ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 жовтня 2011 р.
Справа № 2-а-4428/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді: Гомельчука С.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Генічеського районного центру зайнятості до товариства з обмеженою відповідальністю "Полюс-плюс" < 3-я особа > про стягнення заборгованості зі страхових внесків на випадок безробіття,
встановив:
Генічеський районний центр зайнятості (позивач, ГРЦЗ) звернувся до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Полюс-плюс" (відповідач, ТОВ "Полюс-плюс") про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в розмірі 268 грн. 45 коп.
Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи в порядку письмового провадження та підтримання позовних вимог. В обгрунтування позову зазначено, що відповідач за період з 01.07.2004 р. по 31.12.2010 р. має недоїмку зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в розмірі 268 грн. 45 коп., яку добровільно не сплатив, не оскаржував суми заборгованості у встановленому законодавством порядку, а тому дана недоїмка підлягає стягненню в судовому порядку.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив. Разом з тим, за юридичною адресою товариства з обмеженою відповідальністю "Полюс-плюс" відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи Херсонським окружним адміністративним судом було направлено ухвали про відкриття провадження у адміністративній справі, про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду та повістки про виклик до суду. Поштові відправлення повернулись до суду у зв'язку з незнаходженням відповідача за даною адресою.
Згідно з ч.8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Відповідо до ч.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши письмові докази по справі, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі свідоцтвом про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи товариство з обмеженою відповідальністю "Полюс-плюс" зареєстроване як юридична особа 22.07.1999 р. Генічеською районною державною адміністрацією, ідентифікаційний код - 21307197.
Відповідно до п.5.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 грудня 2000 р. № 339, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2001 р. за № 30/5221 (далі - Інструкція) роботодавець починає сплачувати страхові внески з дня набуття статусу платника страхових внесків до Фонду.
Згідно з п.2 ч.2 ст.35 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття ” від 02.03.2000 року № 1533-ІІІ (далі - Закон №1533-ІІІ) (чинне на момент виникнення правовідносин) та згідно з п.8.1. Інструкції роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Частиною 1 ст. 38 Закону №1533-ІІІ (чинне на момент виникнення правовідносин) передбачено, що роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.
У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
За приписами п. 7 розділу VIII Прикінцевих та Перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010 р. №2464-VI суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року.
Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до розрахункової відомості про нарахування та перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття за другий квартал 2004 року, складеної відповідачем 08.07.2004 р. та поданої до Генічеського районного центру зайнятості, заборгованість товариства з обмеженою відповідальністю "Полюс-плюс" до Фонду становить на кінець звітного періоду 268 грн. 45 коп.
Частиною 4 ст.38 Закону №1533-ІІІ встановлено, що строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом та Законом України "Про зайнятість населення", адміністративних штрафів, а також інших видів заборгованості перед Фондом не застосовується.
Відповідно до розрахунку ГРЦЗ заборгованість зі сплати страхових внесків (0,6%) до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, що виникла за період з 01.07.2004 р. по 31.12.2010 р. на момент розгляду справи відповідачем не сплачена.
Оскільки ТОВ "Полюс-плюс" не виконано обов’язку страхувальника, передбаченого чинним законодавством, добровільно не сплачено суми заборгованості по страхових внесках, а тому недоїмка в розмірі 268 грн. 45 коп. підлягає стягненню.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги Генічеського районного центру зайнятості є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного та керуючись ч.4 ст.94, ч.6 ст.128, ст.ст.158-163, 167 КАС України суд,-
постановив:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Полюс-плюс", на користь Генічеського районного центру зайнятості, заборгованість зі страхових внесків на випадок безробіття, а саме
-0,6% суми несплачених страхових внесків для найманих працівників в розмірі 268 (двісті шістдесят вісім) грн. 45 коп. на р/р 37176302900112, код доходу 50040200, код ЄДРПОУ 22737899, банк ГУДКУ в Херсонській області, МФО 852010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Гомельчук С.В.
кат. 10.1
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2011 |
Оприлюднено | 10.11.2011 |
Номер документу | 19000119 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Гомельчук С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні