29/0227
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
УХВАЛА
31.07.08 Справа№ 29/0227
Суддя М. Синчук, розглянувши матеріали заяви
боржника: приватного підприємства „Сапсан плюс” (код ЄДРПОУ 35047241), м. Львів,
про: порушення справи про його банкрутство,
визнав подані матеріали недостатніми для порушення провадження у справі про банкрутство з наступних підстав.
Порядок подання заяви боржником регулюється нормами ст. ст. 7, 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до п. 1 ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, з зазначенням суми боргових вимог кредиторів, а також строку їх виконання, розміру неустойки (штрафів, пені), реквізитів розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання. Суду не представлено доказів вимоги кредитора до боржника та настання обов'язку боржника виконати грошові зобов'язання перед кредитором.
Пунктом 3 ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено, що до заяви боржника додається бухгалтерський баланс на останню звітну дату, підписаний керівником і бухгалтером підприємства-боржника. В порушення цієї норми закону боржником не долучено до матеріалів заяви зазначеного документа.
Пунктом 4, 6 ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що боржник подає заяву в господарський суд за наявності майна, достатнього для покриття судових витрат, якщо інше не передбачено цим законом, а також план санації відповідно до вимог цього закону. В порушення зазначених норм матеріали заяви не містять цих доказів.
Як убачається з положень п. 1 ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. У той же час матеріали заяви не містять інформації про момент виникнення обов'язку в боржника сплатити грошові кошти, а також будь-яких доказів пред'явлення боржнику грошових вимог від будь-кого з кредиторів.
Оскільки ліквідація підприємства здійснювалася в порядку, передбаченому ГК України, боржнику потрібно було надати суду докази звернення до державного реєстратора із заявою про припинення державної реєстрації, докази опублікування відповідного оголошення про ліквідацію підприємства, після чого, у випадку пред'явлення кредиторами грошових вимог, звернутися до суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство.
За таких обставин суд вважає за доцільне повернути заяву без розгляду.
Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 1, 7, 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п. 3 ст. 63, ст. 86 ГПК України, суддя
У Х В А Л И В:
Повернути заяву приватного підприємства „Сапсан плюс” про порушення справи про його банкрутство без розгляду.
Суддя
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2008 |
Оприлюднено | 03.09.2008 |
Номер документу | 1956354 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Синчук М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні