Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Харків
22 листопада 2011 р. справа № 2-а- 14295/11/2070
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Біленський О.О., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом
Управління Пенсійного фонду України в Київському районі міста Харкова
до
Публічного акціонерного товариства "Імтокс"
про
стягнення суми виплаченої пенсії на пільгових умовах, -
В С Т А Н О В И В:
До Харківського окружного адміністративного суду звернулось Управління Пенсійного фонду України в Київському районі міста Харкова з адміністративним позовом до Публічного акціонерного товариства "Імтокс" про стягнення з Публічного акціонерного товариства "Імтокс" суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в розмірі 4593,83 грн. на користь Управління Пенсійного фонду України в Київському районі міста Харкова, р/р 256053012089 в ВАТ ХОУ "Державний ощадний банк України" МФО 351823, код 22682017.
31.10.2011 року суддею Харківського окружного адміністративного суду по справі №2а-14295/11/2070 було винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі на підставі ст.183-2 КАС України.
04.11.2011 року відповідач отримав ухвалу про відкриття скороченого провадження, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Відповідач у відповідності до ст.183-2 КАСУ жодних заперечень або заяв не надав.
Згідно з положеннями ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів. Частиною 4 ст.183-2 КАС України встановлено, що за результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
Суд, вивчивши заперечення представника відповідача, дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, проаналізувавши чинне законодавство, встановив наступне.
Відповідно до спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, Публічне акціонерне товариство "Імтокс", зареєстроване Виконавчим комітетом Харківської міської ради в якості юридичної особи 12.08.1994 року.
Судом встановлено, що Публічне акціонерне товариство "Імтокс" має заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат та доставку пенсій, призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України №1058-IV в частині пенсій, призначених відповідно до п. "б"-"з" ст. 13 Закону України від 05 листопада 1991 року №1788-XII з наступними змінами та доповненнями (далі –Закон України №1788-XII) відповідно до розрахунку суми позову у розмірі 4593,83 грн. за період з липня 2011 року по жовтень 2011 року.
Понесення витрат по виплаті пенсій підтверджується відповідними розрахунками фактичних виплат на виплату та доставку пенсій призначених відповідно до ч.2 «Прикінцевих положень»Закону України №1058-IV в частині пенсій призначених відповідно до п. "б"-"з" ст.13 Закону України №1788-XII, наявними в матеріалах справи.
Управлінням Пенсійного фонду України в Київському районі міста Харкова на адресу Публічного акціонерного товариства "Імтокс" були направлені відповідні повідомлення про розрахунок суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч.2 “Прикінцевих положень” Закону України №1058-IV.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач у встановленому законодавством порядку був повідомлений про розмір сум фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, що підтверджується копіями повідомлень про вручення поштових відправлень.
Суд зазначає, що принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом, визначає Закон України №1058-IV.
У відповідності до п.1 Прикінцевих положень Закону України №1058-IV цей Закон набирає чинності з 1 січня 2004 року.
Пункт 2 Прикінцевих положень Закону України №1058-IV визначає, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України №1788-XII.
У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
До набрання чинності Законом України №1058-IV питання порядку відшкодування витрат Пенсійного фонду України на виплату на доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "а" статті 13 Закону України №1788-XII, тобто пенсій, призначених застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1, із зазначенням "крім працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників" та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, було унормовано Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26 червня 1997 року №400/97-ВР (далі - Закону України №400/97-ВР).
Відповідно до п.1, 2 ст.1 Закону України №400/97-ВР платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є: суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, зазначених у пункті 1 цієї статті, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник зборів, територіальної громади.
Згідно з абз.4 п.1 ст.2 Закону України №400/97-ВР для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України №1788-XII до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України №1788-XII.
За таких обставин, суд зазначає, що відповідач обтяжений обов'язком відшкодовувати територіальним органам Пенсійного фонду України витрати по доставці та виплаті пенсій, що були призначені особам, які знаходились з ним в трудових правовідносинах і внаслідок цього набули та реалізували право на отримання пенсій відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України №1788-XII або відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону України №1058-IV.
Відповідно до вимог ст.13 Закону України №1788-XII, на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи, працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими i важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад i показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, i за результатами атестації робочих місць (далі - список № 2).
Порядок відшкодування підприємством витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах встановлено Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України»від 19 грудня 2003 року №21-1, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за №64/8663 з наступними змінами та доповненнями (далі –Інстркуція №21-1), відповідно до п. 6.1 Інструкції №21-1, витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах підлягають повному (100%) відшкодуванню.
Згідно п.6.4 Інструкції №21-1, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та пункту 6.8 Інструкції №21-1 відповідач зобов'язаний щомісяця до 25-го числа вносити до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Виходячи з наведених законодавчих норм, підприємства та організації відшкодовують витрати на виплату та доставку пільгових пенсій працівникам, які працювали на вказаних підприємствах, або правонаступники таких підприємств, де працівник набув пільговий стаж.
Відповідачу відповідно до п.6.4 Інструкції були направлені повідомлення про розрахунки сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пункту "б"-"з" ст.13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, які були отримані відповідачем.
Згідно з пунктом 2.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України №8-2 від 30 квітня 2002 року та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 травня 2002 року за №442/6730, одним з основних завдань управління є облік платників страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, збирання та акумулювання в районі (місті) внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення, ведення їх обліку, призначення (перерахунок) пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці та підготовка документів для їх виплати, забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством, ефективне та цільове використання коштів Фонду, інших коштів, призначених для виплати пенсій та щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці, удосконалення методів фінансового планування, звітності та системи контролю за витрачанням коштів, призначених для пенсійного забезпечення, забезпечення функціонування в районі (місті) системи персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.
Вивчивши матеріали справи, враховуючи те, що доказів погашення відповідачем зазначеної суми станом на день розгляду цього спору не надано, суд встановив, що заборгованість відповідача по сплаті фактичних витрат на виплату та доставку пенсій призначених відповідно до ч.2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до п."б"-"з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" перед Управлінням Пенсійного фонду України в Київському районі міста Харкова складає 4593,83 грн.
Таким чином, виходячи з заявлених позовних вимог, аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Частиною 1 статті 256 КАС України встановлено, що негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.
Керуючись ст. ст. 71, 94, 160-162, 183-2, 185, 186, 254, 256 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Київському районі міста Харкова до Публічного акціонерного товариства "Імтокс" про стягнення суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в розмірі 4593,83 грн. –задовольнити.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Імтокс" (вул. Пушкінська, 109, Харків, 61023, р/р 26001301813469 в філії Відділення ПІБ в м.Харків, МФО 351458, код 22611939) суму фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у розмірі 4593.83 грн. (чотири тисячі п’ятсот дев’яносто три гривні 83 копійки) на користь Управління Пенсійного фонду України в Київському районі міста Харкова (м. Харків, 61022, м.Свободи, 5, Держпром, 2 під’їзд, 3 поверх, р/р 256053122089 в ХОУ ВАТ ДОБУ, МФО 351823, код 22682017).
Підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги.
Суддя Біленський О.О.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2011 |
Оприлюднено | 07.12.2011 |
Номер документу | 19478456 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Біленський О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні