ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬ КОЇ ОБЛАСТІ
Підлягає публікації в ЄДРС Р
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"02" листопада 2011 р. Справа № 34/17-3537-2011
За позовом Товариства з обмеженою відповідальніст ю "СТОМІЛЬ САНОК УКРАЇНА"
до відповідача Приватн ого підприємства "Торгово-пр омислова група "Центр"
про стягнення 11965,82 грн.
Суддя Фаєр Ю.Г.
Представники
від позивача: ОСОБА_1, ді ючий на підставі довіреності від 20.10.11р. В судове засідання 02.11 .11р. не з' явилися;
від відповідача: не з' яви лися;
СУТЬ СПОРУ: Позивач, т овариство з обмеженою відпов ідальністю „Стоміль Санок Ук раїна” звернувся до господар ського суду Полтавської обла сті з позовною заявою про стя гнення з приватного підприєм ства "Торгово-промислова гру па "Центр" заборгованості за п оставлений товар у розмірі 1196 5,82грн.
Ухвалою господарського су ду Полтавської області від 26.0 8.2011р. матеріали вищезазначено ї позовної заяви надіслані з а територіальною підсудніст ю до господарського суду Оде ської області.
Ухвалою господарського су ду Одеської області від 08.09.2011р. позовну заяву прийнято до ро згляду та порушено проваджен ня у справі №34/17-3537-2011.
Відповідач про місце та час судових засідань повідомляв ся судом за адресами, підтвер дженими даними з Єдиного дер жавного реєстру юридичних ос іб та фізичних осіб-підприєм ців станом на 17.10.11р. В судове зас ідання представники не з' яв илися, відзив на позов та витр ебувані судом документи не н адали.
Враховуючи рекомендації, в икладені в п.4 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 02.06.2006р. №01-8/1228 і п. 11 Інформаційного листа Вищог о господарського суду Україн и від 15.03.2007р. №01-8/123 „Про деякі пита ння практики застосування но рм Господарського процесуал ьного кодексу України, поруш ені у доповідних записках пр о роботу господарських судів у 2005 і 2006 роках”, з урахуванням к онкретних обставин справи вч инення судом вищезазначених процесуальних дій є належни м доказом виконання господар ським судом обов' язку щодо належного повідомлення відп овідача про час та місце розг ляду справи.
Керуючись ст.75 Господарсько го процесуального кодексу Ук раїни суд вважає за можливе р озглянути справу і вирішити спір по суті без участі предс тавників відповідача за наяв ними у справі матеріалами.
Розглянувши матеріали спр ави, суд встановив.
За видатковою накладною №Р Н-0005998 від 11.11.2010р., підписану та скр іплену печатками сторін у сп раві, позивач поставив, а відп овідач отримав товар на суму 11965,82грн. - професійний ущільнюв ач віконний S-917XR/E Rehau, професійни й ущільнювач віконний S-918 XR/E Rehau, п рофесійний ущільнювач вікон ний S-1252 E Salamander.
Внаслідок невиконання при ватним підприємством "Торгов о-промислова група "Центр" зо бов' язання щодо сплати грош ових коштів за отриманий тов ар, 07.04.2011р. позивач звернувся до відповідача з досудовою вим огою №7, щодо сплати у встановл ений законом строк вартості отриманого товару у повному обсязі.
Згідно наявної в матеріала х справи довідки Рівненськог о відділення ЦФ ПАТ „Кредоба нк” від 25.10.11р. №19.06-16379/11 за період з 01 .11.10р. по 01.10.11р. від ПП "Торгово-про мислова група "Центр" на поточ ний рахунок ТОВ „Стоміль Сан ок Україна” грошові кошти не надходили.
Посилаючись на порушення в ідповідачем взятого на себе зобов' язання щодо своєчасн ої оплати за отриманий товар , позивач звернувся до суду да ним позовом.
Розглянувши у відкритому с удовому засіданні матеріали справи, заслухавши поясненн я присутніх представників ст орін, оцінюючи надані докази в їх сукупності, суд дійшов на ступних висновків.
Правочином є дія особи, спр ямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав т а обов'язків. Він може вчиняти ся усно або в письмовій формі . Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом. Правоч ин, для якого законом не встан овлена обов'язкова письмова форма, вважається вчиненим, я кщо поведінка сторін засвідч ує їхню волю до настання відп овідних правових наслідків ( ст.ст.202, 205 Цивільного кодексу У країни).
В силу ч.1 ст.174 Господарськог о кодексу України, господарс ькі зобов'язання можуть вини кати, зокрема, з господарсько го договору та інших угод, пер едбачених законом, а також з у год, не передбачених законом , але таких, які йому не супере чать.
Статтею 11 Цивільного кодекс у України встановлено, що цив ільні права та обов'язки вини кають із дій осіб, що передбач ені актами цивільного законо давства, а також із дій осіб, щ о не передбачені цими актами , але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. П ідставами виникнення цивіль них прав та обов'язків, зокрем а, є договори та інші правочин и.
Відповідно до ч.7 ст.179 Господ арського кодексу України, го сподарські договори укладаю ться за правилами, встановле ними Цивільним кодексом Укра їни з урахуванням особливост ей, передбачених цим Кодексо м, іншими нормативно-правови ми актами щодо окремих видів договорів.
Відповідно до ч.1 ст.207 Цивіль ного кодексу України правочи н вважається таким, що вчинен ий у письмовій формі, якщо йог о зміст зафіксований в одном у або кількох документах, у ли стах, телеграмах, якими обмін ялися сторони, правочин вваж ається таким, що вчинений у пи сьмовій формі, якщо воля стор ін виражена за допомогою тел етайпного, електронного або іншого технічного засобу зв' язку.
Частиною 2 ст.207 Цивільного ко дексу України передбачено, щ о правочин вважається таким, що вчинений у письмовій форм і, якщо він підписаний його ст ороною (сторонами), а правочин , який вчиняє юридична особа, п ідписується особами, уповнов аженими на це її установчими документами, довіреністю, за коном або іншими актами циві льного законодавства, та скр іплюється печаткою.
Частиною 1 ст.181 Господарсько го кодексу України встановле но, що господарський договір за загальним правилом викла дається у формі єдиного доку мента, підписаного сторонами та скріпленого печатками. До пускається укладення господ арських договорів у спрощени й спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телег рамами, телефонограмами тощо , а також шляхом підтвердженн я прийняття до виконання зам овлень, якщо законом не встан овлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення д аного виду договорів.
Відповідно до ч.1 ст.639 Цивіль ного кодексу України, догові р може бути укладений у будь-я кій формі, якщо вимоги щодо фо рми договору не встановлені законом.
Статтею 193 Господарського к одексу України, статтею 526 Цив ільного кодексу України пер едбачено, що суб' єкти госпо дарювання та інші учасники г осподарських відносин повин ні виконувати господарські з обов`язання належним чином в ідповідно до закону, інших пр авових актів, договору, а за ві дсутності конкретних вимог щ одо виконання зобов' язання - відповідно до вимог, що у пе вних умовах звичайно ставлят ься. Одностороння відмова ві д виконання зобов`язань не до пускається, крім випадків, пе редбачених законом. (ч.ч.1, 7 ст.193 Господарського кодексу Укр аїни).
До виконання господарськи х договорів застосовуються в ідповідні положення Цивільн ого кодексу України з урахув анням особливостей, передбач ених Господарським кодексом України.
Відповідно до ст.712 Цивільно го кодексу України за догово ром поставки продавець (пост ачальник), який здійснює підп риємницьку діяльність, зобов 'язується передати у встанов лений строк (строки) товар у вл асність покупця для використ ання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях , не пов'язаних з особистим, сі мейним, домашнім або іншим по дібним використанням, а поку пець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього пев ну грошову суму.
Відповідно до ст.265 Господар ського кодексу України, за до говором поставки одна сторон а - постачальник зобов'язуєть ся передати (поставити) у зумо влені строки (строк) другій ст ороні - покупцеві товар (товар и), а покупець зобов'язується п рийняти вказаний товар (това ри) і сплатити за нього певну г рошову суму.
За ч.2 ст.712 Цивільного кодекс у України до договору постав ки застосовуються загальні п оложення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено дог овором, законом або не виплив ає з характеру відносин стор ін.
За приписами ст.692 цього коде ксу покупець зобов' язаний о платити товар після його при йняття або прийняття товарор озпорядчих документів на ньо го, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оп лати товару.
З аналізу приписів наведен ої норми матеріального права вбачається, що ця норма місти ть загальне правило щодо мом енту виникнення в покупця об ов'язку з оплати придбаного т овару, тобто момент з якого пр одавець має право вимагати в иконання покупцем його обов' язку, проте нею не встановлен ий строк, протягом якого відп овідне зобов'язання має бути виконане, а відтак і момент, з якого це зобов'язання є прост роченим.
Тоді як строки (терміни) вик онання зобов'язань законодав цем врегульовані у ст.530 даног о кодексу, за якою якщо у зобов 'язанні встановлений строк (т ермін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей стр ок (термін); зобов'язання, стро к (термін) виконання якого виз начений вказівкою на подію, я ка неминуче має настати, підл ягає виконанню з настанням ц ієї події. Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язк у не встановлений або визнач ений моментом пред'явлення в имоги, кредитор має право вим агати його виконання у будь-я кий час. Боржник повинен вико нати такий обов'язок у семиде нний строк від дня пред'явлен ня вимоги, якщо обов'язок нега йного виконання не випливає із договору або актів цивіль ного законодавства.
Згідно вимог ст.ст.32, 33 Господ арського процесуального код ексу України, кожна сторона п овинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і запер ечень. При цьому, доказами у сп раві є будь-які фактичні дані , на підставі яких господарсь кий суд у визначеному законо м порядку встановлює наявніс ть чи відсутність обставин, н а яких ґрунтуються вимоги і з аперечення сторін, а також ін ші обставини, які мають значе ння для правильного вирішенн я господарського спору.
Господарський суд оцінює д окази за своїм внутрішнім пе реконанням, що ґрунтується н а всебічному, повному і об' є ктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справ и в їх сукупності, керуючись з аконом (ст.43 ГПК України).
Враховуючи вищезазначені норми матеріального права, н евиконання відповідачем обо в' язку щодо оплати поставле ного товару, враховуючи наст ання терміну виконання зобов ' язання на підставі ст.530 Цив ільного кодексу України (чер ез сім днів від дня пред'явлен ня вимоги від 07.04.2011р. та повторн о надісланої 17.10.11р.), надані пози вачем докази наявності забор гованості станом на дату роз гляду справи, позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підляг ають задоволенню.
Згідно ст.ст.44, 49 Господарськ ого процесуального кодексу У країни слід стягнути з відпо відача на користь позивача в итрати по сплаті держмита та витрати на інформаційно-тех нічне забезпечення розгляду справ у судах пропорційно до розміру задоволених позовни х вимог.
Керуючись ст.ст. 32, 33, 44, 49, 75, 82-85 Гос подарського процесуального кодексу України, суд-
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Приватного під приємства "Торгово-промислов а група "Центр" (код 36931149; адре са: 65003, м.Одеса, вул. Чорноморськ ого козацтва,111) на користь Тов ариства з обмеженою відповід альністю „Стоміль Санок Укра їна” (код 35953560; адреса: 33028, м. Рівне , вул.16 Липня,10; р/р 2600601211632 в Рівненс ькому від. Центральної філії ПАТ „КРЕДОБАНК” м.Рівне, МФО 3 25365) заборгованість за поставл ений товар у розмірі 11965(одинад цять тисяч дев' ятсот шістде сят п' ять)грн.82коп., витрати п о сплаті державного мита у ро змірі 119(сто дев' ятнадцять)гр н.66коп. та витрати на інфор маційно-технічне забезпечен ня судового розгляду на суму 236(двісті тридцять шість)грн.
Рішення господарськог о суду Одеської області наби рає законної сили у порядку с т.85 ГПК України.
Наказ видати у порядку ст .116 ГПК України.
Суддя Ю.Г. Фаєр
Повний текст рішення ск ладено 02.11.2011р.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 02.11.2011 |
Оприлюднено | 10.11.2011 |
Номер документу | 19024560 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Фаєр Ю.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні