УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
15.11.11р. Справа № 24/5005/15178/2011
Суддя господарського суд у Дніпропетровської області Калиниченко Л.М.
при секретарі судового за сідання Книш І.В.
за участю представників ст орін:
від кредитора - ОСОБА_1 , дов. № 35944/10/10-1 від 13.10.11р., МДПІ
ОСОБА_2, дов. № 29295/10/10-1 від 19.09.11р., М ДПІ
від боржника - не з'явивс я
розглянувши справу
за заявою Лівобережно ї міжрайонної державної пода ткової інспекції м.Дніпропет ровська
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
03.11.11р. за заявою Лівобережн ої міжрайонної державної под аткової інспекції м.Дніпропе тровська господарський суд Д ніпропетровської області по рушив провадження у справі п ро банкрутство Приватного підприємства "Колібрі", м.Дн іпропетровськ.
Відповідно до вимог ст. 11 За кону України "Про відновленн я платоспроможності боржник а або визнання його банкруто м" (надалі - Закон) господарськ ий суд оцінює подані докумен ти, заслуховує пояснення сто рін, розглядає обґрунтованіс ть заперечень боржника.
Боржник у судове засідання не з'явився, відгук на подану заяву кредитора суду не нада в.
Як свідчить з матеріалів сп рави, заборгованість боржник а перед бюджетом складає сум у 24 264,00грн., яка складається з шт рафних санкцій. Відповідно д о ч.2 ст. 41 Господарського проце суального кодексу України, п ровадження у справах про бан крутство здійснюється у поря дку, передбаченому цим кодек сом з врахуванням вимог Зако ну норми якого, як спеціальні норми права, переважають у за стосуванні над загальними но рмами Господарського процес уального кодексу України.
Відповідно до ч.1 ст. 5 Закону провадження у справах про ба нкрутство регулюється цим За коном, Господарським процесу альним кодексом України та і ншими законодавчими актами У країни.
Відповідно до п.2 ст.6 Закону п раво на звернення до господа рського суду із заявою про по рушення справи про банкрутст во мають боржник, кредитор.
Ч.3 ст.6 Закону встановлено, що справа про банкрутство пору шується господарським судом , якщо безспірні вимоги креди тора до боржника сукупно скл адають не менше 300 мінімальних розмірів заробітної плати, я кі не були задоволені боржни ком протягом 3-х місяців після встановленого для їх погаше ння строку, якщо інше не перед бачено цим Законом.
При цьому безспірність вим ог кредитора повинна підтвер джуватись документами, які к редитор зобов'язаний додати до заяви про порушення справ и про банкрутство.
Перелік цих документів міс титься в п.8 ст.7 Закону, в якому зокрема зазначається, що кре дитор повинен додати до заяв и виконавчі документи, чи інш і документи, які підтверджую ть визнання боржником вимог кредитора.
За приписами ч.8 ст.1 Закону , безспірні вимоги кредиторі в, визнанні боржником, інші ви моги кредиторів підтверджен і виконавчими документами чи розрахунковими документами за якими відповідно до закон одавства здійснюється списа ння коштів з рахунків боржни ка.
Ст. 52 Закону України "Про відн овлення платоспроможності б оржника або визнання його ба нкрутом", яка має назву "Особли вості банкрутства відсутньо го боржника", передбачає ці са мі "інші випадки" та особливос ті порушення справи про банк рутство, про які йдеться в ч.3 с т. 6 Закону, а саме:
- у разі, якщо громадянин, пі дприємець, боржник або керів ні органи боржника - юридично ї особи відсутні за її місцез находженням або у разі ненад ання боржником протягом року до органів державної податк ової служби згідно із законо давством податкових деклара цій, документів бухгалтерськ ої звітності, а також за наявн ості інших ознак, що свідчать про відсутність підприємниц ької діяльності боржника, за ява про порушення справи про банкрутство відсутнього бор жника може бути подана креди тором незалежно від розміру його вимог до боржника та стр оку виконання зобов'язань.
Виходячи з викладеного ч. 3 ст.6 Закону містить загальні н орми, а ст.52 Закону передбачає спеціальні норми, які регулю ють банкрутство за спрощеною процедурою.
У відповідності до ст. 1 Зако ну неплатоспроможність - нес проможність суб'єкта підприє мницької діяльності виконат и після настання встановлено го строку їх сплати грошові з обов'язання перед кредиторам и, в тому числі по заробітній п латі, а також виконати зобов'я зання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язк ове державне пенсійне страху вання та інші види загальноо бов'язкового державного соці ального страхування, податкі в і зборів (обов'язкових пла тежів) не інакше як через відн овлення платоспроможності;
грошове зобов'язання - зо бов'язання боржника заплат ити кредитору певну грошову суму відповідно до цивіль но-правового договору та н а інших підставах, передб ачених цивільним законодав ством України. До складу гро шових зобов'язань боржника н е зараховуються недоїмка (п еня та штраф), визначена на д ату подання заяви до господа рського суду, а також зобов'я зання, які виникли внаслідо к заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язан ня з виплати авторської вина городи, зобов'язання перед з асновниками (учасниками) бор жника - юридичної особи, що вин икли з такої участі, як це пер едбачено п.14 Постанови Верхо вного суду України № 15 від 18.12.09р . "Про судову практику в справа х про банкрутство". Склад і ро змір грошових зобов'язань, в т ому числі розмір заборговано сті за передані товари, викон ані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням процентів, які зобов'язаний с платити боржник, визначають ся на день подачі в господарс ький суд заяви про порушенн я провадження у справі про б анкрутство, якщо інше не вст ановлено цим Законом.
Тобто, неустойка (штраф, пе ня) зобов'язання, які виникли в наслідок заподіяння шкоди жи ттю та здоров'ю громадян, зобо в'язання з виплати авторсько ї винагороди, зобов'язання пе ред засновниками (учасником) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі не вра ховуються господарським суд ом у складі грошових зобов'яз ань при вирішенні питання пр о наявність підстав для пору шення провадження у справі п ро банкрутство.
Таким чином, заборговані сть по сплаті штрафних санкц ій не може являтися основним грошовим зобов'язанням борж ника, в розуміння Закону Укра їни "Про відновлення платосп роможності боржника або визн ання його банкрутом" та бути п ідставою для порушення і зді йснення провадження по справ і про банкрутство боржника.
Виходячи з вимог ч.2 ст. 34 Г осподарського процесуально го кодексу України, обставин и справи, які відповідно до за конодавства повинні бути під твердженні повними засобами доказування, не можуть підтв ерджуватися іншими засобами доказування.
Зважаючи на вищеозначе не суд вважає, що дана справа п ро банкрутство Приватног о підприємства "Колібрі", 49051, м.Дніпропетровськ, Індустріа льний район, вул.Косіора, буд.3 0 (ЄДРПОУ 24998285) підлягає припинен ню.
Керуючись ст. 41,ч. 2 ст. 3 4, п. 11 ст.80, 86 Господарського проц есуального кодексу України, ст. 1, 7,1 1, 52 Закону України "Про від новлення платоспроможності боржника або визнання його б анкрутом", суд
УХВАЛИВ:
Припинити провадження у справі № 24/5005/15178/2011 про банкрут ство Приватного підприє мства "Колібрі", 49051, м.Дніпропет ровськ, Індустріальний район , вул.Косіора, буд.30 (ЄДРПОУ 24998285).
Суддя
Л.М. Калиниченко
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2011 |
Оприлюднено | 30.11.2011 |
Номер документу | 19347212 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Калиниченко Людмила Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Калиниченко Людмила Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні