6829-2008А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 211
ПОСТАНОВА
Іменем України
04.08.2008Справа №2-8/6829-2008А
За позовом – Головного управління ПФУ в АР Крим, м. Сімферополь
До відповідача – Головного Управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, м. Сімферополь
Про стягнення 211,40грн..
Суддя Чумаченко С.А.
П Р Е Д С Т А В Н И К И:
Від позивача – Куртаметова Е.Ю., пред-к за дов. №17 від 01.06.2007 року.
Від відповідача – Гарькава Н.В., пред-к за дов. №1/3-770 від 12.02.2008 року.
Сутність спору: позивач, Головне управління ПФУ в АР Крим звернувся до Господарського Суду Автономної Республіки Крим з позовною заявою до відповідача, Головного Управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, просить стягнути з Головного Управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи на користь Головного Управління Пенсійного фонду України в АР Крим суму переплати пенсій у розмірі 211,40грн..
Представник відповідача представив заяву відповідно до якої позовні вимоги визнає в повному обсязі.
Справа слуханням відкладалась в порядку ст. 150 Кодексу Адміністративного Судочинства України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд –
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві, Севастополі, затвердженого правлінням Пенсійного фонду України, Головне управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим здійснює призначення (перерахунок) пенсій військовослужбовцям, особам начальницького складу і іншим особам, які мають право на пенсію згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, і деяких інших осіб».
Згідно до п.7 Порядку представлення документів для призначення (перерахунку) пенсії згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, і деяких інших осіб», затвердженого ухвалою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року №3-1 і зареєстрованого і Міністерстві юстиції України, необхідними документами для призначення пенсії є грошовий атестат, або довідка про розмір грошового забезпечення, і довідка про додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував протягом 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби.
Так, в ході річної перевірки Головним контрольно – ревізійним управлінням України в АР Крим в Головному управлінні Міністерства по питаннях надзвичайних ситуацій і по питаннях захисту населення від наслідків ЧАЕС в АР Крим, були встановлені розбіжності даних, вказаних в грошових атестатах і довідках про додаткові види грошового постачання, надані для призначення пенсії в особистими картками для призначення грошового забезпечення.
Позивач посилається на те, що вказані розбіжності встановлені в результаті порушення відповідачем ст. ст. 43, 65 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби і деяких інших осіб», у зв'язку з наданням недостовірних грошових атестатів і довідок про додаткові види грошового постачання, видані установою, що перевіряється.
Згідно з ст. 65 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби і деяких інших осіб», особи, винні в порушення законодавства про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, і деяких інших осіб, вказаних в даному законі, а також в невчасному оформлені або представленні документів для призначення пенсій у видачі для оформлення пенсій недостовірних даних і документів, несуть цивільно – правову, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно закону.
В свою чергу, відповідно до пенсійних справ: №0104000632 МНС, №N/A12/162 МНС, №N/А12/167МНС, в результаті проведеної ревізії перерахунку пенсій, встановлена переплата пенсій на загальну суму 211,40грн..
Відповідно до ч. 1 ст. 1166 Цивільного Кодексу України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
На підставі вищевикладеного суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 158 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення, яким суд вирішує спір по суті, викладається у формі постанови.
В судовому засіданні 04.08.2008 року оголошена вступна та резолютивна частини постанови.
Повний текст постанови підписано 05.08.2008 року.
Враховуючи вищевикладене, керуючись 158, 159, 161, 162, 163, ст.ст. Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Головного управління Міністерства по питаннях надзвичайних ситуацій і по питаннях захисту населення від наслідків ЧАЕС в АР Крим (95038, АР Крим,
м. Сімферополь, вул. Кечкеметська, 103, р/р35210005000013, МФО 824026, ОКПО 08588808) на користь Головного Управління Пенсійного фонду України в АР Крим суму переплати пенсії у розмірі 211,40грн.
Відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Чумаченко С.А.
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 04.08.2008 |
Оприлюднено | 21.08.2008 |
Номер документу | 1914575 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Чумаченко С.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні