Рішення
від 24.10.2011 по справі 3970-2011
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИ М

Автономна Республіка К рим, 95003, м.Сімферополь, вул.О.Нев ського/Річна, 29/11, к. < поле для вв ода - № кабинета >

РІШЕННЯ

Іменем України

24.10.2011 Справа №5002-9/3970-2011

За позовом Представництв а Регіонального відділення Ф онду державного майна Україн и в АР Крим та місті Севастопо лі (95000, АР Крим, м. Сімферопол ь, вул.Гєн.Василєва, буд. 44, оф. 50)

До Приватного підприємств а "М ТЕЛ УКРАЇНА" (95000, АР Крим, м. Сі мферополь, вул.Гайдара, буд. 12 к в. 28); (95000, АР Крим, м. Сімферополь, б ульвар Леніна, 5/7)

За участю третьої особи, нез аявляючого самостійних вим ог на предмет спору Кримськи й державний медичний універс итет імені С.І.Георгієвськог о (АР Крим, 95006, м. Сімферополь, бу львар Леніна, 5/7).

Про стягнення 3 914,15 грн. та спо нукання до виконання певних дій

Суддя ГС АР Крим Н.С.Пєтухо ва

Представники:

Від позивача - ОСОБА_1, г олов.спец. - ю/к, доручення. по ст. №4, від 10.08.11 року.

Від відповідача - не з' яв ився

Третя особа - не з' явився

Суть спору: Позивач зв ернувся до Господарського су ду АР Крим із позовом, у якому просить стягнути з відповід ача суму боргу у розмірі 3 914,15 г рн. у тому числі суму боргу із орендної плати - 3358,14 грн., штра ф 10 % - 335, 14 грн., пеню -220,20грн. Розірва ти Договір оренди від 12.04.2010 № 188/2010-А нерухомого майна, ще н алежить до державної власнос ті, укладений між Представни цтвом Регіонального відділе ння Фонду Державного майна У країни в АР Крим та м. Севастоп олі та ПП «М ТЕЛ УКРАЇНА» та зо бов'язати Відповідача - ПП «М Т ЕЛ УКРАЇНА», ЄДРПОУ 33131886, 95006, АР Кр им, м. Сімферополь, бульвар Лен іна, 5/7, повернути державне нер ухоме майно - вбудоване нежит лове приміщення № 3, площею 18,9 к в. м., розташоване на першому п оверсі 9 - поверхової будівлі г уртожитку № 5 за адресою: АР Кр им, м. Сімферополь вул. Річна, 2, балансоутримувачу - Кримськи й державний медичний універс итет імені С. І. Георгієвськог о, а саме: шляхом підписання Ак ту повернення орендованого д ержавного майна.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач, у порушенн я прийнятих на себе зобов' я зань за оспорюваний договоро м, не належним чином здійснюв ав оплату орендної плати, вна слідок чого у відповідача ви никла заборгованість в сумі 3358,14 грн.

У судовому засіданні позив ач підтримав позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач повторно явку с вого представника у судове з асідання не забезпечив, витр ебувані документи не надав. П ро день слухання справи був с повіщений належним чином. Ух вала суду була направлена на його юридичну адресу рекоме ндованою кореспонденцією. Пр ичина не явки представника в ідповідача суду не відома.

Третя особа явку свого пред ставника у судове засідання не забезпечив, однак до дню сл ухання справи від третьої ос оби надійшов лист від 19.10.2011р. №07/2 -3340.

Суд вважає можливим розгля нути справу у відсутність ві дповідача та третьої особи, о скільки у матеріалах справи є достатньо документів для р озгляду справи. Крім того, у ві дповідача було достатньо час у для надання документів, нео бхідних за його думкою, для ро згляду спору.

Справа розглядається на пі дставі наявних у неї| матеріа лів у|в,біля| порядку|ладу| ст. 75 Господарського процесуальн ого| кодексу України.

Розглянувши матеріали спр ави, а також додатково надані сторонами документи, заслух авши пояснення представника позивача, суд -

В с т а н о в и в:

Відповідно до статті 55 Конс титуції України права і своб оди людини і громадянина зах ищаються судом. Кожному гара нтується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяль ності органів державної влад и, органів місцевого самовря дування, посадових і службов их осіб. Кожен має право будь-я кими не забороненими законом засобами захищати свої прав а і свободи від порушень і про типравних посягань.

Згідно ст. 124 Конституції Укр аїни, юрисдикція судів розпо всюджується на всі правовідн осини, що виникають в державі . Судові рішення ухвалюютьс я судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Суд вважає необхідним дотр имуватися принципів судочин ства, що встановлені ст. 129 Конс титуції України, нормами яко ї вказано, що основними засід ками судочинства є зокрема, з магальність сторін та свобод а в наданні ними суду своїх до казів і у доведенні перед суд ом їх переконливості. Тобто с уд вважає потрібним застосув ати принцип змагальності сто рін та свободи в наданні ними суду своїх доказів.

Відповідно до ст.1 Господарс ького процесуального кодекс у України до господарського суду звертаються особи за за хистом своїх порушених чи ос порюваних прав і охоронювани х законом інтересів, що корес пондується із положеннями ст атті 21 ГПК України, де до позив ачів віднесено осіб, які пред ' явили позов або в інтереса х яких пред' явлено позов са ме про захист порушеного пра ва чи охоронюваного законом інтересу.

Згідно статті 20 Господарськ ого кодексу України держава забезпечує захист прав і зак онних інтересів суб'єктів го сподарювання та споживачів.

Кожний суб'єкт господарюва ння та споживач має право на з ахист своїх прав і законних і нтересів. Права та законні ін тереси зазначених суб'єктів захищаються, зокрема, шляхом установлення, зміни і припин ення господарських правовід носин, іншими способами, пере дбаченими законом.

Порядок захисту прав суб'єк тів господарювання та спожив ачів визначається цим Кодекс ом, іншими законами.

Відповідно до статті 15 Циві льного кодексу України кожна особа має право на захист сво го цивільного права у разі йо го порушення, невизнання або оспорювання.

Стаття 16 Цивільного кодексу України передбачає, що кожна особа має право звернутися д о суду за захистом свого особ истого немайнового або майно вого права та інтересу. Спосо бами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) ви знання права; 2) визнання право чину недійсним; 3) припинення д ії, яка порушує право; 4) віднов лення становища, яке існувал о до порушення; 5) примусове ви конання обов' язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7)при пинення правовідношення; 8) ві дшкодування збитків та інші способи відшкодування майно вої шкоди; 9) відшкодування мор альної (немайнової) шкоди; 10) ви знання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влад и Автономної Республіки Крим або органу місцевого самовр ядування, їхніх посадових і с лужбових осіб. Суд може захис тити цивільне право або інте рес іншим способом, що встано влений договором або законом .

Відповідно до договору оре нди від 12.04.2010 № 188/2010-А (далі - Догові р оренди) нерухомого майна, що належить до державної власн ості, Представництво Регіона льного відділення Фонду держ авного майна України в АР Кри м та м. Севастополі передало, а Приватне підприємство «М ТЕ Л УКРАЇНА» прийняв в терміно ве платне користування об'єк т оренди - вбудовані нежитлов е приміщення № З, площею 18,9 кв. м ., розташоване на першому пове рсі 9 - поверхової будівлі гурт ожитку № 5 за адресою: АР Крим, м . Сімферополь, вул. Річна, 2, що п еребуває на балансі Кримсько го державного медичного унів ерситету ім. С І. Георгієвсько му, ЄДРПОУ 01896719, що розташований за адресою: 95006, АР Крим, м. Сімфе рополь, бульвар Леніна, 5/7.

Відповідно до вимог ст. 762 Цив ільного кодексу України за к ористування майном з наймача стягується плата, розмір яко ї встановлюється договором н айму. Плата за користування м айном вноситься щомісячно.

Згідно пунктами 3.1., 3.3. 3.6, 3.7 вказ аного Договору оренди, оренд на плата за користування об'є ктом оренди складає до Держа вного бюджету України 349,92 грн. в місяць, корегується щоміся чно з урахуванням індексу ін фляції та вноситься до держа вного бюджету відповідно до умов, визначених в договорі.

Згідно вимог ст. 526 ЦК України зобов'язання повинне викону ватися належним чином та в ст рок, відповідно до договору т а вимог ЦК України та інших ак тів цивільного законодавств а, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звича їв ділового обороту або інши х вимог, що зазвичай пред'явля ються.

Також, відповідно до вимог с т. 285 Господарського кодексу У країни Орендар зобов'язаний своєчасно та в повному обсяз і вносити орендну плату.

Відповідно до вимог пункту 3 статті 18 Закону України «Про оренду державного та комуна льного майна» Орендар зобов' язаний вносити орендну плату своєчасно та в повному обсяз і.

Згідно ч. 1 ст. 19 Закону Україн и «Про оренду державного та к омунального майна», Орендар за користування об'єктом оре нди вносить орендну плату не залежно від наслідків господ арської діяльності.

В пункті 5.3. Договору від 12.04.2010 № 188/2010-А встановлено, що Орендар п овинен протягом місяця після підписання Договору внести завдаток, передбачений цим Д оговором. Завдаток стягуєтьс я до державного бюджету і Бал ансоутримувачу у співвіднош енні, визначеному у пункті 3.6 ц ього Договору. Після закінче ння основного строку Договор у оренди здійснюється перера хування орендної плати за ос танній місяць (останні місяц і) з урахуванням внесеного Ор ендарем завдатку. У разі пору шення Орендарем зобов'язання зі сплати орендної плати він має відшкодувати державному бюджету та Балансоутримувач у збитки в сумі, на яку вони пе ревищують розмір завдатку. У разі дострокового припиненн я Договору з вини Орендаря, су ма сплачених орендних платеж ів і завдатку, які перевищать передбачені Договором плате жі за період фактичної оренд и, не повертаються та це перев ищення розглядається як зайв а сума орендної плати (п. 3.9 цьог о Договору).

Орендар згідно Договору ві д 12.04.2010 № 188/2010-А не вніс авансовий п латіж за період оренди на сум у 2099,52 грн. (дві тисячі дев'яносто дев'ять грн. 52 коп.).

В пункті 5.9. Договору від 12.04.2010 № 188/2010-А встановлено, що Орендар п овинен, протягом місяця післ я укладення цього Договору з астрахувати орендоване Майн о не менше, ніж на його вартіст ь за звітом про оцінку на кори сть Балансоутримувача, який несе ризик випадкової загибе лі чи пошкодження об'єкта оре нди, у порядку, визначеному за конодавством, і надати Оренд одавцю копії страхового полі су і платіжного доручення. По стійно поновлювати договір с трахування таким чином, щоб у весь строк оренди Майно було застрахованим. Договір стра хування від 03.02.2010 № Ф1/10/018/МВ, термі н дії з 10.02.2010 по 09.02.2011.

Орендар більше договір стр ахування не пролонгував.

В пункті 5.4. Договору від 12.04.2010 № 188/2010-А встановлено, що Орендар п овинен своєчасно і в повному обсязі сплачувати орендну п лату, також пунктом 5.10 цього До говору, Орендар зобов'язань щ омісяця до 12 числа надавати Ор ендареві інформацію про пере рахування орендної плати за попередній місяць (копію пла тіжного доручення з відмітко ю обслуговуючого банку пр о перерахування орендної плати до Державного бюджет у України). На вимогу Орендода вця проводити звіряння взаєм орозрахунків по орендних пла тежах і оформляти відповідні акти звіряння.

Але, позивач вказує, що орен дар цю інформацію Орендарю н е надавав з моменту укладенн я договору оренди до нього ча су.

Крім того, орендар за догово ром оренди від 12.04.2010 № 188/2010-А ненал ежно виконує свої обов'язки щ одо сплати орендної плати. Ст аном на 13.09.2011 Орендар не сплатив орендної плати за період з 27.11. 2010 р. по 12.09.2011 р. у розмірі 3358,14 грн.

Пунктом 3.7. Договору оренди в ід 10.11.2008 № 23/2008-А передбачено, що ор ендна плата, перерахована не своєчасно або не в повному об сязі, підлягає індексації та стягується до бюджету відпо відно до чинного законодавст ва України з урахуванням пен і у розмірі подвійної обліко вої ставки Національного бан ку України на дату нарахуван ня пені від суми заборговано сті, з урахуванням індексаці ї, за кожен день прострочення , включаючи день оплати.

У зв'язку з чим, за період за п еріод з 13.05.2010 р. по 26.11.2010 р. та з 13.12.2010 р. по 13.09.2011 р. нарахована пеня на за гальну суму 220,20 грн.

Відповідно до ст. 1 Закону Ук раїни “Про відповідальніст ь за несвоєчасне виконання г рошових зобов'язань” платник и грошових коштів сплачуют ь на користь одержувачів ци х коштів за прострочку плате жу пеню в розмірі, що встано влюється за згодою сторін.

Статтею 3 Закону України “ Про відповідальність за несв оєчасне виконання грошових з обов'язань” встановлено, що р озмір пені, передбачений с таттею 1 цього Закону, обчис люється від суми простроче ного платежу та не може перев ищувати подвійної обліково ї ставки Національного ба нку України, що діяла у період , за який сплачується пеня.

Згідно п. 3.8. договору оренди у випадку, якщо на дату сплати орендної плати заборгованіс ть за нею становить загалом н е менш, ніж три місяці, Орендар також сплачує штраф у розмір і 10 % від суми заборгованості Б алансоутримувачу та Орендод авцеві у процентному співвід ношенні, передбаченому у п. 3.7. Д оговору оренди.

Таким чином, сума 10 % штрафу с кладає 335,81 грн.

На адресу Відповідача Пози вачем були спрямовані листі вих. від 15.10.2010 № 1176/06 з проханням «П ро невиконання умов договору оренди», вих. від 26.04.2011 № 6/289 «Щодо погашення пені», вих. № 6/457 «Щод о сплати заборгованості та п ені», яки встановлені відпов ідачем без відповіді та задо волення.

Згідно до ст. 782 Цивільного ко дексу України наймодавець м ає право відмовитися від до говору найму і вимагати пове рнення речі, якщо наймач не вносить плату за користув ання річчю протягом трьох мі сяців підряд.

Статтею 785 Цивільного кодек су України встановлено, що у р азі припинення договору най му наймач зобов'язаний нега йно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона бул а одержана, з урахуванням нор мального зносу, або у стані, як ий було обумовлено в договор і.

Відповідно до ст. 32 Господар ського процесуального кодек су України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на п ідставі яких господарський суд у визначеному законо м порядку встановлює наявні сть чи відсутність обстави н, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають зна чення для правильного виріше ння господарського спору.

Згідно до ст. 33 Господарсько го процесуального кодексу Ук раїни кожна сторона повинна довести ті обставини, на як і вона посилається як на підс таву своїх вимог і заперечен ь.

Відповідно до статті 526 Циві льного кодексу України зобов 'язання має виконуватися нал ежним чином відповідно до ум ов договору та вимог цього Ко дексу, інших актів цивільног о законодавства, а за відсутн ості таких умов та вимог - відп овідно до звичаїв ділового о бороту або інших вимог, що зви чайно ставляться. Виконання зобов'язання може забезпечув атися неустойкою, порукою, га рантією, заставою, притриман ням, завдатком (стаття 546 Цивіл ьного кодексу України).

У разі порушення зобов'язан ня настають правові наслідки , встановлені договором або з аконом, зокрема: 1) припинення зобов'язання внаслідок однос торонньої відмови від зобов' язання, якщо це встановлено д оговором або законом, або роз ірвання договору; 2) зміна умов зобов'язання; 3) сплата неусто йки; 4) відшкодування збитків т а моральної шкоди (стаття 611 Ци вільного кодексу України).

Згідно зі статтею 193 Господа рського кодексу України суб' єкти господарювання та інші учасники господарських відн осин повинні виконувати госп одарські зобов'язання належн им чином відповідно до закон у, інших правових актів, догов ору, а за відсутності конкрет них вимог щодо виконання зоб ов'язання - відповідно до вимо г, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання гос подарських договорів застос овуються відповідні положен ня Цивільного кодексу Україн и з урахуванням особливостей , передбачених цим Кодексом. З астосування господарських с анкцій до суб'єкта, який поруш ив зобов'язання, не звільняє ц ього суб'єкта від обов'язку ви конати зобов'язання в натурі , крім випадків, коли інше пере дбачено законом або договоро м, або управнена сторона відм овилася від прийняття викона ння зобов'язання.

Відповідно до ст. 628 Цивільно го кодексу України, зміст дог овору становлять умови (пунк ти), визначені на розсуд сторі н і погоджені ними, та умови, я кі є обов'язковими відповідн о до актів цивільного законо давства.

Відповідно до статті 509 Циві льного кодексу України, зобо в'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник ) зобов'язана вчинити на корис ть другої сторони (кредитора ) певну дію (передати майно, ви конати роботу, надати послуг у, сплатити гроші тощо) або утр иматися від певної дії, а кред итор має право вимагати від б оржника виконання його обов' язку.

Зобов'язання виникають з пі дстав, встановлених статтею 11 Цивільного кодексу України (п. 2 ст. 509 ЦК України), зокрема з д оговорів та інших правочинів .

Порушенням зобов'язання є й ого невиконання або виконанн я з порушенням умов, визначен их змістом зобов'язання (нена лежне виконання) (ст. 610 ЦК Укра їни).

Відповідно до ст. 651 Цивільно го кодексу України, договір м оже бути змінено або розірва но за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істот ного порушення договору друг ою стороною та в інших випадк ах, встановлених договором а бо законом.

Істотним є таке порушення с тороною договору, коли внасл ідок завданої цим шкоди друг а сторона значною мірою позб авляється того, на що вона роз раховувала при укладенні дог овору.

Наразі, на думку суду, вчине ні відповідачем порушення є істотними, у розумінні ст. 651 Ци вільного кодексу України.

Частиною 3 статті 26 Закону Ук раїни “Про оренду державного та комунального майна”догов ір оренди може бути розірван о за погодженням сторін. На ви могу однієї із сторін догові р оренди може бути достроков о розірвано за рішенням суду у разі невиконання сторонам и своїх зобов'язань та з інших підстав, передбачених закон одавчими актами України.

Крім того, згідно до ст. 795 Цив ільного кодексу України пове рнення наймачем предмета дог овору найму оформляється від повідним документом (актом), я кий підписується сторонами договору. З цього моменту дог овір найму припиняється.

Враховуючи ті обставини, що відповідачем не виконуються належним чином умови та взят і на себе зобов' язання за до говором, суд дійшов висновку , що вимоги позивача є обґрунт ованими та підлягають задово ленню у повному обсязі.

Витрати по оплаті держмита і на інформаційно-технічне з абезпечення судового процес у відносяться на відповідача відповідно до ст. 49 ГПК Украї ни.

У судовому засіданні 24.10.2011р. б ули оголошені тільки вступна та резолютивна частини ріше ння.

Повний текст рішення оформ лений відповідно до ст. 84 ГПК У країни і підписаний 25.10.2011 р.

З огляду на викладене, керую чись ст. ст. 32, 33, 34, 49, 75, 82-84 Господарс ького процесуального кодекс у України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Приватног о підприємства "М ТЕЛ УКРАЇНА " (поштова адреса: 95000, АР Крим, м. С імферополь, вул. Гайдара, буд. 12 кв. 28; юридична адреса: 95000, АР Кр им, м. Сімферополь, бульвар Лен іна, 5/7, рахунок №26005000131469 в АКБ «ЧБР Р» м. Сімферополь, МФО 384577, ЄДРПО У 33131886) на користь Представницт ва Регіонального відділення Фонду державного майна Укра їни в АР Крим та м. Севастополі (м. Сімферополь, вул. Генерала Васильєва, 44, офіс 50, рахунок № 31 116094700002 в ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026, ЄД РПОУ 34740405) заборгованість в сум і 3 914,15 грн. у тому числі суму бор гу із орендної плати - 3358,14 грн ., штраф 10 % - 335, 14 грн., пеню -220,20грн.

3. Розірвати договір ор енди від 12.04.2010 № 188/2010-А нерухомог о майна, що належить до держав ної власності, укладений між Представництвом Регіональн ого відділення Фонду Державн ого майна України в АР Крим та м. Севастополі (м. Сімферополь , вул. Генерала Васильєва, 44, офі с 50, рахунок № 31116094700002 в ГУ ДКУ в АР К рим, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405) та Приват ним підприємством "М ТЕЛ УКРА ЇНА" (поштова адреса: 95000, АР Крим , м. Сімферополь, вул. Гайдара, б уд. 12 кв. 28; юридична адреса: 95000, АР Крим, м. Сімферополь, бульвар Леніна, 5/7, рахунок №26005000131469 в АКБ « ЧБРР» м. Сімферополь, МФО 384577, ЄД РПОУ 33131886).

4. Зобов' язати Приват не підприємство "М ТЕЛ УКРАЇН А" (поштова адреса: 95000, АР Крим, м . Сімферополь, вул. Гайдара, бу д. 12 кв. 28; юридична адреса: 95000, АР К рим, м. Сімферополь, бульвар Ле ніна, 5/7, рахунок №26005000131469 в АКБ «ЧБ РР» м. Сімферополь, МФО 384577, ЄДРП ОУ 33131886) повернути державне нер ухоме майно - вбудоване неж итлове приміщення № 3, площею 1 8,9 кв. м., розташоване на першому поверсі 9 - поверхової будівлі гуртожитку № 5 за адресою: АР К рим, м. Сімферополь вул. Річна, 2, балансоутримувачу - Кримськ ий державний медичний універ ситет імені С. І. Георгіївсько го (АР Крим, 95006, м. Сімферополь, б ульвар Леніна, 5/7, ЄДРПОУ 01896719) шля хом підписання акту повернен ня орендованого державного м айна.

5. Стягнути з Приватног о підприємства "М ТЕЛ УКРАЇНА " (поштова адреса: 95000, АР Крим, м. С імферополь, вул. Гайдара, буд. 12 кв. 28; юридична адреса: 95000, АР Кр им, м. Сімферополь, бульвар Лен іна, 5/7, рахунок №26005000131469 в АКБ «ЧБР Р» м. Сімферополь, МФО 384577, ЄДРПО У 33131886) до місцевого бюджету м. С імферополя (рахунок № 31115095700002, МФ О 824026, ЗКПО 34740405, код платежу: 22090200, в б анку одержувача: ГУ ДКУ в АР Кр им, м. Сімферополь, одержувач: державний бюджет м. Сімфероп оля) 272 грн. державного мита.

6. Стягнути з Приватног о підприємства "М ТЕЛ УКРАЇНА " (поштова адреса: 95000, АР Крим, м. С імферополь, вул. Гайдара, буд. 12 кв. 28; юридична адреса: 95000, АР Кр им, м. Сімферополь, бульвар Лен іна, 5/7, рахунок №26005000131469 в АКБ «ЧБР Р» м. Сімферополь, МФО 384577, ЄДРПО У 33131886) до місцевого бюджету м. Сімферополя (одержувач: 22050000, де ржавний бюджет м. Сімферопол я, рахунок № 31218259700002 в УДК в м. Сімф ерополь ГУ ДКУ в АР Крим, ЗКПО 34740405, МФО 824026, призначення платеж у: за інформаційне забезпече ння розгляду справи в Господ арському суді АР Крим) 236,00 грн. - витрат на інформаційно - тех нічне забезпечення судового процесу.

Накази видати після набран ня рішенням законної сили.

Суддя Господарсько го суду

Автономної Республіки Кр им Пет ухова Н.С.

СудГосподарський суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення24.10.2011
Оприлюднено22.11.2011
Номер документу19216489
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —3970-2011

Рішення від 24.10.2011

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

Петухова Н.С.

Ухвала від 10.10.2011

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

Петухова Н.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні