28/204/08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Запорізької області
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.06.08 Справа № 28/204/08
Суддя Яцун О.В.
За позивом: Відкритого акціонерного товариства “Запоріжжяобленерго” в особі Запорізьких міських електричних мереж, м.Запоріжжя
До відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю фірми «Ніка», м.Запоріжжя
Суддя О.В. Яцун
Представники:
від позивача: Зінченко О.М. –представник на підставі довіреності №218 від 29.05.2008р.
Сарібекян Н.А. –представник на підставі довіреності №70 від 14.01.2008р.
від відповідача: не з'явився
Заявлені вимоги про стягнення з ТОВ фірми «Ніка»6880грн.31коп. заборгованості за спожиту у період з 01.04.2007р. по 09.01.2008р. за спожиту електроенергію на підставі договору №4572 від 01.04.2004р. про постачання електричної енергії.
Ухвалою господарського суду Запорізької області від 18.04.2008р. порушено провадження у справі №28/204/08, судове засідання призначено на 05.06.08р.
Представниками позивача було заявлено клопотання про розгляд справи без застосування технічних засобів фіксації судового процесу.
Представники позивача наполягають на задоволені позовних вимог з підстав, що зазначені в позові.
Відповідач заявлені позовні вимоги не спростував, відзив на позов суду не надав, представник відповідача в судове засідання за викликом не з'явився, правом надати відзив на позов не скористався. Про час та місце судового засідання відповідача повідомлено належним чином. Згідно до п. 3.6 роз'яснень президії ВГСУ від 18.09.1997 р. № 02-5/289 “Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України” (з наступними змінами та доповненнями) особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною у позовній заяві. У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору. До повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місця знаходження юридичних осіб –учасників судового процесу. Відповідні процесуальні документи надіслані згідно з поштовими реквізитами учасників процесу. Згідно довідки ЄДРПОУ адреса Товариства з обмеженою відповідальністю фірми «Ніка»- 69068, м.Запоріжжя, вул. Стефанова, б.44, кв.187. Саме на цю адресу направлялась кореспонденція. Зазначене свідчить , що судом були здійснені всі заходи повідомлення відповідача.
Згідно ст. 75 ГПК України справу розглянуто за наявними матеріалами, які суд визнав достатніми для вирішення спору по суті.
На підставі чого представникам позивача за їх згодою було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Заслухавши представників позивача, вивчивши матеріали справи, суд встановив,
Правовідносини сторін є господарськими.
Згідно з ч.І ст.175 ГК України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утримуватися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку. Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.
У відповідності до ст.526 ЦК України зобов'язання мають бути виконані належним чином і у встановлені законом або договором терміни.
Згідно зі ст.193 ГК України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Як свідчать надані до суду документи, 01.04.04р. між сторонами укладено договір №4572 про постачання електричної енергії, за умовами якого позивач (постачальник електричної енергії) взяв на себе зобов'язання постачати електроенергію споживача, а відповідач (споживач), в свою чергу, зобов'язався оплачувати постачальнику електричної енергії її вартість та здійснювати інші платежі згідно з умовами цього договору та додатками до договору, що є невід'ємними частинами.
Відповідно до підпункту 3.2 пункту 3 Додатку №4 Договору у разі відсутності попередньої оплати, споживач самостійно повинен здійснювати планові платежі за графіком: - до 15 числа місяця, наступного після розрахункового у розмірі 100% вартості від використаного за розрахунковий період обсягу електричної енергії із урахуванням сплачених коштів за цей розрахунковий період;
- до 25 числа поточного місяця у розмірі 80% вартості від заявленого (очікуваного) на розрахунковий період обсягу електричної енергії із урахуванням сплачених раніше коштів за цей розрахунковий період.
Згідно з п. 4 Додатка № 4 Договору обсяг фактично спожитої за розрахунковий період електроенергії, з урахуванням розрахункової величини втрат на дільниці мережі від місця встановлення засобів обліку до межі балансової належності електромереж, визначається «Актом про спожиту протягом розрахункового періоду активну електричну енергію»Додаток № 5.1.
Відповідно до п. 5 Додатка № 4 Договору для подання «Акту про спожиту протягом розрахункового періоду активну електричну енергію»(у двох примірниках) Споживач не пізніше 12-00 годин другого робочого дня місяця, наступного за розрахунковим, направляє свого представника до Постачальника електричної енергії.
Постачальник електричної енергії підписує «Акти про спожиту протягом розрахункового періоду активну електричну енергію»та один примірник повертає Споживачу.
Відповідно до п. 6 Додатка № 4 Договору за підсумками розрахункового періоду Постачальник електричної енергії виписує Споживачу рахунок або платіжну вимогу доручення для остаточного розрахунку. Сума платежів при остаточному розрахунку визначається виходячи з тарифів на активну електроенергію та фактичного обсягу спожитої електроенергії, згідно даних представленого Споживачем «Акту про спожиту протягом розрахункового періоду активну електричну енергію»та інших умов Договору, з урахуванням сум платежів, що надійшли від Споживача.
Згідно з п. 7 Додатка № 4 Договору Споживач зобов'язаний після розрахункового періоду і проведення Постачальником розрахунку обсягу використаної електроенергії отримати платіжні документи на сплату електроенергії і не пізніше 15 числа місяця, наступного за розрахунковим здійснити сплату.
Відповідно до п. 8 Додатка № 4 Договору якщо Споживач не надав «Акти про спожиту протягом розрахункового періоду активну електричну енергію»в обумовлений термін, Постачальник електричної енергії самостійно визначає обсяги спожитої електроенергії та надає Споживачу рахунок для сплати виходячи з фактичного середньодобового обсягу споживання електроенергії за попередній розрахунковий період.
Період розрахунку за середньодобовим обсягом споживання не може перевищувати один місяць, після чого розрахунок обсягу спожитої електричної енергії здійснюється Постачальником електричної енергії за потужністю струмоприймачів та кількістю годин використання без подальшого перерахунку згідно п.3 Додатку № 5 «Графік зняття показників розрахункових засобів обліку електричної енергії».
Відповідач не виконав свої зобов'язання з надання «Актів про спожиту протягом розрахункового періоду активну електричну енергію»відповідно до п. 5 Додатка № 4 Договору, у зв'язку з тим розрахунок суми боргу за спожиту електричну енергію був зроблений за величиною дозволеної потужності струмоприймачів та кількістю годин їх використання у відповідності до п. 6.39 Правил користування електричною енергією затвердженими постановою НКРЕ України від 31.07.1996 року № 28 (у редакції постанови НКРЕ України від 17.10.2005 р. № 910): «6.39. У разі неможливості отримання постачальником електричної енергії даних про спожиту електричну енергію в зазначений термін (за винятком порушення роботи розрахункового обліку) визначення обсягу спожитої електричної енергії за поточний розрахунковий період здійснюється за середньодобовим обсягом споживання за попередній розрахунковий період з подальшим перерахунком у разі надання даних протягом наступного розрахункового періоду.
Тривалість періоду розрахунку за середньодобовим обсягом споживання електричної енергії до отримання показів розрахункових засобів обліку має не перевищувати одного повного розрахункового періоду, після чого розрахунок обсягу спожитої електричної енергії здійснюється постачальником електричної енергії за величиною дозволеної потужності струмоприймачів та кількістю годин їх використання без подальшого перерахунку. У цьому разі відновлення розрахунків за розрахунковими засобами обліку здійснюється після спільного складання акта, у якому фіксуються покази розрахункових засобів обліку електричної енергії.»
Відповідності до умов договору №4572 від 01.04.2004р. з додатками до нього, позивач за період з 01.04.2007р. по 09.01.2008р. поставив відповідачу електроенергії в об'ємі 15892кВт.ч на загальну суму 6880грн.31коп.
На сплату спожитої електричної енергії до банку, в якому відкрито поточний рахунок відповідача 31.03.2008р. була направлена платіжна вимога-доручення №4572 від 12.03.2008р. на суму 6880грн.31коп.
Однак, відповідач договірних зобов'язань належним чином не виконав, оплату за отриману електричну енергію у встановлений договором строк, в повному обсязі не здійснив, чим порушив умови договору.
На день розгляду справи заборгованість за спожиту електроенергію за період з 01.04.2007р. по 09.01.2008р. склала 6880грн.31коп.
Факт наявності заборгованості у розмірі 6880грн.31коп. підтверджується матеріалами справи.
Глава 50 ЦК України передбачає підстави та умови припинення зобов'язання. Зобов'язання відповідача оплатити надані послуги не припинено.
На день розгляду спору відповідач оплату наданих послуг не довів, будь-яких претензій щодо виконання послуг позивачу не пред'явив, тому вимоги позивача про стягнення заборгованості у сумі 6880грн.31коп. слід визнати документально підтвердженими, нормативно обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Судові витрати відносяться на відповідача, оскільки спір виник з його вини.
Керуючись ст.ст.44, 49, 75, ст.ст.82-85 ГПК України, ст.526 ЦК України, ст.ст. 175, 193 ГК України суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю фірми «Ніка» (69068, м.Запоріжжя, вул. Стефанова, б.44, кв. 187, код ЄДРПОУ 23877208) на користь Відкритого акціонерного товариства «Запоріжжяобленгерго»в особі Запорізьких електричних мереж (69035, м.Запоріжжя, вул. Волгоградська, 25, на поточний рахунок з спеціальним режимом використання №260313141419 в ЗОУ ВАТ «Державний Ощадний банк України», МФО 313957, код ЄДРПОУ 00130926) 6880(шість тисяч вісімсот вісімдесят)грн.31коп. заборгованості за спожиту електроенергії у період з 01.04.2007р. по 09.01.2008р.
Видати наказ.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю фірми «Ніка» (69068, м.Запоріжжя, вул. Стефанова, б.44, кв. 187, код ЄДРПОУ 23877208) на користь Відкритого акціонерного товариства «Запоріжжяобленгерго»в особі Запорізьких електричних мереж (69035, м.Запоріжжя, вул. Волгоградська, 25, на розрахунковий рахунок №260030231709 в ЗАТ «Банк НРБ», МФО 320627, код ЄДРПОУ 00130926) 102(сто дві)грн.00коп. державного мита та 118(сто вісімнадцять)грн.00коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати наказ.
Суддя О.В. Яцун
Рішення підписано: 10 червня 2008р.
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2008 |
Оприлюднено | 21.08.2008 |
Номер документу | 1913105 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Яцун О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні