Рішення
від 22.07.2008 по справі 6686-2008
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

6686-2008

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 217

РІШЕННЯ

Іменем України

22.07.2008Справа №2-25/6686-2008

За позовом ОП «Кримтеплокоммуненерго», м. Сімферополь, вул.. Гайдара, 3а в особі Євпаторійської філії ОП «Кримтеплокоммуненерго», м. Євпаторія, вул.. Лінійна, 10

До відповідача  ТОВ «Якіра», м. Євпаторія, вул.. Тімірязєва, 27а

Про спонукання укласти договір   

Суддя   Копилова О.Ю.

Представники:

Від позивача –   Алієва З.І., представник, дов. від 08.01.2008 року

Від відповідача –  не зявився

Обставини справи:

Позивач  -  ОП «Кримтеплокоммуненерго»,  в особі Євпаторійської філії ОП «Кримтеплокоммуненерго» звернувся до Господарського суду АР Крим з позовною заявою до відповідача - ТОВ «Якіра», просить суд  зобов'язати відповідача  укласти договір  № 923 купівлі – продажу теплової енергії від 21.03.2008 року в редакції позивача.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відмова відповідача від укладення договору купівлі – продажу теплової енергії є необґрунтованим та таким, що суперечить нормам чинного законодавства України, які визначають істотні умови в галузі комунального господарства.

Відповідач в судове засідання не з'явився, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, про причини відсутності суду не повідомив. Відзиву на позовну заяву, під час розгляду справи не надав. Про дату слухання справи повідомлений належним чином – рекомендованою кореспонденцією.

Суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами, в порядку ст.. 75 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, суд –

ВСТАНОВИВ:

01.10.2007 року між орендодавцем – КП «Житловик – 5» та ТОВ «Якіра» (орендар) укладений договір, у відповідності до п. 1якого його предметом є взаємовідносини сторін, які виникли у зв'язку з переоформленням договору оренди № 81 від 18.05.2007 року, яке проводиться на підставі рішення міської ради № 561 від 14.09.2007 року.

Пунктом 1.1. договору передбачено, що орендодавець передає,  а орендар приймає  в строкове платне користування нежитлове підвальне приміщення, загальною площею 136 кв.м., за адресою: м. Євпаторія, вул.. Тімірязєва, 27а.

У відповідності до ст.. 1 Закону України «Про теплопостачання» теплова енергія  є товарною продукцією та її споживання можливе виключно на підставі договору.

Згідно до ст.. 24 Закону України «Про теплопостачання» основним обов'язком споживача теплової енергії є, зокрема, своєчасне укладання договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії; додержання вимог договору та нормативно-правових актів.

У відповідності до матеріалів справи (а.с. 4-10) позивачем був складений проект договору № 923 від 21.03.2008 року купівлі – продажу теплової енергії.

Факт споживання відповідачем теплової енергії підтверджується актом обстеження опалюваних приміщень (а.с.14), складеним у присутності позивача, відповідача та орендодавця.

Даний проект договору був направлений позивачем разом із супровідним листом вих.. № 1151 від 17.04.2008 року, 17.04.2008 року про що свідчить поштова квитанція, наявна у матеріалах справи.

У відповідності до ст.. 32 Господарського процесуального кодексу України    доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі  яких господарський   суд   у  визначеному  законом  порядку  встановлює наявність  чи  відсутність  обставин, на яких грунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Статтею 33 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що    Кожна сторона повинна  довести  ті  обставини,  на  які  вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Однак, суд звертає увагу на те, що під час розгляду даної справи, суду  не було надано доказів повернення позивачу другого примірника проекту договору підписаним або з протоколом розбіжностей.

Так, згідно  п. 3 ст. 181 Господарського кодексу України сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами  оформляє  договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає  один  примірник  договору  другій  стороні  або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору.

Згідно до п. 4 ст. 181 Господарського кодексу України за  наявності  заперечень  щодо  окремих   умов   договору сторона,   яка   одержала   проект   договору,   складає  протокол розбіжностей,  про що  робиться  застереження  у  договорі,  та  у двадцятиденний   строк  надсилає  другій  стороні  два  примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.

У випадку, якщо сторони не досягли згоди про зміну (розірванні) договору або у разі неотримання відповіді у встановлений термін з урахуванням часу поштового обороту, зацікавлена сторона має рацію передати суперечку на дозвіл суду.

Згідно до п. 1 ст. 208 Цивільного кодексу України у письмовій формі належить вчиняти: правочини між юридичними особами; правочини   між   фізичною   та   юридичною  особою,  крім правочинів, передбачених частиною першою статті 206 цього Кодексу; правочини фізичних осіб між собою на суму,  що перевищує у двадцять і більше разів розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, крім правочинів, передбачених частиною першою статті 206 цього Кодексу; інші  правочини,  щодо  яких  законом встановлена письмова форма.

Статтею 627 Цивільного кодексу України встановлено, що відповідно  до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з   урахуванням   вимог  цього  Кодексу,  інших  актів  цивільного законодавства,  звичаїв  ділового  обороту,  вимог  розумності  та справедливості.

Відповідно до ст.. 628 Цивільного кодексу України зміст  договору  становлять  умови (пункти),  визначені на розсуд сторін і погоджені ними,  та  умови,  які  є  обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Сторони  мають  право  укласти договір,  в якому містяться елементи різних договорів (змішаний договір). До відносин сторін у змішаному договорі застосовуються у відповідних частинах положення актів  цивільного  законодавства  про  договори,   елементи   яких містяться у змішаному договорі, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті змішаного договору.

Відповідно до ст.. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Крім того, слід звернути увагу на положення, які містяться у ст.. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання  та  інші  учасники  господарських відносин  повинні  виконувати  господарські  зобов'язання належним чином відповідно до закону,  інших правових актів,  договору, а за відсутності   конкретних   вимог  щодо  виконання  зобов'язання  - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

До    виконання    господарських   договорів   застосовуються відповідні положення  Цивільного  кодексу  України  з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Кожна сторона повинна вжити усіх заходів,  необхідних  для належного  виконання нею зобов'язання,  враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань  є  підставою  для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Так, у відповідності до ст.. 179 Господарського кодексу України майново-господарські  зобов'язання,  які   виникають   між суб'єктами  господарювання  або  між  суб'єктами  господарювання і негосподарюючими  суб'єктами  -  юридичними  особами  на  підставі господарських      договорів,      є      господарсько-договірними зобов'язаннями.

Кабінет  Міністрів  України,   уповноважені   ним   органи виконавчої  влади  можуть  рекомендувати  суб'єктам господарювання орієнтовні умови господарських договорів (примірні договори),  а у визначених законом випадках - затверджувати типові договори.

Укладення   господарського  договору  є  обов'язковим  для сторін,  якщо він заснований на державному  замовленні,  виконання якого   є  обов'язком  для  суб'єкта  господарювання  у  випадках, передбачених  законом,  або  існує  пряма  вказівка  закону   щодо обов'язковості  укладення  договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади  або  органів  місцевого самоврядування.

При   укладенні  господарських  договорів  сторони  можуть визначати зміст договору на основі, зокрема, типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи  у  випадках,  передбачених законом,  іншим  органом  державної влади,  коли  сторони  не можуть відступати  від  змісту  типового договору, але мають право конкретизувати його умови.

Суб'єкти  господарювання,  які  забезпечують   споживачів, зазначених   у   частині   першій  цієї  статті,  електроенергією, зв'язком,  послугами залізничного та інших видів транспорту,  а  у випадках,  передбачених  законом,  також інші суб'єкти зобов'язані укладати договори з усіма споживачами їхньої  продукції  (послуг). Законодавством  можуть  бути  передбачені  обов'язкові умови таких договорів.

Господарські   договори    укладаються    за    правилами, встановленими Цивільним  кодексом України з урахуванням особливостей,     передбачених      цим      Кодексом,      іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.

Суд погоджується з обґрунтуванням позовних вимог, вважає позов таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.

Згідно ст. 44, 49 Господарського процесуального кодексу України оплата держмита та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу підлягає покладанню на  відповідача.  

У судовому засіданні були оголошені вступна та резолютивна частини рішення згідно статті 85 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст рішення складений та підписаний у відповідності до вимог статті 84 Господарського процесуального кодексу України 29.07.2008 року.

З огляду на викладене, керуючись, 68, 82-84, 85 Господарського процесуального Кодексу України, суд –

                                                           ВИРІШИВ:

1.          Позов задовольнити.

2.          Зобов'язати ТОВ «Якіра» (м. Євпаторія, вул.. Тімірязєва, 27а,  банківські реквізити невідомі, ЗКПО 25133794) укласти договір  № 923 купівлі – продажу теплової енергії від 21.03.2008 року в редакції Євпаторійської філії ОП «Кримтеплокоммуненерго» (м. Євпаторія, вул.. Лінійна, 10, рахунок № 26003301325441 в КЦО «Промінвестбанку», МФО 324430, ЗКПО 26178681).

3.          Стягнути з ТОВ «Якіра» (м. Євпаторія, вул.. Тімірязєва, 27а,  банківські реквізити невідомі, ЗКПО 25133794) на користь Євпаторійської філії ОП «Кримтеплокоммуненерго» (м. Євпаторія, вул.. Лінійна, 10, рахунок № 26003301325441 в КЦО «Промінвестбанку», МФО 324430, ЗКПО 26178681) 85,00 грн. державного мита.

4.          Стягнути з ТОВ «Якіра» (м. Євпаторія, вул.. Тімірязєва, 27а,  банківські реквізити невідомі, ЗКПО 25133794) на користь Євпаторійської філії ОП «Кримтеплокоммуненерго» (м. Євпаторія, вул.. Лінійна, 10, рахунок № 26003301325441 в КЦО «Промінвестбанку», МФО 324430, ЗКПО 26178681) 118,00 грн. витрат на інформаційно – технічне забезпечення судового процесу.

5.          Видати наказі після набрання рішенням законної сили.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим                                        Копилова О.Ю.

СудГосподарський суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення22.07.2008
Оприлюднено21.08.2008
Номер документу1914363
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —6686-2008

Рішення від 22.07.2008

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

Копилова О.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні