Постанова
від 27.10.2011 по справі 2а-19526/09/0370
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

  

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 жовтня 2011 року   < год:хв > 

Справа № 2а-19526/09/0370

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Денисюка Р.С.,

при секретарі судового засідання Грушецькому П.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом  Володимир-Волинської об’єднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю "Орхідея” про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

Володимир-Волинська об’єднана державна податкова інспекція  (далі – Володимир-Волинська ОДПІ) звернулася з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Орхідея” (далі - ТзОВ “Орхідея”) про стягнення штрафних санкцій в сумі 53807 грн. 30 коп.  

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ТзОВ “Орхідея” 07.02.1996 року зареєстроване виконавчим комітетом Володимир-Волинської міської ради Волинської області як суб’єкт підприємницької діяльності та 19.05.1994 року взяте на податковий облік Володимир-Волинською ОДПІ як платник податків та платежів перед бюджетом.

Позивачем 27.08.2007 року була проведена планова документальна перевірка з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.07.2004 року по 20.08.2007 року. За результатами якої був складений акт №855/13351020 від 27.08.2009 року та прийняте рішення про застосування штрафних санкцій №0000222302/0 від 06.09.2007 року, яким до відповідача застосовані штрафні санкції на загальну суму 301821 грн. 68 коп. Вище вказане рішення відповідачем отримано та оскаржено в судовому порядку. Постановою Господарського суду Волинської області від 15.09.2009 року рішення визнано нечинним в частині застосування до відповідача штрафних санкцій в розмірі 248014 грн. 38 коп., в решті вимог на суму 53807 грн.  30 коп. - відмовлено. В добровільному порядку заборгованість не погашена.

Відповідно до статті 20 Закону України “Про систему оподаткування” контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків та зборів (обов’язкових платежів) здійснюється державними податковими органами.

Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

На підставі вище викладеного просять стягнути з відповідача заборгованість по штрафних санкціях в сумі 53807 грн. 30 коп.

Ухвалою суду від 30.12.2009 року провадження у справі було зупинено до набрання законної сили судовим рішенням – постановою Господарського суду Волинської області від 15.09.2009 року в справі №05/77/36-2А за позовом ТзОВ “Орхідея” до Володимир-Волинської об’єднаної державної податкової інспекції про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення.

Ухвалою суд  від 05.10.2011 року провадження в даній справі поновлено.

В судове засідання представник позивач не прибув, на адресу суду надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності.  Просить позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не прибув, заперечень проти позову не подав. Ухвала про поновлення провадження у справі та повістки про виклик до суду, були надіслані відповідачу, проте повернулась до суду з відміткою відділення поштового зв’язку «за закінченням терміну зберігання», тобто не вручені адресату з незалежних від суду причин. Тому, відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) в разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. Таким чином, суд вважає можливим вирішення справи на підставі наявних в ній доказів.

Суд, дослідивши письмові докази по справі, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення із наступних підстав.

Відповідно до частини 1 статті 6  КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Згідно з пунктом 5 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюються на публічно-правові спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках встановлених Конституцією та законами України.

Відповідно до пункту 16.1.4 статті 16 Податкового кодексу від 2 грудня 2010 року №2755-IV платник податків зобов’язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах встановлених цим кодексом.

Згідно п. 11 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи ДПС наділені правом застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до п.п.3.1.1 п. 3.1 ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.

Відповідно до п.п.5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Судом встановлено, що ТзОВ „Орхідея” зареєстроване як суб’єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Володимир-Волинської міської ради 07.02.1996 року, включене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України 17.06.1997 року, що підтверджується довідкою  Волинського обласного управління статистики №3191 від 17.06.1997 року та перебуває на обліку як платник податків у Володимир-Волинській ОДПІ з 19.05.1994 року за №142, що підтверджується довідкою №12286/29-011 від 30.11.2009 року.

Володимир-Волинською ОДПІ проведено перевірку за результатами якої був складений акт №855/13351020 від 27.08.2007 року планової документальної перевірки з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.07.2004 року по 20.08.2007 року, відповідно до якого встановлено порушення відповідачем терміну подачі розрахунку по єдиному податку за II квартал 2007 року та п. 2,8 глави 2 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» від 15.12.2004 року №637 (зі змінами та доповненнями), допущено переліміт залишку готівки в касі за 2005-2007 роки.

У зв’язку з виявленими порушеннями Володимир-Волинською ОДПІ прийнято рішення №0000222302/0/8530 від 06.09.2007 року про застосування до відповідача штрафних санкцій в сумі 301821,68 грн., яке постановою Господарського суду Волинської області від 15.09.2009 року визнано нечинним в частині застосування до ТзОВ «Орхідея» штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 248014,38 грн. та закрито провадження в частині визнання нечинним податкового повідомлення-рішення №0000212302/0 від 06.09.2007 року  в розмірі 170  грн.   

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 16.08.2011 року - постанову Господарського суду Волинської області від 15.09.2009 року в справі №05/77/36-2А за позовом ТзОВ “Орхідея” до Володимир-Волинської об’єднаної державної податкової інспекції про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення - залишено без змін, а тому постанова 16.08.2011року набрала законної сили.

Відповідно до частини 2 статті 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання на всій території України.  

Згідно з частиною 1 статті 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином, враховуючи вище викладене, в судовому засіданні встановлено, що Володимир-Волинською ОДПІ правомірно застосовано штрафні санкції за період з 28.08.2006 року по 01.03.2007 року в розмірі 53807,30 грн. (переліміт готівки в касі становить 26903,65 грн.), що підтверджується актом перевірки від 27.08.2007 року (а.с.34-35).

Згідно довідки про наявність податкового боргу перед бюджетом податковий борг станом на 03.12.2009 року  по штрафним санкціям становить 53807 грн. 30 коп.

На день розгляду справи заборгованість відповідачем в добровільному порядку не сплачена.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій в частині застосування до відповідача штрафних санкцій в розмірі 53 807,30 грн. на момент розгляду справи є чинним, борг відповідачем не сплачено, суд вважає, що є всі правові підстави для задоволення позову та стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Орхідея» податкового боргу.

Керуючись ст. ст. 11, 17, 158, 160 ч.3, 162, 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, Закону України «Про систему оподаткування», Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Податкового кодексу України,  суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Орхідея» податковий борг в сумі 53807 (п’ятдесят три тисячі вісімсот сім) гривень 30 копійок в доход державного бюджету України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, яка буде складена в повному обсязі з 01 листопада 2011 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.  

Головуючий                                                                                                  Р.С.Денисюк

СудВолинський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення27.10.2011
Оприлюднено01.12.2011
Номер документу19377743
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-19526/09/0370

Постанова від 31.03.2015

Адміністративне

Львівський апеляційний адміністративний суд

Довгополов О.М.

Постанова від 27.10.2011

Адміністративне

Волинський окружний адміністративний суд

Денисюк Руслан Степанович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні