Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
18.08.2011 р. Справа № 2а-5029/11/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Зіньковського О. А., секретар судового засідання Дубінко В.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом
Управління ПФУ в Центральному районі м. Миколаєва, вул. Артилерійська, 19,Миколаїв,54030
до
Госпрозрахункового виробничо-торгівельного підприємства УчСТ ім. Коларова, вул. Цілинна, 20,Миколаїв,54046
про
позов на суму 9457,22 грн.,
за участю представників:
від позивача: не з’явився (надав клопотання про розгляд справи за його відсутності)
від відповідача: не з’явився
Управлінням Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Миколаєва пред’явлено позов до Госпрозрахункового виробничо-торгівельного підприємства УчСТ ім. Коларова про стягнення заборгованості в сумі 9457 грн. 22 коп. по відшкодуванню пільгових пенсій.
Позивач надав до суду клопотання про розгляд справи за відсутності свого представника
Відповідач, про дату, час та місце слухання справи повідомлений належним чином, у судове засідання не з’явився, про причину неприбуття суд не повідомив. Правом, передбаченим статтею 49 КАС України не скористався, письмові заперечення проти позову та докази, які у нього є суду не надав.
Суд вважає, що справа може бути розглянута по суті на підставі наявних у справі доказів, а відсутність повноважного представника відповідача не перешкоджає вирішенню спору.
Дослідивши матеріали справи суд, -
встановив:
Госпрозрахункове виробничо-торгівельне підприємство УчСТ ім. Коларова є страхувальником з державного загальнообов’язкового пенсійного страхування та знаходиться на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Миколаєва.
Згідно зі статтею 2 Закону “Про збір на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” для платників збору, об’єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів “б” “з” статті 13 Закону України “ Про пенсійне забезпечення ” до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України “ Про пенсійне забезпечення ”.
Відповідно до п.2 розділу ХV “Прикінцевих положень” Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди, пенсії призначаються за нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування ” в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення" при цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до матеріалів справи, громадянам ОСОБА_1 та ОСОБА_2 були призначені пільгові пенсії.
Позивачем направлялись відповідні розрахунки на адресу відповідача (а.с.6-25), але відповідач зазначені в розрахунках суми несплачені, суми визначені в розрахунках в установленому порядку не оскаржені.
Таким чином, відповідач має заборгованість по відшкодуванню пільгових пенсій за період з 01.01.2011 року по 31.05.2011 року перед позивачем на суму 5313 грн. 90 коп..
Наявність вказаної заборгованості підтверджується розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій , розрахунком заборгованості.
Згідно до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач своїм правом не скористався, на час розгляду справи, відповідач у встановленому порядку вимогу позивача про сплату недоїмки не оскаржив, заборгованість у сумі 5313 грн. 90 коп. не сплатив.
Згідно ч. 4 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", територіальний орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.
За таких обставин позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 158, 160-163 КАС України, адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Госпрозрахункового виробничо-торгівельного підприємства УчСТ ім. Коларова (код ЄДРПОУ 01710347), на користь Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Миколаєва (код ЄДРПОУ 20876125) заборгованість в сумі 9457 грн. 22 коп. (дев'ять тисяч чотириста п'ятдесят сім грн. 22 коп.).
Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 254 КАС України.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанову може бути оскаржено в порядку передбаченому статтями 185, 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського адміністративного апеляційного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі проголошення у судому засіданні вступної та резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О. А. Зіньковський
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.08.2011 |
Оприлюднено | 07.12.2011 |
Номер документу | 19468753 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Зіньковський О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні