Постанова
від 17.10.2011 по справі 2а/0270/4347/11
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

17 жовтня 2011 р.                  м.Вінниця           Справа № 2а/0270/4347/11

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Воробйової Інни Анатоліївни,

при секретарі судового засідання: Чорному В.В.  

за участю :

представника позивача : Цимбал В.А.

у відсутність відповідача

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: Вінницької міжрайонної державної податкової інспекції   

до:   ПП "Майстерня меблів "Комфорт"  

про: стягнення податкового боргу

ВСТАНОВИВ :

Вінницька міжрайонна державна податкова інспекція звернулась до Вінницького окружного адміністративного суду з позовом до приватного підприємства "Майстерня меблів "Комфорт" про стягнення податкового боргу в сумі 11509,74 грн.

Позовні вимоги мотивовано, зокрема,  тим, що станом на 20.09.2011 року за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом, яка виникла у зв'язку з несплатою податкового боргу по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі, посилаючись на обставини викладені у позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не з"явився. Про дату, час та місце судового засідання повідомлявся завчасно та належним чином, шляхом направлення ухвали про відкриття провадження та повістки за адресою місця реєстрації (а.с.7). Однак, конверти повернулись до суду з відміткою поштового відділення зв’язку: "за закінченням терміну зберігання" та "за зазначеною адресою не проживає".

Положенням частини 11 статті 35 КАС України  передбачено, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Крім того, згідно  із ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою внесеною до відповідного державного реєстру.

Оскільки, повістки надсилалися за адресою, яка зазначена в  єдиному державному реєстрі, суд вважає, що здійснив всіх заходів для повідомлення позивача про судовий розгляд справи.

Згідно з частиною 4 статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача - суб"єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ціж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких умов відповідача, який не є суб"єктом владних повноважень.

Відповідно до вимог статті 122 КАС України адміністративна  справа  має  бути  розглянута і вирішена протягом  розумного  строку,  але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі,  якщо  інше  не  встановлено  цим  Кодексом.

За таких обставин, враховуючи, що відповідач двічі не прибув в судове засідання,  не повідомив про причини неявки суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень статті 128 КАС України.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Приватне підприємство "Майстерня меблів "Комфорт", згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.5), зареєстроване виконавчим комітетом Вінницької міської ради   22.06.2006 року. Узятий на облік як платник податків у ДПІ у м.Вінниці з 26.06.2006 року.

Як вбачається з  облікової  картки платника  станом на 20.09.2011 року,  за відповідачем рахується заборгованість  перед бюджетом   по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Дана заборгованість виникла внаслідок поданої податкової декларації з плати за землю №2172 від 31.01.2011 року   на суму 11509,74 грн. Згідно даної декларації відповідач повинен сплачувати щомісячно 1918,29 грн.

Визначаючись  стосовно позовних вимог суд виходить з наступного.

Згідно частини 1 статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ст.9 Податкового кодексу України податок на додану вартість, плата за землю та мито належать до загальнодержавних податків.

       Згідно з підпунктом 14.1.39 пункту 14.1 статті 39 Податкового кодексу України грошове   зобов'язання   платника  податків  -  сума коштів,  яку платник податків  повинен  сплатити  до  відповідного бюджету  як  податкове  зобов'язання  та/або  штрафну  (фінансову) санкцію,   що   справляється  з  платника  податків  у  зв'язку  з порушенням   ним   вимог   податкового   законодавства  та  іншого законодавства,   контроль   за   дотриманням  якого  покладено  на контролюючі  органи,  а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

     Відповідно до підпункту 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 вищевказаного кодексу податкове  зобов'язання - сума коштів,  яку платник податків,  у тому числі  податковий  агент,  повинен  сплатити  до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки,  визначені податковим законодавством (у  тому  числі  сума коштів,  визначена  платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

       Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що податковий  борг  -  сума  узгодженого  грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не  сплаченого  платником  податків  у  встановлений  цим Кодексом строк,   а   також  пеня,  нарахована  на  суму  такого  грошового зобов'язання.

    У відповідності до пункту 1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків,  передбачених податковим законодавством, платник  податків  самостійно  обчислює  суму  податкового  та/або грошового  зобов'язання  та/або  пені,  яку  зазначає у податковій (митній)  декларації  або  уточнюючому  розрахунку,  що  подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Статтею 20 Податкового кодексу України встановлено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до  статей 11, 71  Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення,  а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному,  повному та об‘єктивному дослідженні.

За сукупністю наведених обставин,  дійшов висновку,  що позовні вимоги є обгрунтованими,  відповідають дійсним обставинам  та матеріалам справи, а відтак, підлягають задоволенню в загальній  сумі 11509,74 грн.

Згідно з частиною  4 статті  94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем  - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити.

Стягнути з приватного підприємства "Майстерня меблів "Комфорт" (вул. Фрунзе,71 кв.65, м.Вінниця, код ЄДРПОУ 34455311, банківські рахунки платника податків МФО 380805, "Райффайзен банк Аваль" у м.Києві, р/р 2600359763) суму податкового боргу по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності 11509,74 (одинадцять тисяч п"ятсот дев"ять грн. 74 коп.)

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя           Воробйова Інна Анатоліївна

17.10.2011

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.10.2011
Оприлюднено06.12.2011
Номер документу19463497
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0270/4347/11

Ухвала від 26.09.2011

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Воробйова Інна Анатоліївна

Ухвала від 26.09.2011

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Воробйова Інна Анатоліївна

Постанова від 17.10.2011

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Воробйова Інна Анатоліївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні