ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 вересня 2011 року 17:00 Справа № 2а-0870/4993/11
Запорізький окружний адміністративний суд у складі судді Бойченко Ю.П., за участю секретаря судового засідання Богомаз Г.А. та представників:
позивача: не з’явився;
відповідача: не з’явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Якимівському районі Запорізької області
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорізький стан»
про про надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна платника податків,
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
29 червня 2011 року Державна податкова інспекція у Якимівському районі Запорізької області (далі – позивач або ДПІ у Якимівському районі) звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорізький стан» (далі – відповідач або ТОВ «Запорізький стан») про надання дозволу на погашення суми податкового боргу у розмірі 6289,12 гривень за рахунок майна платника податків.
Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 01 липня 2011 року відкрито провадження у справі №2а-0870/4993/11 та призначено справу до судового розгляду на 14 липня 2011 року.
За клопотаннями позивача розгляд справи неодноразово зупинявся та відкладався.
06.09.2011 року надійшла заява про уточнення позовних вимог, в якій позивач просить стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 6289,12 гривень за рахунок активів платника податків. Заява подана у відповідності до вимог ст.ст. 49, 51 КАС України, прийнята судом до розгляду, позов розглядається у відповідності до уточнених позовних вимог.
Представник позивача у судове засідання не з’явився, надав клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача в судові засідання жодного разу не з’явився. Судова кореспонденція направлена на адресу відповідача, яка вказана в позовній заяві, повернулась до суду з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання».
Адреса відповідача підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців за №10225374 станом на 14.06.2011.
Відповідно до ч. 4 ст. 33 КАС України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються, зокрема, юридичним особам – за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
За приписами ч. 11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
З аналізу зазначених норм вбачається, що відповідач належним чином був повідомлений про час судових засідань та мав змогу направити свого представника.
Відповідно до п. 1 ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Враховуючи наведене вище, керуючись вимогами ст. 122 КАС України та на підставі ст.128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Запорізький стан» зареєстроване 27.02.2008 Якимівською районною державною адміністрацією Запорізької області, як юридична особа (номер реєстраційної справи 1160).
Підпунктом 16.1.4 п.16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, передбачений обов’язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно облікової картки платника податків, яка ведеться ДПІ у Якимівському районі, податкова заборгованість ТОВ «Запорізький стан», станом на 15.09.2011, становить 6289,12 гривень.
Податковий борг по податку на прибуток виник на підставі наступного.
Відповідачем було подано квартальну декларацію з податку на прибуток №9609 від 21.04.2011, якою визначено податкове зобов’язання з податку на прибуток у сумі 5 гривень. Граничний термін сплати 30.04.2011, ТОВ «Запорізький стан» зобов’язання не сплачено. Доказів іншого відповідачем не надано.
За ненадання до 09.02.2011 річної декларації з податку на прибуток до відповідача застосовано штрафну санкцію у сумі 170,00 гривень. У зв’язку з наявністю переплати у сумі 5,28 гривень, сума боргу склала 164,72 гривні. Вищевказане податкове зобов’язання відповідачем не сплачене. Документальні докази які б це спростовували в матеріалах справи відсутні.
Також судом встановлено, що між ТОВ «Запорізький стан» та Кирилівською селищною радою був укладений договір оренди землі на 49 років за №0408264005610 від 05.05.2008 для розміщення бази відпочинку.
Відповідно до п.п. 1, 3 ст. 14 Закону України «Про плату за землю» №2535-ХІІ від 03.07.1992 р. (який був чинний на час на час укладання договору), платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій.
Нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.
Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Платник плати за землю має право подавати щомісяця нову звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.(п.286.3 ст.286 ПК України).
Згідно з п.287.1, п. 287.2, п.287.3, п. 287.4 Податкового кодексу України, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.
Облік фізичних осіб - платників податку і нарахування відповідних сум проводяться щороку до 1 травня.
Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Відповідач є користувачем (орендарем) земельної ділянки і у відповідності до вищезазначених норм зобов’язаний сплачувати плату за землю в порядку та строки визначені Законодавством.
Податковий борг по орендній плати за землю виник в результаті подання до ДПІ у Якимівському районі:
- річної податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за 2010 рік №2518 від 01.02.2010, якою визначено розмір орендної плати у сумі 4906,23 гривень, з помісячною платою у сумі 632,82 гривень. У зв’язку з наявністю переплати у розмірі 55,15 гривень, сума зобов’язання за листопад 2010 склала 577,67 гривень, вказане зобов’язання не сплачене. 10.01.2011 платником було сплачено 350 гривень , в результаті чого за період з 31.12.2010 по 09.01.2011 нарахована пеня у розмірі 0,89 гривен. За несвоєчасну сплату платежу, до відповідача була застосована штрафна санкція у сумі 28,23 гривень, у встановлений термін зобов’язання не погашено.
- річної податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за 2010 рік №2518 від 01.02.2010, якою визначено розмір орендної плати у сумі 4906,23 гривень, з помісячною платою за грудень 2010 року у розмірі 1450,81 гривень, граничний термін сплати 30.01.2011. Зазначене зобов’язання не сплачене.18.02.2011 відповідачем сплачено 350 гривень, в зв’язку з чим йому нараховано пеню за період 31.12.2010 по 17.02.2011 у сумі 3,54 гривні. За несвоєчасну сплату платежу до відповідача була застосована штрафна санкція у сумі 28,23 гривень, у встановлений термін зобов’язання не погашено. 17.03.2011 боржником сплачено 590 гривень та нарахована пеня за період з 31.01.2011 по 16.03.2011 у сумі 6,76 гривень.
- річної податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за 2011 рік №3857 від 21.03.2011, якою самостійно визначено розмір орендної плати у сумі 16935,29 гривень, з помісячною платою у розмірі 1411,27 гривень. Граничний термін сплати 21.03.2011 року. Зазначене зобов’язання не сплачене. За несвоєчасну сплату платежу до відповідача була застосована штрафна санкція у сумі 16,09 гривень та 45,53 гривень, у встановлений термін зобов’язання не погашено. 25.03.2011 відповідачем сплачено 490 гривень та нарахована пеня у розмірі 6,62 гривень.
- річної податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за 2011 рік №3857 від 21.03.2011, якою самостійно визначено розмір орендної плати у сумі 16935,29 гривень, з помісячною платою у розмірі 1411,27 гривень. Граничний термін сплати 30.03.2011 року. Зазначене зобов’язання не сплачене. За несвоєчасну здачу податкової декларації по орендній платі за землю (термін надання 01.02.2011 фактично декларація надана 21.03.2011) до ТОВ «Запорізький стан» була застосована штрафна санкція у сумі 170 грн., граничний термін сплати 03.04.2011, сума не погашена. За несвоєчасну сплату платежу до відповідача 31.03.2011 була застосована штрафна санкція у сумі 98 гривень та 118 гривень, у встановлений термін зобов’язання не погашено.
- річної податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за 2011 рік №3857 від 21.03.2011, якою самостійно визначено розмір орендної плати у сумі 16935,29 гривень, з помісячною платою у розмірі 1411,27 гривень. Граничний термін сплати 30.04.2011 року. Зазначене зобов’язання не сплачене.
- річної податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за 2011 рік №3857 від 21.03.2011, якою самостійно визначено розмір орендної плати у сумі 16935,29 гривень, з помісячною платою у розмірі 1411,27 гривень. Граничний термін сплати 30.05.2011 року. Зазначене зобов’язання не сплачене.
31.05.2011 відповідачем сплачено 300 гривень та за несвоєчасну сплату йому нараховано пеню у розмірі 8,49 гривень за період з 31.01.2011 по 30.05.2011 та 0,44 гривні за період з 01.03.2011 по 30.05.2011.
Доказів, які б підтверджували факт сплати по самостійно визначеним в декларації сумам зобов’язанням з плати за земельну ділянку відповідачем не надано.
Відповідно до п.46.1 ст. 46 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Згідно до п.57.1 ст. 57 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
При цьому відповідно до п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
13.01.2011 на адресу відповідача направлено податкову вимогу, яка повернулася на адресу позивача, в зв’язку з чим, відповідно до вимог ст.58 ПК України, був складений акт від 22.02.2011 за №4/24-2011 про встановлення факту неможливості вручення платнику податків податкової вимоги. Шістидесятиденний термін сплив 22.04.2011 року.
Відповідно до п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Аналіз зазначених вище вимог законодавства, наявні матеріали справи свідчать про те, що відповідачем в порушення вимог законодавства не сплачено суму податкового зобов’язання у розмірі 6289,12 гривень. Доказів того, що ТОВ «Запорізький стан» повністю чи частково погасив зазначену суму боргу відповідачем не надано.
Таким чином, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 94, 158-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Якимівському районі Запорізької області задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорізький стан» (72563, Запорізька область, Якимівський район, смт Кирилівка, вул. Коса Пересип, 109, ЄДРПОУ 35778377) суму податкової заборгованості у розмірі 6 289 (шість тисяч двісті вісімдесят дев’ять) гривень 12 копійок на р/р 33215812700018, код бюджетної класифікації 13050200, отримувач Кирилівська селищна рада, код отримувача 34676885, банк ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015.
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Ю.П.Бойченко
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2011 |
Оприлюднено | 23.12.2011 |
Номер документу | 19989939 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Бойченко Юлія Петрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні