Ухвала
від 29.11.2011 по справі 17/17-2011-2436
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

17/17-2011-2436

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


УХВАЛА

про повернення заяви про порушення справи про банкрутство без розгляду

"29" листопада 2011 р.№ 17/17-2011-2436

               Суддя Брагіна Я.В., розглянувши матеріали заяви за реєстраційним №7345/2011 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю „БУДІВЕЛЬНІ ІНДУСТРІЇ” ( 65013, м. Одеса, вул. Миколаївська дорога, 126, код ЄДРПОУ 34929804 )  про визнання його банкрутом у порядку ст.ст.6,7,11 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (надалі Закон України № 2334 –ХІІ)

ВСТАНОВИВ:

       25.11.2011р. Товариство з обмеженою відповідальністю „БУДІВЕЛЬНІ ІНДУСТРІЇ”  звернулось до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство останнього за загальною процедурою банкрутства.

       Проте, заява  Товариства з обмеженою відповідальністю „БУДІВЕЛЬНІ ІНДУСТРІЇ” про визнання його банкрутом підлягає поверненню заявнику без розгляду, враховуючи наступне.

    Відповідно до ч.1 ст.9 зазначеного вище Закону України № 2334 –ХІІ, суддя повертає заяву про порушення провадження у справі про банкрутство без розгляду, зокрема, якщо  у заяві не вказано відомості , перелічені в ст.7 Закону,  заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано, а також із інших підстав, передбачених ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.

     Згідно  п.3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суддя  повертає заяву і додані до неї документи без розгляду, у заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога,  доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини.

    Господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України  „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (ст. 4-1 ГПК України).

     Провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України (п.1 ст.5 Закону України № 2334 –ХІІ ).

     Право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор (ч.2 ст.6 Закону України №2343-ХІІ).

     Відповідно до п.25 постанови Пленуму Верховного Суду України №15 від 18.12.09. „Про судову практику в справах про банкрутство”, господарський суд порушує справу про банкрутство за письмовою заявою кредитора чи боржника. Законом встановлено різні підстави порушення провадження у справі про банкрутство залежно від того, хто саме (кредитор чи боржник) звертається до господарського суду з відповідною заявою.

    Справа про банкрутство порушується господарським судом за заявою боржника за наявності хоча б однієї з підстав, передбачених частиною п'ятою ст.7 та статтями 51,53 Закону (п.34 постанови Пленуму ВСУ  №15 від 18.12.09.).

     Як суд зазначив вище, до суду із заявою про визнання банкрутом   Товариства з обмеженою відповідальністю „БУДІВЕЛЬНІ ІНДУСТРІЇ”  звернувся боржник.

      Згідно п.5 ст.7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, боржник зобов'язаний звернутися в місячний строк до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство у разі виникнення таких обставин:

-          задоволення вимог одного або кількох кредиторів приведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами;

-          орган боржника, уповноважений відповідно до установчих документів або законодавства прийняти рішення про ліквідацію боржника, прийняв рішення про звернення в господарський суду з заявою боржника  про порушення справи про банкрутство;

-          при ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі;

-          в інших випадках, передбачених цим Законом.

       У разі, якщо справа про банкрутство порушується за заявою боржника, боржник зобов'язаний одночасно подати план санації відповідно до вимог цього Закону (ч.6 ст. 7 Закону України №2343-ХІІ).

     Згідно ч.1 ст.53 зазначеного Закону України №2343-ХІІ, керівник боржника має право подати згідно з вимогами ст.7 цього Закону заяву про порушення провадження у справі про банкрутство з метою проведення керівником процедури санації до подання кредиторами заяви про порушення справи про банкрутство за таких умов:

-          за наявності рішення органу, до повноваження якого,  згідно із законодавством або установчими документами боржника, віднесено право приймати рішення щодо звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство боржника, а у випадку, якщо такі повноваження не визначені, - за  наявності рішення органу боржника, до повноваження якого віднесено прийняття рішення щодо реорганізації чи ліквідації боржника;

-          за наявності плану санації та письмової згоди кредиторів, загальна сума вимог яких перевищує п'ятдесят відсотків кредиторської заборгованості боржника згідно з даними його бухгалтерського обліку, на впровадження зазначеного плану та на призначення керуючим санацією керівника  боржника.

    Для проведення санації боржника його керівником, керівник боржника звертається у встановленому  цим  Законом порядку  до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство для проведення санації з урахуванням особливостей, передбачених цією статтею. До заяви керівника боржника додається план санації боржника, погоджений з кредиторами, що дали згоду на її проведення, письмова згода кредиторів на призначення керуючим санацією керівника боржника та пропозиція щодо кандидатури розпорядника майна (ч.2 ст.53 Закону України №2343-ХІІ).

Відповідно до ст.1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” санація це система заходів, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнання боржника банкрутом та його ліквідації, спрямована на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів шляхом кредитування, реструктуризації підприємства, боргів і капіталу та (або) зміну організаційно-правової та виробничої структури боржника.

   Проте, доданий до заяви план санації  боржника не відповідає вимогам вищезазначеного Закону, оскільки не містить будь-яких заходів, спрямованих на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника з метою запобігання банкрутству. При цьому, зазначений план санації боржника не погоджений з кредиторами.  

  Також до заяви не додана письмова згода кредиторів на призначення керуючим санацією керівника боржника та пропозиція щодо кандидатури розпорядника майна і  рішення органу, до повноваження якого,  згідно із законодавством або установчими документами боржника, віднесено право приймати рішення щодо звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство боржника.

Другим абзацом п.34 постанови Пленуму Верховного Суду України  „Про  судову практику в справах про банкрутство” №15 від 18 грудня 2009 року також роз'яснено, що з метою проведення процедури санації до подання кредиторами заяви про порушення справи про банкрутство  керівник боржника має право подати згідно з вимогами статей 7 та 53  Закону заяву про порушення справи про банкрутство за наявності рішення органу, до повноважень якого  згідно із законодавством або установчими документами боржника віднесено право приймати рішення про звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство боржника та наявності плану санації і письмової згоди кредиторів, загальна сума яких  перевищує 50 відсотків кредиторської заборгованості боржника за даними бухгалтерського обліку, на впровадження зазначеного плану та на призначення керуючим санацією керівника боржника.

Крім цього, слід зазначити, що заяву про порушення справи про банкрутство підписано директором Товариства з обмеженою відповідальністю „БУДІВЕЛЬНІ ІНДУСТРІЇ” Поповим С.В.. Однак, будь-яких доказів, які підтверджують повноваження Попова С.В. як директора боржника та повноваження на звернення до суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „БУДІВЕЛЬНІ ІНДУСТРІЇ” до заяви не додано.

Відповідно до ч.1 ст.7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" заява про порушення справи про банкрутство повинна містити, зокрема, реквізити розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспонденського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання.

Частиною 2 ст.7 Закону України  №2343-ХІІ встановлено, що заява боржника повинна містити, зокрема, такі відомості: розмір заборгованості із єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування по податках і зборах (обов'язкових платежах); суму невикористаних та своєчасно не повернутих коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності; розмір заборгованості по відшкодуванню шкоди, заподіяної життю та здоров'ю, виплаті заробітної плати та вихідної допомоги працівникам боржника, виплати авторської винагороди; відомості про наявність у боржника майна, у тому числі грошових сум і дебіторської заборгованості, найменування банків, що здійснюють розрахунково-касове і кредитне обслуговування боржника.

Однак, заява Товариства з обмеженою відповідальністю „БУДІВЕЛЬНІ ІНДУСТРІЇ” про порушення справи про банкрутство останнього не містить  зазначених відомостей.

      Із доданого до заяви звіту про фінансові результати боржника за 9 місяців 2011року та балансу вбачається наявність дебіторської заборгованості, в тому числі і перед бюджетом та чистий дохід від реалізації продукції на суму 1726700,00грн.                  

        Отже,  відсутні підстави для порушення провадження у справі про банкрутство боржника за заявою останнього, оскільки заява не відповідає вимогам Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, в заяві не зазначено та не додано належних доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини.

    Враховуючи вищевказане, заява  Товариства з обмеженою відповідальністю „БУДІВЕЛЬНІ ІНДУСТРІЇ” підлягає поверненню без розгляду на підставі ч.1 ст.9 „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та  п. 3 ст. 63 ГПК України.

    Повернення заяви про визнання банкрутом не перешкоджає повторному зверненню до господарському суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.

   Керуючись  п.3 ст.63, 86 Господарського процесуального кодексу України та ч.1 ст.9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суддя

                                                      УХВАЛИВ:

    Заяву   Товариства з обмеженою відповідальністю „БУДІВЕЛЬНІ ІНДУСТРІЇ” ( 65013, м. Одеса, вул. Миколаївська дорога, 126, код ЄДРПОУ 34929804 ) про визнання його банкрутом у порядку ст.ст.6,7,11 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”  повернути без розгляду.

  Додаток: заява на 4 аркушах з додатками на 107 аркушах.  

        Суддя                                          < /підпис/ >                                       Брагіна Я.В.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення29.11.2011
Оприлюднено20.12.2011
Номер документу19954224
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —17/17-2011-2436

Ухвала від 29.11.2011

Господарське

Господарський суд Одеської області

Брагіна Я.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні