Cправа № 2а-0770/2624/11
Ряд стат. звіту № 10.1
Код - 06
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 жовтня 2011 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Большакової О.О.,
при секретарі судового засідання Луцанич А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ужгороді адміністративну справу за адміністративним позовом прокурора Іршавського району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Обрій» про стягнення заборгованості, -
в с т а н о в и в :
10 серпня 2011 року Прокурор Іршавського району Закарпатської області звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Обрій»про стягнення з відповідача на користь управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за період з грудня 2010 року по травень 2011 року в сумі 6231 гривень 94 копійок на р/р 25609312694 в ВАТ «Державний ощадний банк України»МФО 312356 код ЄДРПОУ 20449666.
Згідно п. 6 ч. 2 ст. 20 Закону України “Про прокуратуру” при виявленні порушень закону прокурор або його заступник в межах своєї компетенції мають право звертатися до суду з заявою про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб. Представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, прямо передбачених законом. Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб.
Представник прокуратури та представник управління Пенсійного фонду України подали до початку судового розгляду клопотання, в якому позовні вимоги підтримують в повному обсязі та просять судовий розгляд адміністративної справи розглянути без їх участі.
Відповідач в судове засідання повторно не з’явився, належним чином повідомлявся про час та місце слухання справи за юридичною адресою за сім днів до початку розгляду справи. Відповідач заяви про відкладення слухання справи не подав, про причини неявки суду не повідомив. Письмових заперечень щодо задоволення позовних вимог до суду не надійшло.
Суд, дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, дійшов висновку про повне задоволення позовних вимог з наступних підстав.
Відповідач –Товариство з обмеженою відповідальністю «Обрій»зареєстроване на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у Іршавському районі, як платник збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, визначений ст. 1 Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” № 400/97-ВР від 26.06.97 року, а з 01.01.2004 року, як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, відповідно до п. 1 ст. 15 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 р. № 1058, який набув чинності з 01.01.2004 року.
У відповідності до абзацу 4 пункту 1 статті 2 Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування”, для платників збору, визначених пунктом 1 статті 1 цього Закону, об’єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пункту «б»статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України “Про пенсійне забезпечення” за ставкою 100 відсотків від об’єкта оподаткування.
Порядок нарахування збору на покриття фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пункту “б-з” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” в період до 01.01.2004 року визначено в Інструкції “Про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами і організаціями та громадянами збору на обов’язкове державне пенсійне страхування інших платежів, а також обліку їх надходження до пенсійного фонду України”, яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 19.10.2001 року № 16-6 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 29.11.2001 року за № 998/6189.
Відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, який набрав чинності з 01.01.2004 року, зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до п.6 п.п.6.9 Інструкції “Про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами і організаціями та громадянами збору на обов’язкове державне пенсійне страхування інших платежів, а також обліку їх надходження до пенсійного фонду України” несплачені та/або несвоєчасно сплачені суми фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій стягуються відповідно до норм Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181-ІІІ від 21.12.2000 року.
Згідно наказу Державного комітету зв’язку та інформації України №166 від 22 липня 2004 року „Про затвердження тарифів на оплату послуг, пов’язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошових допомог, витрати на доставку пенсій становлять для міста 0.79 % , для села 1.56 %, а з жовтня 2007 року згідно наказу Міністерства транспорту та зв’язку України № 828 від 19 вересня 2007 року - для міста 0.80 %, для села - 1.95 %.
У відповідності до вимог Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", суб'єкти підприємницької діяльності, незалежно від форм власності, повинні сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у 100 % розмірі від об'єкта оподаткування, яким є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до п. п. "б" - "з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст. 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення". Ці витрати відшкодовують підприємства незалежно від форм власності та господарювання. Якщо особа має стаж, що дає право на призначення цих пенсій на кількох підприємствах, витрати покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи.
В порушення вищезазначених приписів законодавства в галузі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, відповідач –Товариство з обмеженою відповідальністю «Обрій», що є платником відповідного збору за місцем своєї реєстрації в управлінні Пенсійного фонду України у Іршавському районі не здійснювало необхідного відшкодування виплачених громадянам пільгових пенсій та витрат на їх доставку, у зв’язку з чим в підприємства виникла заборгованість по сплаті цих обов’язкових платежів до бюджету Пенсійного фонду в розмірі 6231 гривень 94 копійок.
Громадянин ОСОБА_1 працював в Товаристві з обмеженою відповідальністю «Обрій», якому було призначено пенсійю за віком на пільгових умовах відповідно до п. «в-д»ст.. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»в розмірі, що вказані у витягу із його пенсійної справи.
Згідно п. «в»ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» трактористи –машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства –чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі.
Норми обслуговування для цих цілей встановлюються в порядку, що визначений Кабінетом Міністрів України.
Управлінням Пенсійного фонду України у Іршавському районі пенсіонеру ОСОБА_1 проведено виплату пільгової пенсії з грудня 2010 року по травень 2011 року на суму 6231 гривень 94 копійок.
Відповідно до статті 6 пункту 6.8 Інструкції від 19.12.2003 року №21-1 підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду місячну суму, зазначену у повідомленні про розрахунок сум фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, яким відповідно до статті 6 п.6.4 Інструкції розмір сум відшкодування на поточний рік визначається щорічно.
Проте, відповідачем не здійснено належного відшкодування сум фактично виплачених громадянину пільгової пенсії та витрат на їх доставку, таким чином сума заборгованості з гудня 2010 року по травень 2011 року становить 6231 гривень 94 копійок.
Стаття 67 Конституції України передбачає обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Ненадходження вказаної суми до бюджету Пенсійного фонду перешкоджає виконанню одного з основних завдань Фонду –забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених, для повного та своєчасного фінансування виплати пенсій.
Тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
Позовні вимоги прокурора Іршавського району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Обрій» про стягнення заборгованості задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Обрій»(Закарпатська область, Іршавський район, с. Крайня Мартинка, 1 «а», р/р 290239011 відділення «Промінвестбанку»в м. Іршава МФО 312646 код ЄДРПОУ 03747774) на користь управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за період з грудня 2010 року по травень 2011 року в сумі 6231 (шість тисяч двісті тридцять одна) гривня 94 (дев’яносто чотири) копійок на р/р 25609312694 в ВАТ «Державний ощадний банк України»МФО 312356 код ЄДРПОУ 20449666.
Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова відповідно до ч.1 ст.254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку не було подано.
Головуюча О.О.Большакова
Повний текст постанови виготовлено та підписано 17 жовтня 2011 року
Суддя О.О. Большакова
Копія вірна:
Суддя О.О. Большакова
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.10.2011 |
Оприлюднено | 04.11.2011 |
Номер документу | 18846479 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Большакова О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні