АС-03/325-06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"12" жовтня 2006 р. о 12-45 год. в м. Харкові Справа № АС-03/325-06
вх. № 8239/1-03
Суддя господарського суду Харківської області Подобайло З.Г.
за участю секретаря судового засідання Гуцевич М.П.
представників сторін :
позивача - не з'явився
відповідача - не з'явився
по справі за позовом Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Куп'янському районі Харківської області, м. Куп'янськ
до ТОВ "Промінь" с. Лиман Другий
про стягнення 175,67 грн.
ВСТАНОВИВ:
Позивач, відділення Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Куп'янському районі Харківської області, м. Куп'янськ, просить суд стягнути з відповідача, ТОВ "Промінь" с. Лиман Другий, заборгованості зі сплати страхових внесків в сумі 175,67 грн.
Позивач в судове засідання 12.10.06р. не з'явився, але через канцелярію суду 09.10.06р. надав заяву в якій просить суд розглянути справу без його участі.
Відповідач про час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений , але відзив на позов та витребувані суду документи не надав, представник в судове засідання не з'явився. Поважні причини неявки не встановлені, ухвалою та повістками про час та місце розгляду справи повідомлявся за офіційним місцем знаходження згідно довідки органів статистики та свідоцтва про державну реєстрацію, але ухвали та повістки про виклик в судові засідання були повернуті поштовим відділенням з поміткою „за вказаною адресою не знаходиться”. Враховуючи вимоги Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” підприємство повинно знаходитися за офіційним місцем знаходження, а відповідно повинно за цим місцем отримувати кореспонденцію, що свідчить про належне повідомлення судом про дату та час слухання справи, але причини неявки суду не відомі, відповідач не скористався своїм правом на захист та іншими правами передбаченими ст. 49, 50 КАС України.
Суд зазначає, що за таких обставин, враховуючи встановлений КАС України двомісячний термін розгляду справи, те, що згідно ст. 35 КАС України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, суд приходить до висновку про необхідність та можливість розгляду справи по суті.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив, що підприємство відповідача було зареєстровано платником страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, про що свідчить страхове свідоцтво, видане відповідно до ст. 10 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”.
На підставі Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, Закону України “Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, відповідачу встановлено відповідно до класу професійного ризику виробництва страховий тариф 0,2 % на загальнообов'язкове державне страхування від нещасного випадку про що підприємству видане повідомлення.
Відповідач повинен сплачувати страхові тарифи в розмірі 0,2 % від сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, на інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до закону України “Про оплату праці”, які підлягають обкладенню прибутковим податком з громадян.
Згідно розрахункової відомості за ІІ кв. 2002 р. сума заборгованості по сплаті до Фонду страхових внесків (недоїмки), що підлягає стягненню становить 175,67 грн.
А саме в розрахунковій відомості за ІІ кв. 2002 р. : № рядка 30 - недоїмка зі сплати страхових внесків складає 175,67 грн.
Таким чином, відповідач , ТОВ "Промінь", повинно сплатити позивачу, Відділенню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Куп'янському районі Харківської області, м. Куп'янськ недоїмку по страховим внескам на підставі Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” та Закону України “Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив, що в обґрунтування вимог позивачем надана розрахункова відомість.
Спірна сума у строки визначені наведеними нормативними актами не сплачена.
Виходячи з вищевикладеного позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 4, 8, 71, 86, 94, 160- 163 ,186 перехідними та прикінцевими положеннями Кодексу адміністративного судочинства України , суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити .
Стягнути з ТОВ "Промінь" (62722, Харківська область, Дворічанський район, с. Лиман Другий, вул. Центральна, 31, код 30885470) на користь ВВД Фонду страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України у Куп'янському районі Харківської області, м. Куп'янськ (63701, Харківська область, м. Куп'янськ, вул. Травнева,6 , код 25865043) 175,67 грн.
На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.
Апеляційна скарга може бути подана через суд першої інстанції протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя Подобайло З.Г.
Постанова в повному обсязі виготовлена 17.10.06р. о 12-00 год.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.10.2006 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 190248 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Подобайло З.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні