2-29/6034-2008
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Постанова
Іменем України
05 серпня 2008 року Справа № 2-29/6034-2008
Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Прокопанич Г.К.,
суддів Лисенко В.А.,
Котлярової О.Л.,
за участю представників сторін:
позивача: Шейкіна Олега Миколайовича, довіреність № 37-2 від 17.05.08, товариства з обмеженою відповідальністю "Україна Онлайн";
відповідача: Міняєвої Тетяни Евгенівни, довіреність № 41/02-11 від 31.01.08, Заозерненської селищної ради;
розглянувши апеляційну скаргу Заозерненської селищної ради на рішення господарського суду Автономної Республіки Крим (суддя Башилашвілі О.І.) від 19 червня 2008 року у справі № 2-29/6034-2008
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Україна Онлайн"
(пр. Кірова, 29/1, оф. 416, місто Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95001)
до Заозерненської селищної ради
(вул. Алея Дружби, 50, смт. Заозерне, місто Євпаторія, Автономна Республіка Крим, 97493)
про спонукання до укладення додаткової угоди
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Автономної Республіки Крим від 19 червня 2008 року у справі № 2-29/6034-2008 (суддя Башилашвілі О.І.) позов задоволено, визнано укладеною з дня набрання рішенням законної сили додаткову угоду між Заозерненскою селищною радою (орендодавець) і товариством з обмеженою відповідальністю «Україна-Онлайн»(орендар) про внесення змін у договір від 01.06.2007 оренди земельної ділянки площею 7200 кв.м., розташованої по вул. Алея Дружби, 98 с. Заозерне міста Євпаторії Автономної Республіки Крим у редакції позивача (а.с.74-77)
Не погодившись з постановленим судовим актом, Заозерненьська селищна рада звернулась з апеляційною скаргою, в якій просить зазначене рішення скасувати як таке, що прийнято з порушенням норм матеріального права, оскільки визначення цільового призначення земельної ділянки входить до сфери спеціально уповноважених органів виконавчої влади, а саме –Євпаторійського міського управління земельних ресурсів.
Клопотанням № 229/0211 від 10 липня 2008 року відповідач просив залучити до участі у справі в якості відповідача - Євпаторійське міське управління земельних ресурсів (а.с.59).
Відповідно до статті 24 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за наявністю достатніх підстав має право до прийняття рішення залучити за клопотанням сторони або за своєю ініціативою до участі у справі іншого відповідача.
Зазначене клопотання обгрунтовано не було задоволено судом першої інстанції з огляду на те, що саме відповідач є стороною у договорі оренди земельної ділянки.
Позивач, заперечуючи проти апеляційної скарги, вважає її безпідставною
У відзиві на апеляційну скаргу позивач зазначає, що саме Заозерненьська селищна рада наділена правом передачі земельних ділянок у користування.
Розпорядженням заступника голови Севастопольського апеляційного господарського суду від 05 серпня 2008 року у зв'язку з хворобою судді Заплава Л.М. була здійснена її заміна на суддю Котлярову О.Л.
За клопотанням сторін судочинство здійснювалось російською мовою.
На підставі статті 101 Господарського процесуального кодексу України, судова колегія, повторно розглянувши справу, встановила наступне.
У травні 2008 року товариство з обмеженою відповідальністю «Україна-Онлайн»звернулось до господарського суду з позовом до Заозерненьської селищної ради, просило вважати укладеною з дня набранням рішенням суду чинності додаткову угоду між Заозерненьською селищною радою (орендодавець) та товариством з обмеженою відповідальністю «Україна-Онлайн»(орендар) про внесення змін у договір оренди земельної ділянки від 01.06.2007 площею 7200 кв.м., розташованої по вул. А. Дружби, 98 с. Заозерне під кадастровим номером 0110945300:01:005:0258 в редакції позивача, посилаючись на недотримання відповідачем вимог статті 188 Господарського кодексу України (а.с. 5-8).
Відповідач проти позову заперечує, вважаючи його безпідставним з огляду на те, що передбачене договором використання земельної ділянки у комерційних цілях не є його цільовим призначенням, а є лише умовою використання відповідно до договору оренди земельної ділянки від 01 червня 2007 року ( а.с. 60-63).
Оскаржене рішення мотивоване посиланням на загальні положення про порядок укладення, зміни та розірвання господарських договорів та спеціальне законодавство, яким є Земельний кодекс України, Закон України „Про оренду землі”.
Вивчивши матеріали справи, вислухавши представників сторін, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права та відповідність висновків суду фактичним обставинам справи, судова колегія не вбачає підстав для скасування оскаржуваного рішення.
Відповідно до пункту 2 статті 125 Земельного кодексу України право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації.
Як свідчать матеріали справи, на підставі рішення Заозерненскої селищної ради № 5-14/18 від 28.02.2007 «Про передачу в короткострокову оренду товариству з обмеженою відповідальністю «Україна-Онлайн»земельної ділянки для будівництва та обслуговування готельного комплексу по вул. Алея Дружби, 98 смт. Заозерне»позивачу була надана в оренду земельна ділянка (кадастровий номер 0110945300:01:005:0258) загальною площею 0,7200 га для будівництва й обслуговування готельного комплексу.
На підставі вищезгаданого рішення 01 червня 2007 року між Заозерненскою селищною радою та товариством з обмеженою відповідальністю «Україна-Онлайн»був укладений договір оренди зазначеної земельної ділянки.
Договір був зареєстрований у встановленому порядку 19.12.2007 за №040700200148.
Пунктом 12 договору передбачено, що земельна ділянка передається під будівництво і обслуговування готельного комплексу.
Пунктами 2, 13 договору оренди земельної ділянки від 01.06.2007 та додатком до даного договору визначено цільове призначення землі як комерційне, що, на думку позивача, є помилковим та таким, що суперечить статті 19 Земельного кодексу України.
Статтею 30 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Згідно статті 188 Господарського суду України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором.
Пропозиція позивача щодо зміни умов договору Заозерненскою селищною радою прийнята не була, що спонукало товариство з обмеженою відповідальністю «Україна-Онлайн»до звернення з відповідним позовом.
Згідно зі статтею 19 Земельного кодексу України землі України за основним цільовим призначенням розділяються на такі категорії: землі сільськогосподарського призначення; землі житлової та громадської забудови; землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення; землі оздоровчого призначення; землі рекреаційного призначення; землі історико-культурного призначення; землі лісогосподарського призначення; землі водного фонду; землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.
Згідно зі статтями 50, 51 Земельного кодексу України до земель рекреаційного призначення відносяться землі, які використовуються для організації відпочинку населення, туризму і проведення спортивних заходів, а саме: земельні ділянки зелених зон і зелених насаджень міст і інших населених пунктів, учбово-туристських і екологічних стежин, маркіруючих трас, земельні ділянки, зайняті територіями будинків відпочинку, пансіонатів, об'єктів фізичної культури і спорту, туристичних баз, кемпінгів, яхт-клубів, стаціонарних і палаткових оздоровчих туристичних таборів, будинків рибаків і мисливців, дитячих туристичних станцій, дитячих і спортивних таборів, інших аналогічних об'єктів, а також земельні ділянки, надані для дачного будівництва і споруди інших об'єктів стаціонарної рекреації.
Судом встановлено, що відповідно до Українського класифікатора цільового використання землі, затвердженого листом Госкомзема України від 24 квітня 1998 № 14-1-7/1205, орендовані позивачем землі відповідно до їхнього цільового призначення відповідають коду 1.17 і враховуються як землі рекреаційного призначення, тоді як землі комерційного призначення, коефіцієнт яких застосований під час розрахунку орендної плати і грошової оцінки землі, враховуються під кодом 1.11.
На думку колегії, на користь правової позиції товариства з обмеженою відповідальністю «Україна-Онлайн»свідчить зміст пункту 12 договору, відповідно до якого земельна ділянка передається в оренду для будівництва і обслуговування готельного комплексу, що означає використання земельної ділянки для потреб рекреації.
З врахуванням вищенаведеного суд першої інстанції обґрунтовано визнав позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Отже, висновок суду першої інстанції є законним, обґрунтованим, відповідає фактичним обставинам і наявним матеріалам справи, нормам матеріального і процесуального права, а доводи апеляційної скарги його не спростовують.
Керуючись статтею 101, пунктом 1 статті 103, 105 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Апеляційну скаргу Заозерненської селищної ради залишити без задоволення.
2. Рішення господарського суду Автономної Республіки Крим від 19 червня 2008 року у справі № 2-29/6034-2008 залишити без змін.
Головуючий суддя Г.К. Прокопанич
Судді В.А. Лисенко
О.Л. Котлярова
Суд | Севастопольський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 10.08.2008 |
Оприлюднено | 03.09.2008 |
Номер документу | 1955305 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Севастопольський апеляційний господарський суд
Лисенко В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні