Постанова
від 14.06.2011 по справі 2а-6329/11/2670
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

 ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА

01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

 

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

м. Київ

14 червня 2011 року                      № 2а-6329/11/2670

  Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Винокуров К.С. розглянув у порядку скороченого провадження адміністративну справу

  За позовом       Заступника прокурора Деснянського району м.Києва в інтересах держави в особі

Державної податкової інспекції у Деснянському районі м. Києва

до                    Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтех Плюс»

про                   стягнення заборгованості в розмірі 255 039 грн.

  ОБСТАВИНИ СПРАВИ :

Заступник прокурора Деснянського району м.Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Деснянському районі м. Києва (надалі ДПІ у Деснянському районі міста Києва, позивач) звернувся до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтех Плюс»(ТОВ «Інтех Плюс», відповідач) заборгованості з податку на додану вартість у сумі 255 039 грн.

Ухвалою суду від 13.05.2011 р.  відкрито скорочене провадження у адміністративній справі, встановлено строк подання заперечення проти позову для відповідача до 13 червня 2011 року.

Відповідач у визначений судом строк заперечення на позовну заяву не надав, заяву про визнання позову також суду не надіслав. Відповідачу була надіслана ухвала про відкриття скороченого провадження за адресою, зазначеною у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

У зв’язку з неподанням відповідачем відзиву на позов, справа вирішується у порядку передбаченому статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, адміністративний суд, -

  ВСТАНОВИВ:

  ТОВ «Інтех Плюс»зареєстроване Деснянською районною у м.Києві державною адміністрацією 15.12.2003 р. та перебуває на обліку в ДПІ у Деснянському районі м.Києва.

Матеріалами справи підтверджується, що на час розгляду справи у ТОВ «Інтех Плюс»існує заборгованість перед бюджетом, загальна сума податкового боргу становить 255 039 грн.

Заборгованість з податку на додану вартість виникла на підставі податкової декларації з податку на додану вартість за липень 2010 року № 86625 від 20.07.2010 р., в якій визначено суму податкового зобов’язання з податку на додану вартість у розмірі 4 965 грн.; податкової декларації з податку на додану вартість за травень 2010 року № 92229 від 02.08.2010 р., в якій визначено суму податкового зобов’язання з податку на додану вартість у розмірі 3288 грн.; податкової декларації з податку на додану вартість за червень 2010 року № 105480 від 01.09.2010 р., в якій визначено суму податкового зобов’язання з податку на додану вартість у розмірі 47 566 грн.; податкової декларації з податку на додану вартість за липень 2010 року № 105485 від 01.09.2010 р., в якій визначено суму податкового зобов’язання з податку на додану вартість у розмірі 202 656 грн.

За результатами невиїзної документальної перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства № 2670 від 21.04.2010 р. за встановленими порушеннями ДПІ у Деснянському районі м.Києва прийнято податкове повідомлення-рішення № 0428341500/0 від 22.04.2010 року, яким визначено суму податкового повідомлення зобов’язання з податку на додану вартість у сумі 170 грн., яке надіслано на адресу відповідача рекомендованим листом,  але повернуто без вручення, тому розміщено на дошці оголошень, що підтверджується актом № 180 від 18.05.2010 року.

Крім того на підставі акту перевірки № 152 від 13.01.2011 р. прийняте податкове повідомлення-рішення № 0000761500/0 форми «Р»від 17.01.2011 р., яким донараховано суму штрафу у розмірі 1 020 грн., відповідно до абз. 1 п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України, яке надіслано на адресу Відповідача рекомендованим листом, але повернуто без вручення, тому розміщено на дошці оголошень.

Таким чином заборгованість з податку на додану вартість відповідача становить 255 039 грн.

Відповідно до п. 3 ст. 9 Закону "Про систему оподаткування", платник податків зобов’язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені терміни.

Відповідно до абз. 3 п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом з підстав, зазначених у п. "а" п. 4.2.2 п.4.2. ст.4 даного Закону (платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію), платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.

Згідно п.п. 16.1.1 ст. 16 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання (в даному випадку після 10 днів від дня отримання податкового повідомлення-рішення) на суму податкового боргу нараховується пеня.

Станом на момент розгляду справи сума узгодженого податкового зобов’язання  з податку на додану вартість становила –255 039 грн.

Відповідно до п. 20.1.17 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звернутися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, у разі, якщо у платника податків, який має податковий борг, відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.

Станом на момент розгляду справи не надано доказів сплати відповідачем зазначеної заборгованості у розмірі 2 886 821,13 грн.

Беручи до уваги вищезазначені факти, позовні вимоги визнаються судом такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до пп. "а" пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.

Відповідно до пп. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків.

Відповідно до пп. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 цього Закону джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.

Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що підставою для примусового стягнення активів платників податків в рахунок погашення його податкового боргу є виключно рішення суду.

Відповідно до Податкового Кодексу України, податковий борг –це сума грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання.

Згідно п.95.1 ст. 95 ПКУ –орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власність, а в разі їх недостатності –шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п. 95.3 ст.95 ПКУ стягнення коштів з рахунку платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органами державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно пп. 16.1.4. п. 16.1 ст. 16 ПКУ –платник податків зобов’язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Пунктом 54.1 ст. 54 ПКУ передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов’язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Згідно п.57.1 ст. 57 ПКУ –платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених Кодексом.

Підпункт 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ дає визначення, що податковий борг –це сума грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання.

Відповідно до пп. 5.4.1. п. 5.4 статті 5 Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Враховуючи те, що грошове зобов’язання, яке самостійно узгоджене відповідачем, не було погашено протягом граничного строку, воно відповідно до вказаного визначення, визнається податковим боргом.

Відповідно до п.20.1.18 ПКУ органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

З урахуванням того, що узгоджена сума заборгованості з податку на додану вартість в розмірі 255 039 грн. станом на дату розгляду справи набула статусу податкового боргу підприємства, беручи до уваги те, що позивачем було вжито всіх передбачених Законом України "Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" та Податковим кодексом України заходів з погашення податкового боргу відповідача, які, в свою чергу, не дали позитивного результату, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача заборгованості в сумі 255 039 грн. у відповідності до ст. ст.20, 87, 95 Податкового кодексу України.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Статтею 183-2 КАС України встановлено, що суд може розглядати в порядку скороченого провадження адміністративні справи щодо вимог про стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб’єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.  

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163, 183-2 КАС України, адміністративний суд, -

  ПОСТАНОВИВ:

  1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтех Плюс»(02222, м.Київ, вул. Пухівська, 1-а, код ЄДРПОУ 32732806) на користь Державного бюджету України (р/р 31115029700004 УДК у Деснянському районі ГУДК у м.Києві, код платежу 14010100, ідентифікаційний номер 26077891, бенк ГУДК у м.Києві МФО 820019) заборгованість з податку на додану вартість у сумі 255 039 грн. (двісті п’ятдесят п’ять грн. 39 коп.).

  Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами до суду апеляційної інстанції в порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

  Суддя                                                                                                     К.С. Винокуров

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення14.06.2011
Оприлюднено07.11.2011
Номер документу18852164
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-6329/11/2670

Ухвала від 13.05.2011

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Винокуров К.С.

Ухвала від 05.12.2011

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Винокуров К.С.

Постанова від 14.06.2011

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Винокуров К.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні