Постанова
від 29.08.2011 по справі 2а-6514/11/1270
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

29 серпня 2011 року

Справа № 2а-6514/11/1270

          Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Гончарової І.А.,

за участю секретаря: Фуджак В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м.Луганська  до Малого приватного підприємства «Виробничо-комерційна  фірма «Варіант-К» про стягнення заборгованості з  єдиного внеску  на загальнообов’язкове державне  соціальне страхування,

В С Т А Н О В И В:

28 липня 2011 року Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м.Луганська звернулося до суду із позовом до Малого приватного підприємства «Виробничо-комерційна  фірма «Варіант-К», в якому послався на те, що відповідач є платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. За період з 20.02.2011 року по 20.04.2011 року  у відповідача утворилася заборгованість  по сплаті внеску в розмірі 398 грн. 92 коп., яку позивач просить стягнути з Малого приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Варіант-К» на користь Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м.Луганська.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, суду надав пояснення, аналогічні викладеному у позовній заяві.

У судове засідання представник відповідача не з’явився, про дату та час слухання справи був належним чином повідомлений, причини неявки суду невідомі.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що Мале приватне підприємство «Виробничо-комерційна  фірма «Варіант-К»  має статус юридичної особи та  зареєстроване  Виконавчим комітетом  Луганської міської ради 14.04.1992 року за №13821200000006974.

Судом встановлено, що за період з 20.02.2011 року по 20.04.2011 року Управлінням Пенсійного фонду України в Артемівському районі м.Луганська відповідачу нараховано до сплати  єдиний внесок  на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі 398 грн. 92 коп.

         Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», платниками єдиного внеску є:  роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами; фізичні особи - підприємці, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця); фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно, та фізичні особи, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту).

          В розумінні п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», Мале приватне підприємство «Виробничо-комерційна  фірма «Варіант-К» є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Артемівському районі м.Луганська.

          У ч.2 ст.6 вказаного Закону  зазначено, що платник єдиного внеску зобов'язаний зокрема  своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

           Статтею 9 цього Закону обчислення   єдиного   внеску   здійснюється  на  підставі

бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування   (обчислення)   або   які  підтверджують  нарахування (обчислення) виплат (доходу),  на які відповідно до  цього  Закону нараховується єдиний внесок.

           Єдиний внесок сплачується шляхом  перерахування  платником  безготівкових коштів з його банківського рахунку, за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

           Згідно ч. 12 ст. 9  Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

         Завданнями Пенсійного фонду є забезпечення збору єдиного внеску, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску (ст.12 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»).

         Відповідно до п. 6.2. – 6.6 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України  від 27.09.2010 року № 21-5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.10.2010 року за № 994/18289, сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена платниками у строки, визначені відповідно до Закону підпунктом 4.3.6 пункту 4.3, абзацом другим підпункту 4.5.2, підпунктом 4.5.3 пункту 4.5 та підпунктом 4.6.2 пункту 4.6 розділу IV цієї Інструкції, обчислена органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених Законом, є недоїмкою. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

         Органи Пенсійного фонду надсилають платникам вимогу про сплату недоїмки в таких випадках: а) якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника або актів звірок з органами податкової служби сум доходу (прибутку) фізичних осіб - підприємців чи осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, свідчать про донарахування сум єдиного внеску або органами Пенсійного фонду у повідомленнях-розрахунках визначено суми єдиного внеску, які підлягають доплаті; б) якщо платник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати єдиного внеску; в) якщо платник має на кінець звітного базового періоду борги зі сплати фінансових санкцій.

          Відповідно до самостійно поданих відповідачем звітів про нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів Пенсійного фонду України, загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті становить 398 грн. 92 коп.: за січень 2011 року – 131 грн. 90 коп., лютий 2011 року – 133 грн.  13 коп., березень 2011 року – 133 грн. 89 коп. ( а.с. 9-23).

          Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

          Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

         Беручи до уваги те, що заявлену до стягнення суму у встановлені строки відповідач не сплатив, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, доказів її погашення станом на день розгляду справи не надано, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 105, 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -   

ПОСТАНОВИВ:

         Позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м.Луганська  до Малого приватного підприємства «Виробничо-комерційна  фірма «Варіант-К» про  стягнення заборгованості з  єдиного внеску  на загальнообов’язкове державне  соціальне страхування, задовольнити повністю.

Стягнути з Малого приватного підприємства «Виробничо-комерційна  фірма «Варіант-К» (ідентифікаційний код 13402846, р/р2600930181498 в Луганському центральному відділенні ПІБ, МФО 304308, код ЄДРПОУ 13402846, місцезнаходження: кв.Єрьоменко, 7, м.Луганськ, 91011) на користь Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м.Луганська  (р/р 25607303723 в ЛОУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 304665, код 21792301, місцезнаходження:  вул.Линьова, 106, м.Луганськ, 91021) заборгованість по сплаті єдиного внеску  на загальнообов’язкове  державне  соціальне страхування в сумі 398 грн. 92 коп. (триста дев’яносто вісім гривень  дев’яносто дві копійки).

          Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку  до Донецького апеляційного адміністративного суду.

         Апеляційна скарга  подається  до  Донецького апеляційного адміністративного  суду через  Луганський окружний адміністративний суд. Копія  апеляційної  скарги  одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

         Апеляційна  скарга  на  постанову  суду  першої  інстанції подається протягом  десяти  днів  з  дня  її проголошення.  У разі застосування судом частини третьої статті  160  КАС України,  а також  прийняття  постанови  у  письмовому  провадженні апеляційна скарга подається  протягом  десяти  днів  з  дня  отримання  копії постанови.

        Якщо суб'єкта владних  повноважень  у  випадках  та  порядку, передбачених  частиною  четвертою  статті 167 КАС України,  було повідомлено  про  можливість  отримання   копії постанови   суду безпосередньо   в   суді,  то  десятиденний  строк  на  апеляційне оскарження постанови суду  обчислюється  з  наступного  дня  після закінчення  п'ятиденного  строку  з  моменту  отримання  суб'єктом владних повноважень повідомлення про  можливість  отримання  копії постанови суду.

         Постанова набирає законної сили  після  закінчення  строку  подання  апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо  таку скаргу не було подано.

         У разі подання апеляційної скарги  судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після  повернення  апеляційної скарги,  відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

          Повний текст постанови  складено 02 вересня  2011 року.

          

          

           Суддя

ОСОБА_1

СудЛуганський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення29.08.2011
Оприлюднено01.12.2011
Номер документу19380121
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-6514/11/1270

Постанова від 29.08.2011

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

І.А. Гончарова

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні