ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 листопада 2011 р. № 2а-13180/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Гулика А.Г.,
за участю:
секретаря судового засідання Русенко І.Я.,
представник позивача не з’явився,
представник відповідача не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за поданням Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Стежа»про стягнення коштів за податковим боргом, -
в с т а н о в и в :
Державна податкова інспекція у Залізничному районі м. Львова (далі –ДПІ у Залізничному районі м. Львова) звернулася до суду з поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю «Стежа»(далі –ТзОВ «Стежа»), в якому просить суд стягнути з відповідача на користь бюджету кошти в розмірі 164 грн. 00 коп.
Подання обґрунтоване тим, що за відповідачем обліковується податковий борг з податку на прибуток у розмірі 164 грн. 00 коп., а також правом органу державної податкової на служби на звернення до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Позивач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце його проведення. Про причини неявки суд не повідомив, а тому суд відповідно до ч. 7 ст. 183-3 КАС України ухвалив розглядати справу без його участі.
Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце його проведення. Про причини неявки суд не повідомив, а тому суд відповідно до ч. 7 ст. 183-3 КАС України ухвалив розглядати справу без його участі.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується подання, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що подання підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи ТзОВ «Стежа», що знаходиться за адресою: 79054, м. Львів, вул. Любінська, 97А/107, зареєстроване державним реєстратором виконавчого комітету Львівської міської ради як юридична особа, ідентифікаційний код –20853070, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та взяте на облік як платник податків в ДПІ у Залізничному районі м. Львова 14.03.1995 року за № 20853070, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 10.10.2011 року № 33212/10/29-017.
З матеріалів справи вбачається, що сума податкового боргу відповідача з податку на прибуток становить 164 грн. 00 коп., що підтверджується довідкою про заборгованість по платежах до бюджету від 10.10.2011 року № 33304/9/19-023.
Керуючись п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України ДПІ у Залізничному районі м. Львова надіслано відповідачу податкову вимогу від 19.07.2011 року № 890. Вказана вимога залишилась без задоволення, податковий борг відповідачем не сплачено.
Відповідно до п. 14.1.137 ст. 14 Податкового кодексу України орган стягнення –державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених вказаним Кодексом та іншими законами України. Органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов’язань та/або податкового боргу.
Згідно з п. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг –сума грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми податкового зобов’язання у встановлені законом строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Як вбачається з положень п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків проводяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податків податкової вимоги.
Згідно з Актом ДПІ у Залізничному районі м. Львова № 69 від 13.09.2011 року, було розміщено податкову вимогу від 19.07.2011 року № 890 на дошці оголошень податкових вимог.
Підпунктом 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України передбачено право податкового органу звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Положення ст. 9 КАС України передбачає, що суди при вирішенні справи керуються принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, з врахуванням характеру спірних взаємовідносин суд, виходячи з заявлених вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що подання є обґрунтованими та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 159-163, 167, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1. Подання Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Стежа»щодо стягнення коштів за податковим боргом задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Стежа»(код ЄДРПОУ - 20853070) на користь бюджету кошти в розмірі 164 грн. 00 коп.
3. Судові витрати відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України стягненню зі сторін не підлягають.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду підлягає негайному виконанню.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 23 листопада 2011 року.
Суддя Гулик А.Г. З оригіналом згідно
Суддя Гулик А.Г.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2011 |
Оприлюднено | 07.12.2011 |
Номер документу | 19467259 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Гулик Андрій Григорович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні