АС14/248-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.08.08 Справа №АС14/248-08.
за позовом: Управління Пенсійного фонду України в Глухівському районі до відповідача: Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування
від нещасних випадків на виробництві та професійних
захворювань України в м. Глухів
про зобов'язання вчинити певні дії
СУДДЯ Миропольський С.О.
За участю представників сторін:
Від позивача: Деркач Н.А.
від відповідача: Сергієнко В.П.
В судовому засіданні приймала участь секретар судового засідання Т.М.Міщенко.
В засіданні було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
СУТЬ СПОРУ: позивач просив суд зобов'язати відповідача вчинити дії по підписанню Актів щомісячної звірки витрат по особовій справі потерпілого, якому виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання на пенсії, у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання за період з жовтня 2007 року по березень 2008 року у кількості однієї особи, згідно списку пенсіонера, якому виплачено пенсії, що додається та Акти звірки відносно громадянина Худан Володимира Михайловича з жовтня 2007 року по березень 2008 року.
Відповідач в судове засідання подав письмове заперечення на адміністративний позов в якому позовні вимоги не визнає та заперечує проти задоволення позову, вважає його безпідставним та необґрунтованим, тому просить суд у задоволені позову позивачу відмовити.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення повноважних представників позивача та відповідача, дослідивши наявні докази для вирішення справи по суті, суд задовольняє позовні вимоги, виходячи з наступного:
Відповідно до ст. 15 Закону України “Про загальнообов‘язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” від 23.09.1999 року №1105-XIV страхування від нещасного випадку здійснює Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
Згідно з пп. “г” та “д”п.1 ст. 21 Закону Фонд зобов‘язаний в установленому законодавством порядку своєчасно та в повному обсязі відшкодувати шкоду, заподіяну працівнику внаслідок ушкодження здоров'я або в разі його смерті, виплачуючи йому або особам, які перебували на його утриманні, пенсію по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсію у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання.
Відповідно до 2 ст. 2 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, особи, право яких на відшкодування шкоди раніше було встановлено згідно із законодавством СРСР про відшкодування шкоди, заподіяної працівникам внаслідок травмування на виробництві або професійного захворювання, пов'язаних з виконанням ними трудових обов'язків, мають право на забезпечення по страхуванню від нещасних випадків відповідно до Закону.
Відповідно до п. 2 ст. 7 Закону України “Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” від 22.02.2001 року № 2272-ІІІ Фонд сплачує страхові виплати та надає соціальні послуги працівникам (членам їх сімей), які потерпіли на виробництві до 1 квітня 2001 року, з того часу, коли відповідні підприємства передали в установленому порядку Фонду документи, що підтверджують право цих працівників (членів їх сімей) на такі страхові виплати та соціальні послуги, або коли таке право встановлено в судовому порядку. Потерпілі, документи яких не передані до Фонду, продовжують отримувати належні виплати та соціальні послуги від свого роботодавця, Пенсійного фонду України та Фонду соціального страхування України. При цьому кошти, виплачені потерпілому страхувальником, зараховуються Фондом у рахунок його страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, а між страховиками з інших видів страхування і Фондом в подальшому відбуваються відповідні розрахунки.
Порядком відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України та правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 04.03.2003 року № 5-4/4 та зареєстрованого 16.05.2003 року в Міністерстві юстиції України, визначено механізм відшкодування Фондом на централізованому рівні витрат Пенсійного фонду, пов'язаних з виплатою відповідних пенсій.
Пунктом 5 Порядку передбачено, що органи Пенсійного фонду щомісяця, до 10 числа місяця, наступного за звітним, разом з відділенням виконавчої дирекції Фонду складають Акт щомісячної звірки витрат особових справ потерпілих, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (далі-Акт), в якому визначають загальну суму витрат. На підставі Акту узгоджується довідка про відшкодування, згідно з якою на централізованому рівні до 25 числа місяця, наступного за звітним, Фонд перераховує відповідні кошти Пенсійному фонду.
Однак, відповідачем до теперішнього часу не підписано Акти звірки за період з жовтня 2007 року по березень 2008 року відповідно однієї особи – Худан Володимира Михайловича, сума витрат по яких складає 622 грн. 98 коп., що отримав каліцтво відповідно 17.10.1984 року в установі ОЕ-256/20 Вологодської області РФ було заподіяно трудове каліцтво, внаслідок якого потерпілого визнано інвалідом третьої групи.
Як вбачається з матеріалів справи, зокрема, відповідно до рішення Глухівського відділу соціального захисту населення від 14.03.1991 року Худан Володимиру Михайловичу було призначено пенсію по трудовому каліцтву, яка, як зазначив позивач, виплачується по теперішній час ПФУ в Глухівському районі.
Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.
Відповідно до ст. 10 Закону України “Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування” особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв‘язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором. Переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви з усіма необхідними документами.
Відповідно до ч. 3 ст. 45 Закону, переведення з одного виду пенсії на інший проводиться з дня подання заяви з усіма необхідними документами. Призначення пенсій по інвалідності та трудовому каліцтву і продовження її виплати проводилось по ЗУ “Про пенсійне забезпечення”.
Враховуючи викладене, обов'язок відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсію у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання покладається на Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
Враховуючи вищевикладене, вимоги позивача щодо зобов'язання відповідача вчинити дії по підписанню Акта щомісячної звірки витрат особових справ потерпілих, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання на пенсії, у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання за період з жовтня 2007 року по березень 2008 року у кількості однієї особи, згідно списку пенсіонера, якому виплачено пенсії, що додається та Акти звірки відносно громадянина Худан Володимира Михайловича за період з жовтня 2007 року по березень 2008 року є обґрунтованими, правомірними та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити.
2. Зобов'язати Відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Глухів (41400, Сумська область, м. Глухів, вул. Шевченка, 10, код 24014366) вчинити дії по підписанню Акта щомісячної звірки витрат особових справ потерпілих, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання на пенсії, у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання за період з з жовтня 2007 року по березень 2008 року у кількості однієї особи, згідно списку пенсіонера, якому виплачено пенсії, що додається та Акти звірки відносно громадянина Худан Володимира Михайловича за період з жовтня 2007 року по березень 2008 року є обґрунтованими, правомірними та такими, що підлягають задоволенню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2008 |
Оприлюднено | 10.09.2008 |
Номер документу | 1988102 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Кіяшко В.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні