК України, комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.
В заяві боржника про порушення справи про банкрутство відсутні відомості щодо звернення кредиторів до ліквідаційної комісії з грошовими вимогами після опублікування відомостей про припинення юридичної особи, та до заяви не надані відповідні докази.
Відповідно до вимог ч. 1 ст.111 ЦК України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
До заяви КП „Старомлинівський комбінат комунальних підприємств” надано проміжний ліквідаційний баланс станом на 01.11.2009р. та ліквідаційний баланс станом на 01.12.2010р., які не містять відомостей щодо наявності кредиторської заборгованості боржника.
Згідно з вимогами ч.3 ст.110 ЦК України, якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Відповідно до вимог ч.5 ст.60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку, тобто аудиторським висновком.
Таким чином, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення справи про банкрутство боржника у порядку ст.51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є:
- проведення інвентаризації майнових активів;
- оцінка вартості наявного майна боржника;
- визначення повного обсягу кредиторської заборгованості
в порядку ст.60 Господарського кодексу України.
В заяві не вказані відомості щодо проведення інвентаризації майнових активів боржника, оцінки майна, аудиторського висновку та до заяви Державного підприємства „ЦЕНТР”, м. Димитров не надані:
- матеріали інвентаризації;
- оцінка майна;
- аудиторський висновок;
- перелік кредиторів та дебіторів.
Ч.1 ст. 9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачає: “Суддя не пізніше п'яти днів з дня надходження повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, про що виносить ухвалу, якщо: у заяві не вказано повне найменування сторін, їх поштову адресу та інші відомості, перелічені в статті 7 цього Закону; з інших підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України ( 1798-12 ), з урахуванням вимог цього Закону.”
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що заява Державного підприємства „ЦЕНТР”, м. Димитров про порушення справи про банкрутство підлягає поверненню без розгляду.
Керуючись ст. 7, ст. 9, ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 34, ст. 57, ст. 63 ГПК України, ст.105, ст. 110, ст. 111 ЦК України, ст. 60 ГК України, приймаючи до уваги Постанову Вищого господарського суду України від 24.06.2008р. по справі № 49/232-б, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву Державного підприємства „ЦЕНТР”, м. Димитров про порушення справи про банкрутство повернути без розгляду.
Додаток: заява з доданими документами на 41 аркуші.
Суддя Чорненька І.К.
< Текст >
< Текст >
Вик. < Текст > тел. < Текст >
Надруковано примірників - < Текст > :
< Текст > - господарському суду Донецької області,
< Текст > - сторонам,
< Текст >
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2011 |
Оприлюднено | 03.11.2011 |
Номер документу | 18823484 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Чорненька І.К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні