18.11.2011
Справа № 1-88/2011 рік.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАІНИ
03.06.2011р. місцевий Новоселицький районний суд, Чернівецької області
у складі головуючого судді Вівчар Г.А.
при секретарі Кріган Ю.В.
з участю прокурора Романюк П.І.
потерпілого ОСОБА_1
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Новоселиця кримінальну справу з обвинувачення:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець і
мешканець с. Довжок, Новоселицького району, Чернівецької області,
одружений, на утримані має двоє малолітніх дітей, працює головою
ФГ «Дружба народів», раніше не судимий, громадянин України,
в скоєні злочину передбаченого ч.1 ст..272 КК України, суд, -
встановив:
ОСОБА_2 працюючи на посаді голови Фермерського господарства «Дружба народів»с. Довжок, Новоселицького району не забезпечив комплекс організаційно-технічних заходів виконання робіт на висоті з метою забезпечення безпеки слюсаря фермерського господарства ОСОБА_1 чим грубо порушив правила безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві в результаті падіння з висоти потерпілий отримав тілесні ушкодження як такі, що призвели до тривалого розладу здоров’я і відносяться до середнього ступеня важкості.
В судовому засіданні підсудний визнав себе винним в повному об’ємі щиро кається в скоєному злочині і показав, що він під час буревію 16.02.2011 року ремонтував разом з потерпілим кришу на висоті 5 метрів, без ніякої страховки в результаті необережності і самопевності і його і потерпілого сталось трагедія. Потерпілий впав з висоти п’яти метрів і отримав тілесні ушкодження. Він відшкодував йому матеріальну і моральну шкоду.
Вина підсудного крім його визнання доказується показами потерпілого і матеріалами кримінальної справи.
Потерпілий суду показав, що під час буревію у лютому 2011 року він працюючи на висоті п’яти метрів ремонтуючи покриття сараю без відповідної страховки впав, в результаті чого отримав тілесні ушкодження. Підсудний відшкодував йому матеріальну і моральну шкоду оплатив його лікування в лікарні і всі необхідні ліки для проведення операції. Він претензій до підсудного не має. Просить суд суворо його не карати.
Після допиту в судовому засіданні підсудний просив суд справу розглядати без дослідження доказів по справі, правильно розуміючи зміст даних обставин і наявних доказів, згідно пред"явленого йому обвинувачення за ст.272 ч.1 КК України.
Інші учасники судового розгляду не заперечували проти цього, а тому суд відповідно до ч.3 ст. 299 КПК України обмежив дослідження фактичних обставин справи допитом підсудного, визнавши недоцільним дослідження інших доказів по справі, які ніким не оспорюються.
Учасникам процесу роз"яснено, що в такому разі вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини справи в апеляційному порядку.
Суд вважає, що дії підсудного слід кваліфікувати за ч.1 ст.272 КК України як порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві або будь-якому підприємстві особою, яка зобов’язана їх дотримувати, якщо це порушення заподіяло шкоду здоров’ю потерпілого.
Відповідно до ст..66 КК України, суд вважає, що обставиною яка пом’якшує покарання є визнання вини і щире каяття, активне сприяння в розкритті злочину, відшкодування потерпілому матеріальної і моральної шкоди в добровільному порядку.
Відповідно до ст..67 КК України, судом не встановлено обставин які обтяжують покарання.
При обранні підсудному виду та міри покарання суд враховує, характер та ступень тяжкості скоєного злочину, те що злочин відноситься до категорії середньої тяжкості, обставини які характеризують а саме, - позитивну характеристику з місця проживання, пом’якшуючи обставини –визнання вини і щире каяття, активне сприяння в розкритті злочину, відшкодування потерпілому матеріальної і моральної шкоди в добровільному порядку, думку потерпілого і прокурора і суд вважає можливим обрати покарання необхідним і достатнім для його виправлення та попередження нових злочинів у виді штрафу за ст..272 ч.1 КК України без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.
Керуючись ст..299,321-325 КПК України, суд,
засудив:
Визнати ОСОБА_2 винним у скоєні злочину передбаченого ч.1 ст..272 КК України і призначити покарання у виді 850 грн. штрафу.
Міру запобіжного заходу відносно ОСОБА_2 до набрання вироку законної сили залишити підписку про невиїзд.
Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду Чернівецької
області на протязі п’ятнадцяти діб з дня його проголошення через Новоселицький районний суд.
Суддя:
Суд | Новоселицький районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2011 |
Оприлюднено | 15.12.2011 |
Номер документу | 19665496 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Новоселицький районний суд Чернівецької області
Вівчар Г. А.
Кримінальне
Новоушицький районний суд Хмельницької області
Стефанишин Сергій Леонідович
Кримінальне
Голопристанський районний суд Херсонської області
Ширінська Оксана Харисівна
Кримінальне
Теребовлянський районний суд Тернопільської області
Малярчук Володимир Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні