Справа № 2-А-3463/2011 рік
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 вересня 2011 року м. Макіївка
Гірницький районний суд м. Макіївки Донецької області у складі:
головуючого судді Кульбакова І.В.,
при секретарі Решетнікової О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Гірницької районної адміністрації Макіївської міської ради, про визнання неправомірною відмови у виплаті грошової суми на оздоровлення та стягнення заборгованості недоотриманої суми на оздоровлення за 2007 - 2010 роки,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася в суд з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Гірницької районної адміністрації Макіївської міської ради, про стягнення заборгованості недоотриманої суми на оздоровлення за 2007 -2010 роки.
У судовому засіданні позивач позов підтримала та показала суду, що у відповідності до ст. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», він має право на щорічну компенсаційну виплату за шкоду, заподіяну здоров’ю в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат за 2007 - 2010 роки.
Позивач зазначила, що він набув статус особи, яка постраждала внаслідок іонізуючого випромінювання та у зв’язку з цим їй було встановлено 3 групу інвалідності.
Але всупереч вимог Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»Управлянням праці та соціального захисту населення Гірницької районної адміністрації Макіївської міської ради їй не було сплачено компенсацію на оздоровлення за 2007 - 2010 роки. Таким чином, позивач вважає, що Управління праці та соціального захисту населення Гірницької районної адміністрації Макіївської міської ради, не сплачуючи вказану компенсацію на оздоровлення порушує її право на отримання вказаної матеріальної допомоги, у зв’язку з чим, остання прохала визначити дії УПСЗН Гірницької районної адміністрації щодо відмови виплати їй сум на оздоровлення за 2007 –2010 року неправомірними та покласти зобов’язання на відповідача сплатити їй вказані суми.
Від представника відповідача –ОСОБА_2, що діє на підставі довіреності, у судове засідання надішли письмові заперечення на позов, з яких суд встановив, що УПСЗН Гірницької районної адміністрації м. Макіївки не визнає позовні вимоги позивача, оскільки згідно ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»щорічна допомога на оздоровлення нараховується та сплачується особам, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Оскільки позивач не належить до жодної з цих категорій, то відповідно не має права на отримання вказаної компенсації на оздоровлення. За таких підставі представник позивача прохав в задоволенні позову відмовити в повному обсязі.
Суд вислухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, якими обґрунтовуються позовні вимоги та заперечення проти позову, вважає що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Статтею 1 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»від 28.02.1991 року № 796-ХII (надалі Закон) передбачено, що вказаний Закон спрямований на захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та розв’язання пов’язаних з нею проблем медичного і соціального характеру, що виникли внаслідок радіоактивного забруднення території.
Статтею 12 закону встановлено, що причинний зв'язок між захворюванням, пов’язаним з Чорнобильською катастрофою, частковою або повною втратою працездатності громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, і Чорнобильською катастрофою визнається встановленим (незалежно від наявності дозиметричних показників чи їх відсутності), якщо його підтверджено під час стаціонарного обстеження постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи уповноваженою медичною комісією не нижче обласного рівня або спеціалізованими медичними установами Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, які мають ліцензію Міністерства охорони здоров’я України.
Статтею 48 вищевказаного Закону передбачені компенсації за шкоду, заподіяну здоров’ю, особам, які стали інвалідам внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та сім’ям за втрату годувальника.
Вказаним Законом не передбачені соціальні гарантії іншим категоріям потерпілих.
Судом встановлено, що позивач набула статус інваліда 3-ї групи у зв’язку із захворюванням пов’язаним із іонізуючим випромінюванням.
З довідки військової частини 31600 від 02 квітня 1998 року № 448/16/1523 встановлено, що ОСОБА_1 в період часу з березня 1979 року по червень 1981 року приймала безпосередню участь в підземних випробуваннях ядерної зброї на Семіпалатинському полігоні в составі в/ч 31516.
Таким чином, 3 група інвалідності, яку було встановлено позивачеві, не пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, позивач не є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, до того ж, позивач не є особою, яку відповідно до вимог ст. ст. 10, 11 Закону віднесено до осіб, які належать до учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС або особою, яка належить до потерпілих від Чорнобильської катастрофи, тому остання не має права на отримання відповідної компенсації на оздоровлення передбаченої ст. 48 Закону.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 1, 10, 11, 12, 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст. ст. 17-20, 69-72, 86, 158-163 КАС України,
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Гірницької районної адміністрації Макіївської міської ради, про визнання неправомірною відмови у виплаті грошової суми на оздоровлення та стягнення заборгованості недоотриманої суми на оздоровлення за 2007 - 2010 роки, - відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного адміністративного суду Донецької області через Гірницький районний суд міста Макіївки Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення постанови.
Суддя:
Суд | Гірницький районний суд м.Макіївки |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2011 |
Оприлюднено | 08.12.2011 |
Номер документу | 19570615 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Глобинський районний суд Полтавської області
Прикіпєлова Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні