Постанова
від 16.11.2011 по справі 2а-1870/6768/11
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Копія:

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

16 листопада 2011 р.                                                             справа № 2a-1870/6768/11

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Бондар С.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції в місті Суми до товариства з обмеженою відповідальністю "Укрторгконтракт" про стягнення податкової заборгованості ,-

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція в місті Суми звернулася до суду з адміністративним позовом про стягнення з ТОВ "Укрторгконтракт" за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих відповідача та готівки, що належить відповідачу на користь держави податковий борг з податку на прибуток в сумі 31105 грн. 38 коп. та по податку на додану вартість в сумі 32566 грн. 96 коп. Свої вимоги мотивує тим, що за результатами позапланової виїзної документальної перевірки ТОВ "Укрторгконтракт" складений акт перевірки, на підставі якого прийняті податкові повідомлення-рішення від 29.10.2010року: №0001362314/0/83425, яким визначено суму податкового зобов"язання по податку на прибуток в розмірі 41379 грн. та № 0001372314/0/83427, яким визначено суму податкового зобов"язання по податку на додану вартість в розмірі 32570 грн. У зв"язку з частковою сплатою сума податкового зобов"язання складає: по податку на прибуток - 31060 грн., по податку на додану вартість - 32566 грн. Відповідачем не сплачений податковий борг в установлені законом строки. ДПІ в м.Суми направлялася податкова вимога про стягнення боргу, але податковий борг не погашений.

Позивач в судове засідання не з"явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. В письмовій заяві, що надійшла до суду, справу просить розглядати без участі його представника, позовні вимоги підтримує в повному обсязі /а.с.41/.

Відповідач в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином за останнім місцем реєстрації /а.с.40, 42/. Відповідно до ч.1          ст. 40 КАС України у разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається за останньою  адресою і вважається врученою.

Відповідно до вимог ч. 6 ст. 12 та ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).

Таким чином, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.

Суд, вивчивши письмові  матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Відповідно до пунктів 1, 2, 11 ст.10 вищевказаного Закону, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Пунктом 20.1.28 ст.20 Податкового кодексу України, який набрав чинності з 01.01.2011р., визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Таким чином, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Обов’язок платника податків щодо здійснення своєчасної сплати суми податкових зобов’язань встановлений також п. 16.1.4. ст.. 16 Податкового кодексу України.

Згідно ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів) та сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, порядок оскарження дій органів стягнення визначені Законом України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, який діяв до 01.01.2011р. та главою 9 Податкового кодексу України, який набрав чинності 01.01.2011р. Згідно змісту зазначених нормативно-правових актів, стягненню з платника податків підлягає наявна в платника сума податкового боргу.

З огляду на те, що податковий борг відповідача виник до набрання чинності Податковим кодексом України, факт наявності податкового боргу у відповідача суд встановлює за приписами законодавства, що було чинним на момент виникнення податкового боргу.

Судом встановлено, що в період з 30.09.2010року по 18.10.2010року була проведена позапланова виїзна перевірка ТОВ "Укрторгконтракт" з питань дотримання вимог податкового  законодавства за період з 01.07.2007року по 30.06.2010року, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2007року по 30.06.2010року.

За результатами перевірки складний акт від 21.10.2010року №24/23-209/31849538/38 (а.с.10-26).

На підставі акту перевірки, ДПІ в м. Суми винесло податкові повідомлення - рішення від 29.10.2011року:

- №0001372314/0/83427, яким визначено суму податкового зобов"язання  за платежем податок на додану вартість в сумі 32570 грн. (в тому числі: за основним платежем - 21713грн., за штрафними санкціями - 10857 грн.);

- №0001362314/0/83425, яким визначено суму податкового зобов"язання за платежем податок на прибуток  приватних підприємств в  розмірі 41379 грн. (в тому числі: за основним платежем - 27586 грн., за штрафними санкціями - 13793 грн.).

Відповідно до п.п.5.2.1 п. 5.2 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", який діяв на момент виникнення податкового боргу, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, окрім випадку, коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив податкове зобов'язання та на протязі 10 днів звертається до такого органу зі скаргою про перегляд відповідного рішення, як це передбачено підпунктом 5.2.2 пункту 5.2 ст.5 даного Закону.

Згідно п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 вищевказаного Закону, у разі визначення податкового зобов'язання  контролюючим органом за  підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 цього Закону, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних  днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Вказані податкові повідомлення-рішення отримані уповноваженою особою відповідача 29.10.2010 року, що підтверджується її підписом у відповідній графі рішення /а.с.8-9/, проте в установлений законом строк визначені податкові зобов’язання сплачені не були. Крім того, оскарження вищезазначених податкових повідомлень-рішень платником податку не проводилося, тому у розумінні п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов’язання являється узгодженим.

Відповідно до вимог ст.59 Податкового кодексу України, 21.01.2011року ДПІ в                   м. Суми виставлена податкова вимога форми "Ю", згідно якої сума податкового боргу ТОВ "Укрторгконтракт" за узгодженими грошовими зобов"язаннями становить 67584 грн. 96 коп. (а.с.5).

Як встановлено судом, податкові повідомлення-рішення та вимога у встановленому порядку не оскаржувалися, тому податкове зобов'язання вважається узгодженим та набуло статусу податкового боргу.

Відповідно до облікової картки, відповідачем частково сплачена сума податкового боргу. Отже, сума податкового зобов"язання по податку на прибуток складає 31060грн., сума податкового зобов"язання по податку на додану вартість складає 32566грн.96коп.(а.с.6-7).

Суд також вважає за необхідне зазначити, що оскільки адміністративний позов про стягнення коштів за податковим боргом поданий до суду 20.09.2011року, тобто після набрання чинності Податкового кодексу України, то суд вважає за необхідне застосувати процесуальні норми вказаного кодексу.

Так, відповідно до п.95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Таким чином, з ТОВ "Укрторгконтракт" на користь держави необхідно стягнути  податковий борг в сумі 63672 грн. 34 коп., в тому числі: по податку на прибуток в сумі 31105грн.38 коп.,  по податку на додану вартість  в сумі 32566грн.96 коп.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов державної податкової інспекції в місті Суми до товариства з обмеженою відповідальністю "Укрторгконтракт" про стягнення податкової заборгованості – задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Укрторгконтракт" (м. Суми, вул. Інтернаціоналістів, буд. 65/а, кв. 59, ідентифікаційний код  31849538) за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника податків та готівки, що належить такому платнику податків на користь держави податковий борг по податку на прибуток в сумі 31105 грн. 38 коп. /тридцять одна тисяча сто п"ять грн. 38 коп./ на користь Державного бюджету м. Суми на р/р 31119009700002, ГУДКУ в Сумській  області, МФО 837013, код одержувача 23636315/ та податковий борг по податку на додану вартість в сумі 32566грн.96коп. /тридцять дві тисячі п"ятьсот шістдесят шість грн. 96 коп./ на користь Державного бюджету м. Суми на р/р 31111029700002, ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013, код одержувача 23636315.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                              (підпис)                      С.О. Бондар

          З оригіналом згідно:

          Суддя                                                                       С.О. Бондар

СудСумський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення16.11.2011
Оприлюднено07.12.2011
Номер документу19476541
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-1870/6768/11

Постанова від 16.11.2011

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

С.О. Бондар

Ухвала від 21.09.2011

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

С.О. Бондар

Постанова від 16.11.2011

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

С.О. Бондар

Ухвала від 21.09.2011

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

С.О. Бондар

Ухвала від 21.09.2011

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

С.О. Бондар

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні