Рішення
від 21.11.2011 по справі 2/143/2011/5003
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.u a



І м е н е м У к р а ї н и

РІШЕННЯ

21 листопада 2011 р. Спр ава 2/143/2011/5003

за позовом: Публічного акціонерного товариства "Він ницяобленерго" в особі струк турної одиниці "Вінницькі мі ські електричні мережі" 21008, м. Вінниця, вул. Пирогова 174

до: Товариства з обмежен ою відповідальністю "Лініс-В " м. Вінниця, вул. Арх. Артинова , 38/29

про стягнення 2 250,77 грн.

Головуючий суддя Мель ник П.А.

Cекретар судового засіданн я Віннік О.В.

Представники

позивача: ОСОБА_ 1 - за довіреністю;

відповідача: не з''яви вся.

ВСТАНОВИВ :

Заявлено позов Публі чного акціонерного товарист ва "Вінницяобленерго" в особі структурної одиниці "Вінниц ькі міські електричні мережі " до Товариства з обмеженою ві дповідальністю "Лініс-В" про с тягнення 2 250,77 грн. за спожиту ел ектричну енергію.

Ухвалою господарського су ду Вінницької області від 31.10.11 р. порушено провадження у спр аві №2/143/2011/5003 та призначено засід ання на 21.11.2011 року.

В судове засідання з' явив ся представник позивача, яки й позов підтримав в повному о бсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився , незважаючи на те, що належним чином був повідомлений про ч ас і місце розгляду справи, пі дтвердженням чого є реєстр в ідправлення поштової коресп онденції господарського суд у Вінницької області.

За таких обставин, справу ро зглянуто за наявними в ній ма теріалами відповідно до ст.75 Г ПК України.

Розглянувши подані докуме нти і матеріали, заслухавши п ояснення представника позив ача, з'ясувавши фактичні обст авини на яких ґрунтується по зов, оцінивши докази, які мают ь значення для розгляду спра ви і вирішення спору по суті, с удом встановлено наступне.

23.05.2007 року між ВАТ "АК Вінницяо бленерго" в особі СО "Вінницьк і міські електричні мережі", п равонаступником якого є ПАТ "Вінницяобленерго" в особі СО "Вінницькі міські електричн і мережі" відповідно до п. 1.1. Ст атуту Публічного акціонерно го товариства "Вінницяоблене рго", затвердженого протокол ом Загальних зборів акціонер ів Публічного акціонерного т овариства " Вінницяобленерго " № 3/2010 від 10 листопада 2010 р. (далі-п остачальник) та Товариством з обмеженою відповідальніст ю "Лініс-В" (далі - споживач) укла дено договір №861 про постачанн я електричної енергії.

Відповідно до п. 1.1. договору постачальник (позивач) прода є електричну енергію Спожива чу (відповідач) для забезпече ння потреб електроустановок Споживача з приєднаною поту жністю 18 кВт, а Споживач оплач ує Постачальнику вартість ви користаної (купленої) електр ичної енергії та здійснює ін ші платежі згідно з умовами Д оговору.

Розрахунковий період за да ним договором прирівнюється до календарного місяця, прот ягом якого визначається обся г енергії, що продається Спож ивачу за цей час та протягом я кого Споживач повинен здійсн ити розрахунки за куплену ел ектроенергію за тарифами, що діяли на кінець розрахунков ого періоду (п.1.2 договору).

П.2. 1. договору встановлено, щ о під час виконання умов цьог о договору, а також вирішення всіх питань, що не обумовлені цим договором, сторони зобов "язуються керуватись чинним законодавством України та Пр авилами користування електр ичною енергією (далі - ПКЕЕ).

Відповідно до п. п. 2.2. - 2.2.2. Догов ору Постачальник зобов' язу ється виконувати умови Догов ору; постачати Споживачу еле ктроенергію, як різновид тов ару:

- в обсягах, визначених відп овідно до розділу 5, та з ураху ванням умов розділу 6 Договор у (додаток №1 "Обсяги постачанн я електричної енергії спожив ачу та субспоживачам);

- згідно з категорією струмо приймачів Споживача відпові дно до ПУЕ та гарантованого р івня надійності електропост ачання схем електропостачан ня, визначених додатком "№ 2 “А кт розмежування балансової н алежності та експлуатаційно ї відповідальності сторін”;

- із дотриманням граничних п оказників якості електрично ї енергії, визначених держав ними стандартами;

- забезпечити отримання Спо живачем електричної енергії на рівні дозволеної потужно сті 18 кВт.

Згідно з п. п. 2.3.1., 2.3.3. Договору С поживач зобов"язується викон увати умови Договору, оплачу вати Постачальнику вартість електричної енергії згідно з умовами додатків № 3 "Порядок розрахунків" та №4 "Графік зня ття показників засобів облік у електроенергії".

Пунктом 3.1.1. Договору 1 встано влено, що Постачальник має пр аво отримувати від Споживач а плату за поставлену електр ичну енергію за роздрібними тарифами розрахованими згід но з Умовами та правилами зді йснення підприємницької дія льності з постачання електри чної енергії за регульованим тарифом, та інші платежі, обум овлені Договором.

Згідно з п. 7.1. Договору облік електроенергії, спожитої Сп оживачем та (або) субспоживач ами, приєднаними до електрич них мереж Споживача, здійсню ється згідно з вимогами ПУЕ т а ПКЕЕ; у разі порушення Спожи вачем вимог нормативно-техні чних документів щодо встанов лення та експлуатації засобі в обліку, їх показники не вико ристовуються при розрахунка х за спожиту електроенергію, а обсяги спожитої електроен ергії визначаються Постачал ьником розрахунково згідно з вимогами п.6.20-6.21 ПКЕЕ.

Відповідно до додатку №3 до Договору №861 від 23.05.2007 року оплат а вартості використаної елек тричної енергії здійснюєтьс я споживачем у формі поперед ньої оплати шляхом внесення грошових коштів на відповідн ий рахунок постачальника до 5 числа розрахункового періо ду 100% від вартості договірної величини споживання електро енергії протягом розрахунко вого періоду.

Споживач протягом 5 днів з м оменту отримання рахунку на оплату спожитої електроенер гії за розрахунковий період зобов' язується здійснити о статочний розрахунок за спож иту електроенергію за розрах унковий період з урахуванням попередньої оплати.

До грудня 2009 року відповідач своєчасно надавав позивачу звіти про спожиту електричну енергію та своєчасно сплачу вав виставлені позивачем рах унки на оплату за спожиту еле ктричну енергію.

Заява про розірвання догов ору від позивача не надходил а.

В січні 2010 року відповідач не надав звіт про використану е лектричну енергію, в зв' язк у з чим до відповідача був нап равлений інспектор для знятт я показань лічильника. В зв' язку з тим, що приміщення в як ому розміщений лічильник, бу ло зачинене зняти покази ліч ильника було неможливо.

П. 6.39 ПКЕЕ затверджених Поста новою Національної комісії з питань електроенергетики Ук раїни N 28 від 31.07.96 встановлено, що разі неможливості отриманн я постачальником електрично ї енергії даних про спожиту е лектричну енергію в зазначен ий термін (за винятком поруше ння роботи розрахункового об ліку) визначення обсягу спож итої електричної енергії за поточний розрахунковий пері од здійснюється за середньод обовим обсягом споживання за попередній розрахунковий пе ріод з подальшим перерахунко м у разі надання даних протяг ом наступного розрахунковог о періоду.

Тривалість періоду розрах унку за середньодобовим обся гом споживання електричної е нергії до отримання показів розрахункових засобів облік у має не перевищувати одного повного розрахункового пері оду, після чого розрахунок об сягу спожитої електричної ен ергії здійснюється постачал ьником електричної енергії з а величиною дозволеної потуж ності струмоприймачів та кіл ькістю годин їх використання без подальшого перерахунку. У цьому разі відновлення роз рахунків за розрахунковими з асобами обліку здійснюється після спільного складання а кта, у якому фіксуються показ и розрахункових засобів облі ку електричної енергії.

Відповідно до п. 6.39 ПКЕЕ в січ ні 2010 року відповідачу було зд ійснено нарахування по серед ньодобовому споживанню за по передній місяць - 757,79 грн., а в лю тому 2010 року по встановленій п отужності - 3396,30 грн.

Листом №2385 від 27.10.11 року відпов ідачу було повторно направле но рахунки-фактури №861/35636/1 від 26.0 1.2010 року на суму 757,79 грн. та рахун ок - фактуру №861/43271/1 від 24.02.2010 року н а суму 3396,30 грн.

Відповідач свої Договірні зобов' язання стосовно вчас ного та повного розрахунку з а спожиту електричну енергію виконав лише частково внасл ідок чого за ним утворилась з аборгованість в сумі 2250,77 грн.

Враховуючи викладені обст авини суд дійшов наступних в исновків.

Стаття 11 Цивільного кодексу України вказує, що цивільні п рава та обов'язки виникають і з дій осіб, що передбачені акт ами цивільного законодавств а, а також із дій осіб, що не пер едбачені цими актами, але за а налогією породжують цивільн і права та обов'язки, й серед п ідстав виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, п ередбачає договори та інші п равочини.

Як зазначено в ст.174 Господар ського кодексу України, госп одарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, із господа рського договору та інших уг од, передбачених законом, а та кож з угод, не передбачених за коном, але таких, які йому не с уперечать.

Відповідно до ст.509 Цивільно го кодексу України зобов'яза нням є правовідносини, в яком у одна сторона (боржник) зобов 'язана вчинити на користь дру гої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплат ити гроші тощо) або утриматис я від певної дії, а кредитор ма є право вимагати від боржник а виконання його обов'язку. Та ке ж положення містить і ст.173 Г осподарського кодексу Украї ни, в якій зазначено, що господ арським визнається зобов'яза ння, що виникає між суб'єктом г осподарювання та іншим учасн иком (учасниками) відносин у с фері господарювання з підста в, передбачених цим Кодексом , в силу якого один суб'єкт (зоб ов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинит и певну дію господарського ч и управлінсько-господарсько го характеру на користь іншо го суб'єкта (виконати роботу, п ередати майно, сплатити грош і, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а і нший суб'єкт (управнена сторо на, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'яза ної сторони виконання її обо в'язку.

Відповідно до ч.2 ст.26 Закону України "Про електроенергети ку" споживач енергії зобов'яз аний додержуватись вимог нор мативно-технічних документі в та договору про постачання енергії.

Згідно зі ст.526 Цивільного ко дексу України, ст.193 Господарс ького кодексу України зобов' язання має виконуватися нале жним чином відповідно до умо в договору та вимог цих Кодек сів, інших актів цивільного з аконодавства, а за відсутнос ті таких умов та вимог - відпов ідно до звичаїв ділового обо роту або інших вимог, що звича йно ставляться.

Одностороння відмова від з обов'язання або одностороння зміна його умов не допускаєт ься, якщо інше не встановлено договором або законом (ст.525 Ци вільного кодексу України, ч.7 с т.193 Господарського кодексу Ук раїни).

Згідно ч.1 ст.530 ЦК України, якщ о у зобов'язанні встановлени й строк (термін) його виконанн я, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до ст.527 Цивільно го кодексу України боржник з обов'язаний виконати свій об ов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інш е не встановлено договором а бо законом, не випливає із сут і зобов'язання чи звичаїв діл ового обороту.

Стаття 610 цього ж Кодексу пер едбачає, що порушенням зобов 'язання є його невиконання аб о виконання з порушенням умо в, визначених змістом зобов'я зання (неналежне виконання).

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст. 614 ЦК Ук раїни особа, яка порушила зоб ов'язання, несе відповідальн ість за наявності її вини (уми слу або необережності), якщо і нше не встановлено договором або законом. Особа є невинува тою, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заході в щодо належного виконання з обов'язання. Відсутність сво єї вини доводить особа, яка по рушила зобов'язання.

Згідно зі статтею 714 Цивільн ого кодексу України за догов ором постачання енергетични ми та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторо на (постачальник) зобов'язуєт ься надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) ене ргетичні та інші ресурси, пер едбачені договором, а спожив ач (абонент) зобов'язується оп лачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись п ередбаченого договором режи му її використання, а також за безпечити безпечну експлуат ацію енергетичного та іншого обладнання.

Відповідно до п.6.1 Правил кор истування електроенергією р озрахунки споживача за викор истану електричну енергію зд ійснюються відповідно до умо в договору.

Згідно підпункту 2 п.10.2 Прави л користування електроенерг ією споживач електричної ене ргії зобов'язаний оплачувати обсяг спожитої електричної енергії, а також здійснювати інші платежі відповідно до у мов договору та рахунків, вис тавлених на підставі актів п ро порушення цих Правил та ум ов договору.

Як визначає ст.32 Господарсь кого процесуального кодексу України, доказами у справі є б удь-які фактичні дані, на підс таві яких господарський суд встановлює наявність чи відс утність обставин, на яких ґру нтуються вимоги і запереченн я, а також інші обставини, які мають значення для правильно го вирішення спору.

Відповідно до ст.ст. 34, 43 Госпо дарського процесуального ко дексу України докази подають ся сторонами та іншими учасн иками судового процесу. Обст авини справи, які відповідно до законодавства повинні бу ти підтверджені певними засо бами доказування, не можуть п ідтверджуватися іншими засо бами доказування. Господарсь кий суд оцінює докази за свої м внутрішнім переконанням, щ о ґрунтується на всебічному, повному і об' єктивному роз гляді в судовому процесі всі х обставин справи в їх сукупн ості, керуючись законом. Ніяк і докази не мають для господа рського суду заздалегідь вст ановленої сили. Визнання одн ією стороною фактичних даних і обставин, якими інша сторон а обґрунтовує свої вимоги аб о заперечення для господарсь кого суду не є обов' язковим .

За змістом статті 33 Господа рського процесуального коде ксу України, кожна сторона по винна довести ті обставини, н а які вона посилається як на п ідставу своїх вимог і запере чень.

Враховуючи те, що позовні ви моги щодо стягнення заборгов аності в розмірі 2250,77 грн. підтв ерджуються наявними у справі документами, та не спростова ні відповідачем, суд вважає с уму боргу в розмірі 2250,77 грн. дов еденою позивачем.

Витрати на держмито та витр ати на інформаційно-технічне забезпечення судового проце су підлягають віднесенню на відповідача, відповідно до с т. 49 ГПК України.

Керуючись ч.2 ст.26 Закону Укра їни "Про електроенергетику", с т.ст. 11, 525, 526, 530, 714 ЦК України, ст.ст. 173, 174, 193 ГК України, ст.ст. 4-3, 4-5, 22, 33, 34, 43, 49, 75 , 82, 84 115 ГПК України, суд -

ВИРІШИВ :

1. Позов задовільнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальніст ю "Лініс-В" (м. Вінниця, вул. Арх. А ртинова, 38/29, код ЄДРПОУ 32257664) на ко ристь Публічного акціонерно го товариства "Вінницяоблене рго" в особі структурної один иці "Вінницькі міські електр ичні мережі" (вул. Пирогова, бу д. 174, м. Вінниця, 21008, код ЄДРПОУ 25509880 ) 2250,77 грн. боргу, 102,00 грн. державного мита та 236,00 грн . витрат на інформаційно - т ехнічне забезпечення судово го процесу.

3. Видати наказ після наб рання судовим рішенням закон ної сили.

4. Копію рішення направит и сторонам по справі рекомен дованим листом.

Суддя Мельник П.А.

Повний текст р ішення суду оформлено і підп исано відповідно до вимог ст .84 ГПК України 24 листопад а 2011 р.

віддрук. прим.:

1 - до справи

2 - позивачу 21008, м. Вінниця, вул . Пирогова 174

3 - відповідачу м. Вінниця, ву л. Арх. Артинова, 38/29

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення21.11.2011
Оприлюднено30.11.2011
Номер документу19343387
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —2/143/2011/5003

Рішення від 21.11.2011

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Мельник П.А.

Ухвала від 31.10.2011

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Мельник П.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні