ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
27 жовтня 2011 р.
Справа №2а-3384/11/0170/9
(11:50)
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Гаманка Є.О., при секретарі судового засідання Павленко Н.О., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Ялта АРК
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сі-Тур-Крим"
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Сімеїзська селищна рада
про стягнення заборгованості в сумі 93423,07 грн.
Сторони та третя особа явку представників у судове засідання не забезпечили.
Державна податкова інспекція у м. Ялта АРК (далі - позивач) звернулась до адміністративного суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сі-Тур-Крим" (далі - відповідач) про стягнення 93423,07 грн.
Позов мотивовано наявністю у відповідача податкового боргу з орендної плати за земельну ділянку державної і комунальної власності, податкове зобов'язання за яким самостійно визначено платником податку в поданих документах податкової звітності.
Позивач та відповідач явку представників у судове засідання, що відбулося 27.10.11р., не забезпечили, про день, час, та місце розгляду справи повідомлені належним чином: рекомендованою кореспонденцією з повідомленням.
27.10.11р. до суду надійшло клопотання від позивача про розгляд справи без його участі по наявних матеріалах справи.
Приймаючи до уваги клопотання позивача про розгляд справи у відсутність представника, враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, суд, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу за відсутності представників сторін.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні у справі докази в їх сукупності, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Сі-Тур-Крим" є юридичною особою, ідентифікаційний код 32542192, що підтверджується довідкою з ЄДР, Свідоцтвом про державну реєстрацію (а.с.13,15).
Відповідно до п. п. 1.2, 1.3 ст. 1 Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин, далі – Закон №2181) податкове зобов'язання – це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; податковий борг (недоїмка) – це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п. 5.1. статті 5 Закону №2181 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку передбачені Законом України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535 –ХІІ (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин, далі Закон № 2535).
Відповідно до ст. 2 Закону № 2535 використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України “Про плату за землю” сплачують земельний податок та орендну плату.
Статтями 14, 17 Закону №2535 визначено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до зазначеної норми відповідач самостійно обчислив суму зобов’язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, що підтверджується податковою декларацією на 2010р. №5893 від 01.02.10р., згідно якої сплаті кожного місяця за період з січня по листопад підлягає 18684,63грн., а в грудні 18684,55грн. (а.с.11). Судом з’ясовано, що відповідачем не сплачена у встановлений законом строк заборгованість за вищенаведеною декларацією за період з серпня по грудень 2010р. у розмірі 934223,07грн.
Відповідно до ст.6 Закону №2181 платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення надсилаються податкові вимоги.
Судом встановлено, що на адресу відповідача були направлені перша податкова вимога №1/111 від 05.02.10р. та друга податкова вимога № 2/204 від 15.03.10р., які отримані відповідачем відповідно 10.02.10р. та 15.03.10р., що підтверджується матеріалами справи (а.с.9,10).
Відповідачем у встановленому порядку не надано доказів повної і своєчасної сплати суми заборгованості з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності та доказів зміни узгодженої суми податкового зобов'язання, судом таких доказів не встановлено.
Суд зазначає, що відповідно до п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Приймаючи до уваги, що заборгованість у розмірі 93423,07 грн. відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена, суд відповідно до п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України вважає необхідним задовольнити позов шляхом стягнення з відповідача до бюджету заборгованість з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у розмірі 93423,07 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих відповідача.
За таких обставин адміністративний позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
У повному обсязі постанову складено та підписано 27.10.11р.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю "Сі-Тур-Крим", (юридична адреса: 98609, АР Крим, м. Ялта, вул. Халтуріна, буд.36/А, код ЄДРПОУ 32542192) заборгованість з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у розмірі 93423,07 грн., в доход місцевого бюджету м. Ялта на рахунок №33217812700039, код платежу: 13050200 (орендна плата з юридичних осіб) в УДК в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740850.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Гаманко Є.О.
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2011 |
Оприлюднено | 09.11.2011 |
Номер документу | 18998353 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Гаманко Є.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні