Постанова
від 11.10.2011 по справі 2а-6413/11/1470
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



  

Миколаївський окружний адміністративний суд  

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002  

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 11.10.2011 р.                                                                                 Справа № 2а-6413/11/1470  

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Устинова І.А. за участю секретаря судового засідання Непомнящої А.О. розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності,

до приватного підприємства «Вознесенськ ліс»,

про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі 1942,91 грн.

                                                    ВСТАНОВИВ:                                                                       

      Миколаївським обласним відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності пред’явлено позов до приватного підприємства «Вознесенськ ліс»про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі 1942,91 грн.

     Представник позивача просив суд розглядати справу за його відсутності у порядку письмового провадження.

      Відповідач заперечень проти позову не надав, представник в судове засідання не з’явився, причин неявки не повідомив.

         Виходячи з принципу рівності сторін перед законом і судом (ст.10 КАС України), відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, суд вважає що неприбуття у судове засідання належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду відповідача, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду справи і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

         Проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до наступних виводів.

      Відповідно до ст. 2 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” (далі за текстом –Закон № 2240) відповідач зареєстрований в Фонді  соціального  страхування з тимчасової втрати працездатності  як страхувальник за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (далі за текстом ФСС з ТВП).

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач має заборгованість  зі сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з тимчасової втрати працездатності в сумі 1942,91 грн., яка складається з :

- 1756,70 грн. страхові внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування згідно рішення №923 від 07 липня 2011р. про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності;

- 10,54 грн. - пеня за несвоєчасне повернення страхових коштів на підставі рішення №923 від 07 липня 2011р., прийняте відповідно до п.6 ч. 1 ст. 28, ч. 1 ст. 30 Закону України " Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" ( зі змінами та доповненнями" від 18.01.2001 р. № 2240);

- 175,67 грн. - штраф за несвоєчасне повернення страхових коштів на підставі рішення №923 від 07 липня 2011р., прийняте відповідно до п.6 ч. 1 ст. 28, ч. 1 ст. 30 Закону України " Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" ( зі змінами та доповненнями" від 18.01. 2001р. № 2240).  

Згідно зі ст. 8 Закону № 2240 спори, що виникають з правовідносин за цим Законом можуть вирішуватись в судовому порядку.

На підставі ст.14 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, статті 9 Закону № 2240 Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням і тому у спірних правовідносинах відділення Фонду та його робочі органи виступають як суб`єкти владних повноважень.

Відповідно до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються  на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

       Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обгрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.

        Керуючись статтями 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

          Позов задовольнити.

       Стягнути з приватного підприємства «Вознесенськ ліс» (с. Рацинська дача, Вознесенський район, Миколаївська область, 56543, ідентифікаційний код 30766189)  на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі 1942 гривень 91 копійки.

      Відповідно до п.1 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

     Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя                                                                                                          І. А. Устинов

СудМиколаївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення11.10.2011
Оприлюднено14.12.2011
Номер документу19772918
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-6413/11/1470

Постанова від 11.10.2011

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Устинов І. А.

Ухвала від 16.09.2011

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Устинов І. А.

Ухвала від 31.08.2011

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Устинов І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні