Рішення
від 01.11.2011 по справі 18/2581/11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18/2581/11

  

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

        01.11.2011 р.                                                                      Справа №18/2581/11

за позовом Кущового інформаційно-обчислювального центру Полтавської обласної споживчої спілки, вул.Червоноармійська,3, м.Полтава

до  Приватного підприємства  "Курортбудсервіс", вул.Пушкіна,23, к.20, м.Полтава

        про стягнення 31690,96 грн.

Суддя Тимченко Б.П.

Представники:

від  позивача:  відсутні

         від відповідача:  відсутні

         Суть справи: розглядається позовна заява  стягнення заборгованості по орендній платі в сумі 30396,49грн. згідно договору оренди  №99/09 від 29.12.2008р   та  1294,47грн. за надані послуги.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив.

Відповідач явку представника не забезпечив, вимог ухвал суду не виконав, про час і місце засідання повідомлявся належним чином шляхом направлення ухвал суду на адресу, вказану у Довідці з ЄДР. Поштові відправлення повернулися до суду без вручення адресату після закінчення терміну зберігання.

Справа розглядається без участі представників сторін за наявними в ній матеріалами  на підставі ст. 75 ГПК України.

Справа розглядається за наявними в ній матеріалами відповідно до ст. 75 ГПК України.

        Розглянувши матеріали справи, дослідивши подані докази суд встановив:  29 грудня 2008р. між Кущовим інформаційно-обчислювальним центром Полтавської обласної споживчої спілки (надалі Позивач) та Приватним підприємством  "Курортбудсервіс" (надалі Відповідач) було укладено Договір оренди нежилих  приміщень (надалі Договір оренди)  (а.с. 9-10).

    Згідно із п. 1.1. Договору оренди, Орендодавець (Позивач у справі) передає, а Орендар (Відповідач у справі) приймає у  строкове платне користування приміщення: кімнати                     № 508,509,510,513,517 на 5  поверсі,  корисною площею 96,0 кв.м.,  розміщені за адресою:            м. Полтава, вул. Червоноармійська,3.

        Відповідно до п. 2.1. Договору оренди, Орендар (Відповідач у справі) вступає у користування приміщенням одночасно із підписанням  сторонами цього договору та акту приймання-передачі вказаних приміщень.

           Згідно із п. 3.1. Договору оренди, орендна плата встановлюється у розмірі  сорок три гривні за кожен квадратний метр  корисної площі без урахування податку на додану вартість та комунальних послуг.  Згідно п. 3.2 Договору оренди, понад оренду плату Орендар сплачує фактичну вартість комунальних послуг, послуги зв'язку, обслуговування систем охоронно-пожежної сигналізації, оповіщення інші витрати, які пов'язані  з експлуатацією будинку, а також податки і збори у сумі фактичних витрат Орендодавця.

         Відповідно до п.3.2.3 Договору  орендар повинен своєчасно, не пізніше 10 числа поточного місяця і в повному обсязі сплачувати Орендодавцю аванс за оренду приміщення та послуги, які зазначені в п.3.2 Договору  в сумі 9600,00грн. Остаточний розрахунок по орендній платі  та

послугам Орендар проводить до 10 числа наступного місяця згідно пред'явлених  рахунків Орендодавця.

 Відповідач взятих на себе за договором зобов'язань в частині оплати за оренду займаних приміщень в повному обсязі не виконував, внаслідок чого за ним утворилась заборгованість в сумі 30396,49 гривень, крім того, позивачем було надано відповідачу послуги по  супроводу програмного  забезпечення та  сервісного обслуговування офісної техніки на загальну суму  1294,47гривень,  що загалом становить 31690,96гривень. Вказану суму і просить стягнути на свою користь Позивач.

 Суд вважає вимоги Позивача обґрунтованими, доведеними наданими по справі матеріалами і доказами та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

          Згідно із ст. 11 ЦК України, підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

          Відповідно до ч. 1 ст. 625 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

          Статтями 6, 627 ЦК України встановлено, що, сторони є вільними в укладені договору, в виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту.

          Відповідно до ст. 629 ЦК України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.

          Згідно із ч. 1 ст. 759 ЦК України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

          Відповідно до ч. 1 ст. 760 ЦК України предметом договору найму може бути річ, яка

визначена індивідуальними ознаками і яка зберігає свій первісний вигляд при неодноразовому використанні (неспоживна річ).

          Згідно із ст. 765 ЦК України наймодавець зобов'язаний передати наймачеві майно у користування негайно або у строк, встановлений договором найму.

          Статтями 509 - 510 ЦК України передбачено, що зобов'язанням є  правовідношення,  в  якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати  майно,  виконати  роботу,  надати послугу,  сплатити  гроші  тощо) або утриматися від певної дії,  а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу. Зобов'язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості. Сторонами у зобов'язанні є боржник і кредитор.

          Відповідно до ст. 173 ГК України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

 Згідно із статтями 526 - 527 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов  договору  та  вимог  цього  Кодексу,  інших актів цивільного законодавства,  а за відсутності таких умов та вимог -  відповідно до   звичаїв   ділового  обороту  або  інших  вимог,  що  звичайно ставляться. Боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти  виконання  особисто,  якщо інше не встановлено договором або законом,  не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.

          Відповідно до ст. 193 ГК України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

          Частиною 1 статті 530 ЦК України передбачено, якщо у зобов'язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.

          Стаття 599 ЦК України передбачає, що зобов'язання припиняється виконанням,  проведеним належним чином.

          Відповідно до статті 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням   умов,   визначених  змістом  зобов'язання  (неналежне виконання).

          Вимоги Позивача в частині стягнення з Відповідача суми боргу в розмірі 31690,96 гривень підтверджені наявними у справі доказами та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Згідно ст.33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується  на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи у їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили (ст.43 ГПК України).

На підставі матеріалів справи та керуючись  ст.ст. 33, 43, 75, 82-85   ГПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

        1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Приватного підприємства  "Курортбудсервіс"  (вул.Пушкіна, 23, кв.20, м.Полтава,  р/р 260095053 в АБ "Полтава-Банк" м.Полтава, МФО 331489, ЗКПО 34825593, ІПН 348255916016) на користь Кущового інформаційно-обчислювального центру Полтавської обласної споживчої спілки (вул.Червоноармійська, 3, м.Полтава, р/р 26002000067361 в ПАТ "Укрсоцбанк" м.Київ, МФО 300023, ЗКПО 01779250) суму боргу в розмірі 31 690,96грн.

         3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Суддя                                                                                                                    Б.П.Тимченко

      Відповідно до ч. 5 ст. 85 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення01.11.2011
Оприлюднено21.12.2011
Номер документу19976094
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —18/2581/11

Ухвала від 11.10.2011

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Тимченко Б.П.

Судовий наказ від 25.11.2011

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Тимченко Б.П.

Судовий наказ від 14.11.2011

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Тимченко Б.П.

Рішення від 04.11.2011

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Тимченко Б.П.

Рішення від 01.11.2011

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Тимченко Б.П.

Ухвала від 15.09.2011

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Тимченко Б.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні