ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 серпня 2011 р. Справа № 2а/0270/3066/11
Вінницький окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді: Дончика Віталія Володимировича,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Прокурора Липовецького району в інтересах держави в особі Іллінецької міжрайонної державної податкової інспекції (далі –Іллінецька МДПІ) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Трощанське" (далі –ТОВ «Трощанське») про стягнення заборгованості
в с т а н о в и в :
В червні 2011 року Прокурор Липовецького району звернувся в суд, в інтересах держави в особі Іллінецької МДПІ, з позовом до ТОВ «Трощанське».
Позов мотивовано тим, що станом на 08.06.2011 року за відповідачем рахується податковий борг з податку з доходів фізичних осіб у сумі 40712,92 грн. Оскільки, заборгованість в добровільному порядку не погашена, відповідач борг не сплатив, що тягне за собою ненадходження коштів до бюджету Держави, прокурор вимушений звернутись до суду.
Представник позивача у судове засідання не з’явився, проте надав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності (а.с. 28).
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, проте надав до суду письмову заяву про визнання заявлених позовних вимог та розгляд справи без його участі (а.с. 27).
Відповідно до частини 3 статті 122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявляти клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.
З огляду на вказані вимоги КАС України та враховуючи клопотання позивача та відповідача про розгляд справи за їх відсутності суд дійшов до висновку про проведення судового розгляду справи в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Судом встановлено, що ТОВ «Трощанське»зареєстроване Липовецькою районною державною адміністрацією Вінницької області 06.10.2006 року згідно свідоцтва про державну реєстрацію Серії А00 № 667603, місце знаходження: с. Троща, Липовецький район, Вінницька область (а.с. 5), згідно довідки з ЄДРПОУ є юридичною особою, ідентифікаційний код 34246015 (а.с. 6) та взятий на податковий облік як платник податків Липовецькою МДПІ 11.10.2006 року за № 227 згідно довідки від 11.10.2006 року № 227/10/29-019 (а.с.7).
Станом на 08.06.2011 року за відповідачем рахується податковий борг з податку з доходів фізичних осіб у сумі 40712,92 грн.
Заборгованість по податку на доходи фізичних осіб виникла на підставі самостійно поданої платником декларації від 18.02.2011 року за січень 2011 року, згідно якої відповідачем визначено суму заборгованості з податку на доходи фізичних осіб, що існувала станом на 01.01.2011 року в сумі 40712,92 грн. (а.с. 8).
Зобов’язання з податку з доходів фізичних осіб, яке підлягає сплаті відповідачем підтверджуються також копією корінця податкової вимоги форми “Ю” 74 від 01.04.2011 року та зворотнім боком облікової картки платника станом на 08.06.2011 року (а.с. 9, 10).
Задовольняючи позов суд виходив з наступного.
Згідно частини 1 статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з підпункту 14.1.180 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України встановлено, що податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність податковим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу.
Підпунктом 162.1.3 пункту 162.1 статті 162 Податкового кодексу України визначено, що платником податку на доходи фізичних осіб є податковий агент. Відповідно до пп. пп. 168.1.2, 168.1.4 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України податок сплачується (перераховуєтъся) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).
Розділом XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України, а саме пунктом 1 підрозділу 1 “Особливості справляння податку на доходи фізичних осіб” визначено, що податок на доходи фізичних осіб, нарахований, але не сплачений податковим агентом до бюджету всупереч порядку, що діяв до набрання чинності цим Кодексом, на дату набрання чинності цим Кодексом вважається податковим боргом за узгодженим податковим зобов'язанням, а також стягується з податкового агента із застосуванням заходів відповідальності, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до п 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, податковий борг є сума грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня нарахована на суму такого грошового зобов’язання.
Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановленим цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Таким чином, станом на 08.06.2011 року відповідач має непогашений борг зі сплати податку з доходів фізичних осіб у сумі 40712,92 грн., який станом на день розгляду судом справи не погашений.
Статтею 20 Податкового кодексу України встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Зі змісту ст. ст. 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно зі ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
Взявши до уваги, що відповідач має податкову заборгованість перед бюджетом, яку не погасив, що підтверджується матеріалами справи, а також враховуючи, що викладені у заяві факти стверджуються відповідними доказами та визнаються відповідачем, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам, а отже підлягають задоволенню в заявленому обсязі.
Згідно з частиною 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд-
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Трощанське" (с. Троща, Липовецький район, Вінницька область, код ЄДРПОУ 34246015) до бюджету (р/р 33214800700300, місцевий бюджет Трощанська сільська рада, платіж 11010100, код одержувача 34701099, банк ГУДКУ у Вінницькій області МФО 802015) податковий борг по податку з доходів фізичних осіб у сумі 40 712 (сорок тисяч сімсот дванадцять) гривень 92 (дев’яносто дві) копійки.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя /підпис/ Дончик Віталій Володимирович
Копія вірна:
Суддя:
Секретар:
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.08.2011 |
Оприлюднено | 14.12.2011 |
Номер документу | 19770990 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дончик Віталій Володимирович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дончик Віталій Володимирович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дончик Віталій Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні