Постанова
від 19.10.2011 по справі 2а/1570/5583/2011
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

    

Справа № 2а/1570/5583/2011

ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 жовтня 2011 року                               Одеський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді - Глуханчука О.В.

при секретарі –Арсенюк А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю «Даль»про стягнення заборгованості по страховим внескам,

ВСТАНОВИВ:

                    Одеське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулося до суду з позовом в якому просить стягнути з ТОВ «Даль»на їх користь заборгованість по сплаті страхових внесків у сумі 949 грн. 63 коп.

                    В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що ТОВ «Даль»зареєстровано у Роздільнянській міжрайонній виконавчій дирекції Одеського обласного відділення ФСС з ТВП в якості страхувальника. В порушення вимог діючого законодавства, а саме Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами,  зумовленими народженням та похованням», ТОВ «Даль»не сплачені в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. За даними звіту Ф-4-ФСС з ТВП за 9 місяців 2010 року заборгованість за ТОВ "Даль" складає 949 грн. 63 коп.

                    Представник позивача в судове засідання не з’явився, надав заяву в якій позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить розглянути справу у його відсутність.

                    Представник відповідача в судове засідання не з’явився. Направлена відповідачу судова повістка повернута до суду з відміткою пошти: “за зазначеною адресою не проживає”.

                    Відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. Тому суд вважає, що ним вжиті всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином з метою реалізації останнім права судового захисту своїх прав та інтересів.

                    Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.   

                    Вивчивши матеріали адміністративного позову, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи у письмовому провадженні.

                    Як встановлено в судовому засіданні, Товариство з обмеженою відповідальністю «Даль»відповідно до довідки про включення до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України від 13.04.2000р. є юридичною особою та зареєстровано у  Роздільнянській міжрайонній виконавчій дирекції Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в якості страхувальника, відповідно до картки страхувальника і є платником страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

                    Відповідно до ст. 1 Закону України № 2240 від 18.01.2001р. «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»(далі по тексту Закон), в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами, а також за рахунок інших джерел, передбачених цим Законом.

                    Відповідно до п. 2 ч. 2  ст. 27 Закону, страхувальник зобов'язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

                    За даними звіту Ф-4-ФСС з ТВП про нараховані внески, перерахування та витрати, пов’язані з загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності за 9 місяців 2010 року заборгованість у ТОВ "Даль" складає 949 грн. 63 коп., яка до теперішнього часу не погашена.

                    Відповідно до ст. ст. 9, 20 Закону, фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів. Кошти загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, спрямовуються зокрема на виплату застрахованим особам допомоги по тимчасовій непрацездатності.

                    Порядок і строки сплати страхових внесків визначені розділом четвертим Інструкції «Про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності», затвердженою Постановою Правління Фонду від 26.06.2001 року № 16 (надалі Інструкція).

                    Пунктом 4.1 зазначеної Інструкції передбачено, що страхувальники, щомісячно нараховують страхові внески в розмірах, встановлених чинним законодавством. При цьому не мають значення джерела фінансування витрат на оплату праці. Нарахування здійснюються без зменшення заробітної плати на суму податків та обов`язкових платежів.

                    Відповідно до п.п. 4.4. Інструкції перерахування коштів на рахунки Фонду страхувальниками-роботодавцями здійснюється одночасно з одержанням коштів на оплату праці в установах банків.   Не сплачені в цей строк кошти вважаються недоїмкою.

                    Враховуючи вищевикладене та оцінюючи наявні у матеріалах справи письмові докази в сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню у повному обсязі.

                    Керуючись ст. ст. 7-9, 14, 71, 86, 94, 158–163 КАС України, ст. ст. 1, 9, 20, 27 Законом України № 2240 від 18.01.2001р. «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», суд, -

П О С Т А Н О В И В:

                    Адміністративний позов Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю «Даль» про стягнення заборгованості по страховим внескам – задовольнити.

                    Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Даль»(код ЄДРПОУ 25033348, р/р 26004301515192, МФО 328384, адреса: Одеська область, Роздільнянський район, с. Кучурган, вул. Леніна, 52) на користь Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (код ЄДРПОУ 20987675, р\р 37175200900001, ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011) заборгованість по сплаті страхових внесків у сумі 949 (дев’ятсот сорок дев’ять) грн. 63 коп.

                    Апеляційна  скарга  на  постанову  суду  першої  інстанції подається протягом  десяти  днів  з  дня  її проголошення. Якщо суб'єкта владних  повноважень  у  випадках  та  порядку, передбачених  частиною  четвертою  статті 167 цього Кодексу,  було повідомлено  про  можливість  отримання   копії   постанови   суду безпосередньо   в   суді,  то  десятиденний  строк  на  апеляційне оскарження постанови суду  обчислюється  з  наступного  дня  після закінчення  п'ятиденного  строку  з  моменту  отримання  суб'єктом владних повноважень повідомлення про  можливість  отримання  копії постанови суду. Апеляційна скарга на постанову подається до Одеського окружного адміністративного суду, та одночасно її копія до Одеського апеляційного адміністративного суду.          

                       

Суддя                                                                                                  О.В. Глуханчук

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення19.10.2011
Оприлюднено08.11.2011
Номер документу18850365
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/1570/5583/2011

Ухвала від 29.08.2011

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Глуханчук О. В.

Ухвала від 26.07.2011

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Глуханчук О. В.

Постанова від 19.10.2011

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Глуханчук О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні