Копія:
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 серпня 2011 р. справа № 2a-1870/5658/11
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Бондар С.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції в місті Суми до Помісної церкви християн віри ієвангельської "Відродження" про стягнення податкової заборгованості ,-
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція в м. Суми (далі по тексту –позивач, ДПІ в м. Суми) звернулася до суду з адміністративним позовом до Помісної церкви християн віри ієвангельської "Відродження" (далі по тексту - відповідач, ПЦХВЄ "Відродження") про стягнення податкової заборгованості в сумі 2380 грн. по податку на прибуток. Свої вимоги мотивує тим, що під час проведення працівниками ДПІ в м. Суми перевірки відповідача щодо дотримання вимог податкового законодавства встановлено порушення строку подання платником податку декларацій з податку на прибуток. За результатами перевірки складений акт, на підставі якого ДПІ в м. Суми прийняло податкове повідомлення-рішення, яким визначено зобов’язання по сплаті штрафних (фінансових) санкцій по податку на прибуток в сумі 2380 грн. У зв’язку з тим, що зазначений борг відповідачем погашений не був, дану суму позивач просить стягнути з відповідача у судовому порядку.
Відповідачу, у відповідності з вимогами ст.183-2 КАС України, надіслано копію ухвали про відкриття скороченого провадження у справі, яка отримана 13.08.2011року /а.с.21/, пропонувалось протягом 10 днів з дня отримання копії ухвали надати свої письмові заперечення проти позову та докази, якими вони обґрунтовуються або заяву про визнання позову. У визначений строк відповідачем не було надано заперечень, чи заяви про визнання позову.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ПЦХВЄ "Відродження" зареєстроване як юридична особа та включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України /а.с.7-8/, згідно ст. 4, 5 Закону України “Про систему оподаткування”, який діяв на час виникнення боргу, є платником податків і зборів, передбачених зазначеним Законом.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством. Відповідно до пунктів 1, 2, 11 статті 10 вищевказаного Закону, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Пунктом 20.1.28 ст. 20 Податкового кодексу України, який набрав чинності з 01.01.2011р., визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Таким чином, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Обов’язок платника податків щодо здійснення своєчасної сплати суми податкових зобов’язань встановлений також п. 16.1.4. ст. 16 Податкового кодексу України.
Згідно ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів) та сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, порядок оскарження дій органів стягнення визначені Законом України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», який діяв до 01.01.2011р. та главою 9 Податкового кодексу України, який набрав чинності 01.01.2011р. Згідно змісту зазначених нормативно-правових актів, стягненню з платника податків підлягає наявна в платника сума податкового боргу.
Отже, оскільки податковий борг відповідача виник до набрання чинності Податковим кодексом України, тому факт наявності боргу у відповідача суд встановлює за приписами законодавства, що було чинним на момент виникнення податкового боргу.
Так, відповідно до ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” до обов‘язків платників податків входить сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.
07.07.2010року службовими особами ДПІ в м. Суми проведена невиїзна документальна перевірка ПЦХВЄ "Відродження" щодо своєчасності подання податкової звітності.
За результатами вказаної перевірки складений акт №5313/15-1/24022650/374 від 07.07.2010року /а.с.15-16/, яким встановлено, що ПЦХВЄ "Відродження" не подавалися декларації з податку на прибуток починаючи з податкового періоду - 1 півріччя 2007року, чим порушено вимоги п.п. 4.1.4 "а", "б" п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та п. 16.4 ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств"/а.с.15-16/. Відповідальність за вказане порушення передбачено п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, де зазначено, що платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
На підставі вказаного акту перевірки ДПІ в м. Суми прийняте податкове повідомлення-рішення №0003871501/0/53255 від 13.07.2010року, яким визначено суму податкового зобов’язання відповідача по сплаті штрафних (фінансових) санкцій за платежем податок на прибуток в сумі 2380 грн. /а.с.13/.
Відповідно до п.5.2 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов’язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків повідомлення-рішення, окрім випадку коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив податкове зобов’язання та на протязі десяти днів звертається до такого органу зі скаргою про перегляд відповідного рішення.
Згідно п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 вищевказаного Закону, у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 цього Закону, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Вказане податкове повідомлення - рішення не було вручено платнику податків, про що складений акт про неможливість вручення від 20.08.2010року №768/24022650 /а.с.11/.
Згідно п.п. 5.4.1. п.5.4. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст.6 вищевказаного Закону у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податкові вимоги.
На виконання вказаної норми закону позивачем направлено ПЦХВЄ "Відродження" першу податкову вимогу від 01.09.2010 року та другу податкову вимогу від 02.11.2010 року, в яких визначено суму податкового боргу за погодженим податковим зобов’язанням в розмірі 2380 грн./а.с.9-10/.
Оскільки, платника податків - ПЦХВЄ "Відродження" за місцем реєстрації не було розшукано, ДПІ в м. Суми склало акти №469 від 30.09.2010 року та №679 від 16.11.2010 року про неможливість вручення податкової вимоги /а.с.9-10/.
У зв’язку з цим, вищезазначені податкові вимоги розміщені на дошці податкових оголошень. В розумінні п.п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги вважаються врученим.
Однак, сума податкового боргу за узгодженим податковим зобов’язанням відповідачем сплачена не була і складає 2380 грн., що підтверджується матеріалами справи, а саме: розрахунком суми податкового боргу /а.с.4/, обліковою карткою платника податків /а.с.5-6/.
Таким чином, з ПЦХВЄ "Відродження" на користь Державного бюджету України необхідно стягнути заборгованість в розмірі 2380 грн.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов державної податкової інспекції в місті Суми до Помісної церкви християн віри ієвангельської "Відродження" про стягнення податкової заборгованості – задовольнити.
Стягнути з Помісної церкви християн віри ієвангельської "Відродження" /40000, м. Суми, вул. Лінійна, буд. 1 кв. 11, код 24022650/ за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника податків та готівки, що належить такому платнику податків на користь держави /Державний бюджет України, р/р 31119009700002, ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013, код одержувача 23636315/ податковий борг по податку на прибуток в сумі 2380 грн. /дві тисячі триста вісімдесят грн./.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.О. Бондар
З оригіналом згідно
Суддя С.О. Бондар
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.08.2011 |
Оприлюднено | 07.12.2011 |
Номер документу | 19474432 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
С.О. Бондар
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні