Ухвала
від 15.11.2011 по справі 5016/3912/2011
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

5016/3912/2011

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=======================================================================

УХВАЛА

  

15.11.11                                                                                       Справа №  5016/3912/2011

Суддя Господарського суду Миколаївської області Давченко Т.М.,

розглянувши заяву

кредитора Фермерського господарства «Південь Агросвіт Очаків»,

57540, Миколаївська область, Очаківський район, с. Парутине, вул. Степова, 16,

до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю «Стройкапдизайн»,

54028, м. Миколаїв, вул. Гмирьова, 14, кім. 21, ідентифікаційний код 37385457,

про банкрутство,-

встановив:

Заява про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Стройкапдизайн»в порядку ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»підлягає поверненню у зв'язку з наступним.

Згідно ст. 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Так, відповідно до вимог ст. 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»місцезнаходження юридичної особи –адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені (далі – виконавчий орган).

Згідно з ч. 5 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Відповідно до вимог ч. 1, 3 ст. 18 вказаного Закону, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Якщо відомості, які підлягають внесенню  до Єдиного державного реєстру, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.

Вказаний Закон також визначає порядок внесення до Єдиного державного реєстру записів про відсутність юридичної особи за її  місцезнаходженням, які здійснюються державним реєстратором  (ст.19 Закону).

Так, у відповідності із пп. 9, 11-12, 14 ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців»державний реєстратор за відсутності підстав для залишення без розгляду документів про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, зобов'язаний внести не пізніше наступного робочого дня з дати їх надходження запис про внесення змін і в той самий день подати відповідним органам статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України інформацію з реєстраційної картки про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису.

Юридична особа зобов'язана подавати (надсилати) щороку протягом місяця, що настає за датою державної реєстрації, починаючи з наступного року, державному реєстратору для підтвердження відомостей про юридичну особу реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу.

У разі ненадходження в установлений частиною одинадцятою цієї статті строк реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор зобов'язаний надіслати поштовим відправленням протягом п'яти робочих днів з дати, встановленої для подання реєстраційної картки, юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору зазначеної реєстраційної картки.

У разі надходження державному реєстратору від органу державної податкової служби повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний надіслати поштовим відправленням протягом п'яти робочих днів з дати надходження зазначеного повідомлення юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору реєстраційної картки.

У разі неподання юридичною особою протягом місяця з дати надходження їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність підтвердження зазначених відомостей датою, яка встановлена для чергового подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу.

Якщо державному реєстратору повернуто поштове відправлення, державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Отже, системний аналіз вказаних вище норм Закону передбачає, що при внесенні до Єдиного державного реєстру запису про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зазначає при цьому номер та дату внесення такого запису.

Як вбачається із наявного в матеріалах заяви витягу з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців від 12.10.2011 р. відсутні запис про номер та дату реєстрації змін у статус відомостей про юридичну особу.

Крім того, ч. 1 ст.7 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»передбачено, що заява про порушення справи про банкрутство повинна містити номер (код), що ідентифікує кредитора як платника податків і зборів (обов'язкових платежів).

Виходячи з вимог ч. 2 ст. 34 ГПК України обставини справи, які відповідно до законодавства  повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

При цьому господарський суд зазначає, що обставини наявності  підстав порушення провадження у справі про банкрутство встановлюються господарським судом на стадії прийняття відповідної заяви, тому відповідні докази мають бути подані заявником на момент порушення провадження у справі, можливості витребування вказаних документів на відміну від позовного провадження Закон України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” не передбачає (аналогічної позиції дотримується Верховний Суд України в постанові № 50/74 від 22.09.09р.).

             Зазначені докази є необхідними для з'ясування наявності чи відсутності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство за ознаками ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

За таких обставин у суду відсутні підстави для порушення провадження у справі про банкрутство за правилами ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

  Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків заяви.

Звертаю увагу, що 01.11.2011 року набрав чинності Закон України “Про судовий збір”, яким визначені правові засади справляння судового збору, платників,  об'єкти та  розміри  ставок  судового  збору,  порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Також, кредитору слід взяти до уваги зміну розрахункового рахунку на який треба справляти судовий збір.

Додатково, при наступному зверненні до суду з данною заявою слід засвідчити копії доданих документів доданих до  заяви належним чином.

З огляду на вищенаведене, керуючись ч. 1 ст. 7, ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”,  пунктом 3 статті 63 Господарського процесуального кодексу України, суддя, –

УХВАЛИВ:

1. Повернути заяву Фермерського господарства «Південь Агросвіт Очаків»та додані до неї документи без розгляду.

          2.  Відповідно до п. 2 ст. 8 Декрету КМУ “Про державне мито” від 21.01.1993 року № 7-93 та п. 13 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.12.2005р. № 1258 “Про затвердження Порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов`язаних з розглядом цивільних та господарських справ та їх розмірів” державне мито в сумі 85 (вісімдесят п`ять) грн. 00 коп., що перераховане за квитанцією № КП455/1 від 31.10.2011р. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у сумі 236 (двісті тридцять шість) грн. перераховані за квитанцією № КП460/1 від 31.10.2011 р., підлягають поверненню з державного бюджету.

Ухвалу може бути оскаржено до Одеського апеляційного господарського суду через Господарський суд Миколаївської області протягом п'яти днів.

Суддя Т.М.Давченко

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення15.11.2011
Оприлюднено29.11.2011
Номер документу19318399
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5016/3912/2011

Ухвала від 15.11.2011

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні