Постанова
від 20.10.2011 по справі 2а/1570/6674/2011
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

    

Справа № 2а/1570/6674/2011

ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 жовтня 2011 року                                                                                           м.Одеса

       Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Стефанова С.О.,

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Прокурора Кодимського району Одеської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Кодимського районі Одеської області до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Вектор»про стягнення заборгованості по внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 17117,47 грн. та фінансовим санкціям у сумі 384,24 грн., а всього у розмірі 17501,71 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Кодимського району Одеської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Кодимського районі Одеської області (далі –Позивач) звернулось до суду з позовом до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Вектор»(далі –Відповідач) про стягнення заборгованості по внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 17117,47 грн. та фінансовим санкціям у сумі 384,24 грн., а всього у розмірі 17501,71 грн. Свої вимоги позивач обґрунтовує порушенням відповідачем вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»та просить стягнути заборгованість по внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 17117,47 грн. та фінансовим санкціям у сумі 384,24 грн., а всього у розмірі 17501,71 грн.  

Представник позивача - УПФУ у Кодимському районі Одеської області у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, в якій також зазначив, що Управління адміністративний позов підтримує у повному обсязі.

Представник прокуратури Одеської області у судове засідання з’явився, позовні вимоги підтримав, відносно розгляду справи в порядку письмового провадження не заперечував.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився про місце, дату, та час судового засідання був повідомлений належним чином, заперечення на позовну заяву не подав, про причини неявки до суду не повідомив.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України, якщо не має перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи вище зазначені підстави, суд вирішив розглянути справу у письмовому провадженні.

Вивчивши матеріали справи, а також дослідивши обставини, якими обґрунтовуються вимоги, перевіривши їх доказами, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Відповідно до Указу Президента №121/2001 від 01.03.2001 року «Про положення  про Пенсійний фонд України», Пенсійний  фонд  України є центральним органом виконавчої влади,  що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір,  акумуляцію та облік страхових внесків,  призначає пенсії та готує  документи для їх виплати,  забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та  виплату  пенсій,  допомоги  на  поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується  Кабінетом Міністрів  України  через  Міністра  праці  та соціальної політики України.

Згідно ст. 72 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» N 1058-IV від 09 липня 2003 року, джерелами формування коштів Пенсійного фонду є страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;  суми  від  фінансових санкцій,  застосованих відповідно до цього Закону та інших законів до юридичних  та  фізичних  осіб за порушення  встановленого порядку нарахування,  обчислення і сплати страхових внесків та використання коштів Пенсійного фонду, а також суми адміністративних стягнень, накладених відповідно до закону на посадових осіб та громадян за ці порушення.

Судом встановлено, що сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Вектор»зареєстроване як юридична особа Кодимською районною державною адміністрацією, про що свідчить довідка з Єдиного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с. 6).

Відповідно до абз. 1 ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Абзацом 1 статті 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»встановлено, що страхувальниками відповідно до цього Закону є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.

Статтею 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»передбачено, що страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до вказаної статті страхові внески –це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне  страхування  відповідно до цього Закону.

Згідно з ч. 1 статті 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону.

Частинами 3 та 4 ст. 15 встановлено, що страхувальники набувають статусу платників страхових внесків із дня їх реєстрації у територіальному органі Пенсійного фонду. Платникам страхових внесків у десятиденний термін після їх реєстрації видається повідомлення про реєстрацію платника страхових внесків за формою, встановленою правлінням Пенсійного фонду.

Як встановлено судом, сільськогосподарське ТОВ «Вектор»зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в Кодимському районі Одеської області як платник страхових внесків.  

Відповідно до п. 4.1 ст. 4 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», розміри страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування встановлюються відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»за ставкою 33,2 відсотки суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці».           

          Згідно п. 4 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року № 1058 та п. 11.11 розділу 11 Інструкції «Про порядок обчислення та сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України»від 19.12.2003 року за № 21-1, страхувальники зобов’язані подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом України.

          Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 17 та ч. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», страхувальник зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

          Відповідно до ч. 12 ст. 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника.

          Судом встановлено, що починаючи з грудня 2006 року по грудень 2010 року відповідачем нараховувалися, обчислювалися та щомісячно подавалися до управління розрахунки сум страхових внесків, однак в порушення вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»відповідач не проводив у повному обсязі та в установлені строки сплату страхових внесків. Таким чином у відповідача існує заборгованість по сплаті страхових внесків, яка виникла внаслідок того, що боржник не своєчасно сплачував ці внески та згідно розрахунку заборгованості по внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та фінансовим санкціям  відповідача, станом на 01.08.2011 року  відповідач має заборгованість за період з грудня 2006 року по грудень 2010р. з урахування фінансових санкцій у загальному розмірі 17 501,71 грн. (а.с. 4-5).          

          Відповідно до ч. 2 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», суми страхових внесків, які своєчасно нараховані та несплачені страхувальниками у строки, визначені ст. 20 зазначеного Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених ч. 3 ст. 20 Закону, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків –недоїмкою.

          Згідно п. 3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначенні правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату, вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

          Згідно з ч. 3 ст. 6 зазначеного Закону, управлінням щомісячно надсилались відповідачу вимоги про сплату недоїмки: № ю-19/20 від 06.02.2007р., № ю-19/21 від 03.03.2007р., № ю-19/22 від 05.04.2007р.; № ю-19/23 від 07.06.2007р.; № ю-19/24 від 19.07.2007р.; № ю-19/25 від 06.09.2007р.; № ю-19/26 від 05.10.2007р.; № ю-19/27 від 05.12.2007р.; № ю-19/28 від 09.01.2008р.; № ю-19/29 від 06.02.2008р.; № ю-19/30 від 11.03.2008р.; № ю-19/31 від 03.04.2008р.; № ю-19/32 від 07.05.2008р.; № ю-19/33 від 05.06.2008р.; № ю-19/34 від 14.07.2008р.; № ю-19/35 від 05.09.2008р.; № ю-19/36 від 06.10.2008р.; № ю-259/7 від 04.02.2011р. (а.с. 36-53).

          Вимоги про сплату боргу являються виконавчими документами. Протягом десяти робочих днів із моменту отримання вимоги відповідач зобов'язаний сплатити суми недоїмки, зазначені у вимозі. У випадку, якщо страхувальник не сплатив у десятиденний термін суми недоїмки, управління має право подати вимогу на примусове виконання до відповідного підрозділу державної виконавчої служби.

          Управлінням ПФУ в Кодимському районі вимоги про сплату боргу на примусове виконання не могли бути направлені оскільки ухвалою господарського суду Одеської області від 13.12.2007 року було порушено справу про банкрутство СТОВ «Вектор»та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. Так як провадження у справі про банкрутство було припинено тільки 10.03.2011 року, строк пред'явлення вимог на примусове виконання був пропущений, тому заборгованість може бути стягнута тільки в судовому порядку.

          Відповідно до п.15 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

          Пунктом 10 ст. 20 зазначеного Закону передбачено, що якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом.

          Відповідно до п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»на страхувальників за несплату або несвоєчасну сплату накладається штраф незалежно від строку затримки платежів в розмірі 10 % від недоплаченої суми.

          Одночасно на суми своєчасно не сплачених страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 % зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

          Нарахування фінансових санкцій та пені здійснюється на підставі облікових даних картки особового рахунку підприємства, яка формується за даними звітів платника, розрахованих самостійно.

          Відповідно до вимог п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», УПФУ в Кодимському районі Одеської області у відношенні до СТОВ «Вектор»на суми несвоєчасно сплачених відповідачем страхових внесків застосовано фінансові санкції, що підтверджується копіями рішень про застосування фінансових санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України або страхувальником сум своєчасно обчислених та не сплачених страхових внесків                 № 608, № 683 та № 731, які були отримані відповідачем, що підтверджується повідомленням про вручення (а.с. 54-56).

          Судом встановлено, що оскільки відповідачем за період з з грудня 2006 року по грудень 2010 року несвоєчасно були сплачені страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, то до нього, згідно вищевказаних рішень були застосовані фінансові санкції в загальному розмірі 384,24 грн.

          Таким чином, у СТОВ «Вектор»виникла заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду України в Кодимському районі Одеської області, яка становить в загальному розмірі 17 501,71 грн.,   в тому числі недоїмка зі сплати  страхових внесків –17 117,47 грн., сума боргу зі сплати фінансових санкцій –384,24 грн.

          Згідно вимог ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», протягом десяти робочих днів із дня одержання вимог про сплату недоїмки страхувальник зобов’язаний сплатити суми недоїмки, проте судом встановлено, що   заборгованість відповідача зі сплати страхових внесків не погашена.           

          Відповідно до ст. 3 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування», збір на обов’язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду України в порядку, визначеному законодавством України.

          Відповідно до ч. 3 ст. 18 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», страхові внески є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України у порядку, встановленому цим Законом.

          Відповідно до абз. 6 ч. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) кошів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі у безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг).          

          Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

          Згідно ч.1 ст.69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві  є  будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює  наявність  або відсутність обставин,  що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі,  та інші обставини,  що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх  представників, показань свідків, письмових  і речових  доказів,  висновків експертів.

          З урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, оцінюючи надані позивачем по справі докази у сукупності, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги щодо сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Вектор»є обґрунтованими, такими, які підтверджені доказами та відповідають чинному законодавству України, а отже сума заборгованості по страховим внескам та фінансовим санкціям на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 17 501,71 грн.   повинна бути стягнута з відповідача.

          Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутністю витрат позивача –суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

          Керуючись  ст. ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 128, 159-164 КАС України, суд –

                                              П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Прокурора Кодимського району Одеської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Кодимського районі Одеської області до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Вектор»про стягнення заборгованості по внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 17117,47 грн. та фінансовим санкціям у сумі 384,24 грн., а всього у розмірі 17501,71 грн. - задовольнити.

  Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Вектор»(код ЄДРПОУ - 00453820) на користь Управління Пенсійного фонду України в Кодимському районі Одеської області (р/р 256063044025 у філії Одеського обласного управління ВАТ «Державний ощадний банк України»м. Одеса, МФО 328845, код ЄДРПОУ 24528773) заборгованість по внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 17 117, 47 грн. та фінансовим санкціям у розмірі 384,24 грн., а всього - у розмірі 17 501,71 грн.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги. Якщо апеляційну скаргу не буде подано в строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Постанова суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

                     

                    

                            Суддя                                                             С.О. Cтефанов

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення20.10.2011
Оприлюднено08.11.2011
Номер документу18850436
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/1570/6674/2011

Ухвала від 09.12.2019

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Стефанов С. О.

Ухвала від 02.12.2019

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Стефанов С. О.

Ухвала від 02.12.2019

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Стефанов С. О.

Ухвала від 02.12.2019

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Стефанов С. О.

Ухвала від 02.06.2017

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Стефанов С. О.

Ухвала від 25.08.2011

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Стефанов С. О.

Постанова від 20.10.2011

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Стефанов С. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні