10/100-2496(3/143-2325)
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"03" вересня 2008 р.Справа № 10/100-2496(3/143-2325)
Господарський суд Тернопільської області у складі
Судді Півторак М.Є.
За участю секретаря судового засідання Клим Т.П.
Розглянув у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: Тернопільської міської ради м. Тернопіль вул. Листопадова ,5;
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет позову, на стороні позивача: Управління комунальної власності Тернопільської міської ради, м. Тернопіль бульвар Шевченка,21;
до відповідача 1: Товариства з обмеженою відповідальністю „Стар-Софт”, м. Тернопіль, вул. Шашкевича, 3\71;
до відповідача 2: Товариства з обмеженою відповідальністю „Укрспецтехнологія”, м. Тернопіль, вул. Валова,5 офіс№6;
до відповідача 3: Товариства з обмеженою відповідальністю «Тернопіль-Онлайн», м. Тернопіль, вул. Валова.5;
За участю представників сторін:
Позивача: Гірняк В. – представника Тернопільської міської ради, довіреність №560/01 від 21.04.2006 року;
Третьої особи: Мельничук О.М. –представника управління комунальної власності Тернопільської міської ради , доручення № 814-у від 26.10.2006 року; Коковська І.А. - представника, довіреність №1348-у від 05.11.2007р.;
Відповідача 1: не прибув;
Відповідача 2: Кудінової Т.І.- представника, довіреність від 01 квітня 2008 року;
Відповідача 3: не прибув.
В судовому засіданні присутнім представникам сторін роз'яснено їх процесуальні права та обов'язки, передбачені статтями 20,22,27,28,81-1 Господарського процесуального кодексу України.
За відсутністю відповідного клопотання сторін технічна фіксація судового процесу не здійснюється.
В судовому засіданні в порядку статті 77 господарського процесуального кодексу України оголошувалась перерва до 16 годин 07 серпня 2008 року та 15 год. 30 хв. 03 вересня 2008 року.
Суть справи:
До господарського суду Тернопільської області поступила позовна заява Тернопільської міської ради, м. Тернопіль, вул. Листопадова ,5 до Товариства з обмеженою відповідальністю „Стар-Софт”, м. Тернопіль, вул. Шашкевича, 3\71,Товариства з обмеженою відповідальністю Укрспецтехнологія”, м. Тернопіль, вул. Валова, 5 офіс № 6, Товариства з обмеженою відповідальністю «Тернопіль-Онлайн», м. Тернопіль, вул. Валова, 5, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет позову, на стороні позивача –Управління комунальної власності Тернопільської міської ради, м. Тернопіль про:
- визнання недійсним договору купівлі –продажу частини приміщення площею 322,6 квадратних метрів від 07.09.2006 року, посвідченого приватним нотаріусом Тернопільського міського нотаріального округу Салій Г.Я. зареєстрованого в реєстрі за №3084;
- зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю „Укрспецтехнологія”, м. Тернопіль, вул. Валова,5 офіс № 6 передати приміщення по вул. Руська,21 у м. Тернополя площею 322,6 квадратних метра по акту прийому –передачі в управління комунальної власності Тернопільської міської ради;
- судові витрати покласти на першого відповідача.
Відповідач Товариства з обмеженою відповідальністю „Стар-Софт”, м. Тернопіль письмового відзиву на позов не подав, явку в судове засідання свого представника не забезпечив, недивлячись на те, що неодноразово належним чином був повідомлений про час та місце проведення судового засідання, а тому рішення прийнято у відповідності до чинного законодавства України по наявних у справі документах.
У відзиві на позов № 218-юр від 28.07.2008 року ТзОВ “Укрспецтехнологія“, м. Тернопіль заперечує заявлені вимоги повністю. Посилається на приписи ст. 215 ЦК України, якою визначено підстави недійсності правочину, і позивачем не доведено існування підстав для визнання недійсним договору купівлі-продажу від 07.09.2006 року частини приміщення 322,6 кв. м. по вул. Руська, 21 в м. Тернополі. Вважає, що є помилковим твердження про те, що визнання недійсним договору дарування відповідачем 3 відповідачу 1 приміщення по вул. Руській, 21 в м. Тернополі є підставою для визнання спірного договору купівлі-продажу цього приміщення від 07.09.2006 року недійсним на підставі ст. 215 ЦК України. Також зазначає, що вимоги позивача щодо передачі приміщення, отриманого за спірним договором відповідачем 2 на користь третьої особи суперечить частині 2 статті 216 ЦК України, згідно якої у разі недійсності правочину кожна із сторін зобов'язана повернути другій стороні в натурі все, що вона одержала на виконання цього правочину, а в разі неможливості такого повернення, зокрема, тоді, коли одержане полягає у користуванні майном, виконаній роботі, наданій послузі –відшкодувати вартість того, що одержаваного за цінами, які існують на момент відшкодування.
Відповідач Товариства з обмеженою відповідальністю «Тернопіль-Онлайн», м. Тернопіль письмового відзиву на позов не подав. Явку в судове засідання свого представника не забезпечив не дивлячись на те, що неодноразово належним чином був повідомлений про час та місце проведення судового засідання, а тому рішення прийнято у відповідності до чинного законодавства України по наявних у справі документах.
Справа вже розглядалася в господарському суді Тернопільської області.
Так, 19 липня 2007 року господарським судом Тернопільської області винесено рішення по справі № 3/143-2325, яким позов задоволено та визнано недійсним договір купівлі –продажу частини приміщення площею 322,6 квадратних метрів від 07.09.2006 року, укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю „Стар Софт” (код ЄДРПОУ 21133679), м. Тернопіль, вул. Шашкевича, 3\71 і товариством з обмеженою відповідальністю „Укрспецтехнолгія” (код ЄДРПОУ 32578234), м. Тернопіль, вул. Валова, 5 офіс 6 посвідчений приватним нотаріусом Тернопільського міського нотаріального округу Салій Г.Я. зареєстрованого в реєстрі за №3084; зобов'язано Товариство з обмеженою відповідальністю „Укрспецтехнологія”, м. Тернопіль, вул. Валова,5 офіс №6 передати приміщення по вул. Руська, 21 у м. Тернополі площею 322,6 квадратних метра по акту прийому –передачі в управління комунальної власності Тернопільської міської ради; стягнено з Товариства з обмеженою відповідальністю „Укрспецтехнологія”, м. Тернопіль, вул. Валова, 5 офіс 6 в доход державного бюджету України 85 грн. державного мита та 118 грн. судово –інформаційних послуг.
Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 13.12.2007 року рішення залишено без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.
Постановою Вищого господарського суду України від 15.04.2008 року касаційну скаргу задоволено частково: постанову Львівського апеляційного господарського суду від 13.12.2007 року у справі за № 3/143-2325 та рішення господарського суду Тернопільської області від 19 липня 2007 року скасовано. Справу передано на новий розгляд до господарського суду Тернопільської області.
Зокрема, у Постанові зазначається, що зобов'язуючи відповідача 2 повернути третій особі Управлінню комунальної власності Тернопільської міської ради спірні приміщення комунальної власності по вул. Руська, 21 ( технічний 8-й поверх ) суди не навели посилань на законодавство, яким керувалися приймаючи таке рішення; судом не зазначено, яке рішення прийняте стосовно відповідача 3 –ТзОВ “Тернопіль-Онлайн“, а також судом не наведено нормативного обґрунтування щодо заявлення позовних вимог на користь третьої особи.
Статтею 111-12 Господарського процесуального Кодексу України встановлено, що вказівки, що містяться у постанові касаційної інстанції, є обов'язковими для суду першої інстанції під час нового розгляду справи.
У судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені вимоги повністю посилається на приписи Порядку повернення у державну власність об'єктів приватизації у разі розірвання або визнання недійсним договорів купівлі-продажу таких об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 року № 32 і вказує, що об'єкт приватизації повертається до сфери управління державного органу приватизації, що проводив його відчуження –тобто до Управління комунальної власності Тернопільської міської ради.
Третя особа в судовому засіданні підтримала заявлені вимоги повністю.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, третьої особи та заперечення представника відповідача 2, дослідивши представлені документи, суд встановив наступне:
Згідно статті 1 ГПК України підприємства, установи, організації мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом свої порушених або оспорюваних і охоронюваних законом інтересів.
Статтею 20 Господарського Кодексу України визначено, що кожен суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб'єктів захищаються, зокрема, шляхом визнання недійсними господарських угод з підстав, передбачених законом.
Тернопільська міська рада, м. Тернопіль визначила предмет позову як визнання недійсним договору купівлі-продажу частини приміщення площею 322,6 кв. м. від 07.09.2006 року, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю “Стар Софт“, м. Тернопіль та Товариством з обмеженою відповідальністю “Укрспецтехнологія“, м. Тернопіль.
У судових засіданнях встановлено, що 07 вересня 2006 року між Товариством з обмеженою відповідальністю “Стар Софт“, м. Тернопіль, вул. Шашкевича 3/71 ( Продавець ) та Товариством з обмеженою відповідальністю “Укрспецтехнологія“, м. Тернопіль, вул. Валова, 5, оф. 6 ( Покупець ) було укладено Договір купівлі-продажу нежитлового приміщення, згідно умов якого Продавець передає у власність ( продає ), а Покупець приймає у власність ( купує ) належне йому на праві власності приміщення ( цегла ) зазначене в генплані під літ А, а саме: 8-2 прим., загальною площею 322,6 кв. м., що знаходиться за адресою м. Тернопіль, вул. Руська, буд. 21 (пункт 1. Договору). Пунктом 2 Договору сторони вказали, що приміщення належить Продавцю ( ТзОВ “Стар Софт“) на підставі Договору дарування приміщення, посвідченого приватним нотаріусом Тернопільського міського нотаріального округу Магдич О.О. 16.12.2005 року по реєстру № 4019 та акту прийому-передачі приміщення, складеного 16 грудня 2005 року і зареєстрованого в ТзОВ “Міське бюро технічної інвентаризації“ 10 січня 2006 року в реєстрову книгу за №1885.
Отже в Договорі купівлі-продажу нежитлового приміщення від 07.09.2006 року вказується, що власником приміщення, загальною площею 322,6 кв. м., що знаходиться за адресою м. Тернопіль, вул. Руська, буд. 21 є Товариство з обмеженою відповідальністю “Стар Софт“, м. Тернопіль і Товариство набуло право власності на приміщення на підставі Договору дарування приміщення.
Матеріалами справи підтверджується, що рішенням господарського суду Тернопільської області від 02.02.2007 року у справі № 14/323-4363 визнано недійсним договір дарування приміщення, укладеного 16.12.2005 року між ТзОВ “Онлайн“ та ТзОВ “Стар Софт“, який посвідчений приватним нотаріусом Тернопільського нотаріального округу Магдич О.О. і зареєстрованого у реєстрі за № 4019. Зазначене рішення набрало законної сили і на час розгляду позову в суді ніким не скасоване.
Отже, з часу набуття законної сили рішення господарського суду Тернопільської області від 02.02. 2007 року у Товариства з обмеженою відповідальністю “Стар Софт“, м. Тернопіль відпали правові підстави стверджувати, що воно є власником приміщення, площею 322,6 кв. м., що знаходиться за адресою м. Тернопіль, вул. Руська, буд. 21 і відповідно розпоряджатися вказаним приміщенням як власник, в тому числі укладати договір купівлі-продажу і т.д.
Статтею 4 Закону України “Про власність“ встановлено, що власник на свій розсуд володіє, користується і розпоряджається належним йому майном. Він має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, що не суперечать закону: використовувати майно для здійснення господарської та іншої, незабороненої діяльності, зокрема: передавати його безоплатно або за плату у володіння і користування іншим особам.
Власником приміщення по вул. Руська, 21 в м. Тернополі була територіальна громада м. Тернополя.
Так, на виконання рішення господарського суду Тернопільської області від 21.02.2005 року по справі №9\5-58,яке набрало законної сили 30.06.2005 року (після винесення Львівським апеляційним господарським судом постанови у справі №9\5-58) між Товариством з обмеженою відповідальністю „Тернопіль –Онлайн” та Управлінням обліку та контролю за використанням комунального майна департаменту економіки Тернопільської міської ради був укладений договір купівлі –продажу нежитлового приміщення площею 394,8 квадратних метра по адресу м. Тернопіль вул. Руська,21.
Однак, у зв'язку з невиконанням Товариством з обмеженою відповідальністю „Тернопіль –Онлайн” взятих на себе зобов'язань визначених умовами договору купівлі –продажу від 15.12.2005 року укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю „Тернопіль –Онлайн” та Управлінням обліку та контролю за використанням комунального майна департаменту економіки Тернопільської міської ради, Управлінням обліку та контролю за використанням комунального майна департаменту економіки Тернопільської міської ради було подано позовну заяву про розірвання вищеназваного договору купівлі - продажу.
Рішенням господарського суду Тернопільської області по справі №7\241-3504 від 10.02.2006 року в позові відмовлено.
Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 27.04.2006 року рішення господарського суду Тернопільської області по справі № 7\241-3504 від 10.02.2006 року скасовано і прийнято нове рішення, згідно якого скасовано рішення господарського суду Тернопільської області від 10.02.2006р. і розірвано договір купівлі –продажу нежитлового приміщення площею 394,8 квадратних метрів, яке знаходиться за адресою м. Тернопіль вул. Руська,21.
Рішенням господарського суду Тернопільської області по справі №4\210-2921 зобов'язано ТзОВ „Тернопіль –Онлайн” в примусовому порядку звільнити нежитлове приміщення площею 394,8 квадратних метрів, яке знаходиться по адресу м. Тернопіль вул. Руська, 21.
16.12.2005 року між Товариством з обмеженою відповідальністю “Тернопіль-Онлайн“, м. Тернопіль та Товариством з обмеженою відповідальністю “Стар Софт“ було укладено договір дарування, згідно умов якого Дарувальник ( ТзОВ “Тернопіль-Онлайн“ ) подарував, а Обдарований ( ТзОВ “Стар Софт“ ) прийняв в дар належне дарувальнику не житлове приміщення площею 394,8 кв.м., яке знаходиться за адресою м. Тернопіль, вул. Руська, 21 ( технічний 8-й поверх ). Вказаний правочин посвідчений приватним нотаріусом Тернопільського міського нотаріального округу Магдич О.О. 16.12.2005 року та зареєстрованого в реєстрі за № 4019).
Правову оцінку договору дарування дав господарський суд Тернопільської області у справі №14/323-4363 від 02 лютого 2007 року, який визнав недійсним договір дарування приміщення, укладеного 16.12.2005 року між Товариством з обмеженою відповідальністю “Тернопіль Онлайн“ та ТзОВ “Стар Софт“, який посвідчений приватним нотаріусом Тернопільського міського нотаріального округу Магдич О.О. 16.12.2005 року і зареєстрований у реєстрі за № 4019.
Отже, будучи належним чином повідомленим щодо наявності судового спору про розірвання договору купівлі –продажу, за відсутності передбаченого установчими документами права здійснювати дарування, всупереч порядку надання державними органами приватизації згоди на подальше відчуження та передачу в заставу об'єктів, обтяжених зобов'язаннями їх власників перед державою, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 30.03.2001 року №500 та п.5 договору дарування, у відповідності до якого дарувальник гарантує факт щодо відсутності судових спорів і прав третіх осіб на приміщення, ТзОВ ”Тернопіль - Онлайн” вчинено правочин - укладено з ТзОВ „Стар - Софт” договір дарування нежитлового приміщення комунальної власності, що належить територіальній громаді м. Тернополя по вул. Руська, 21 (технічний 8-й поверх ),що являється грубим порушенням чинного законодавства України та відповідно інтересів Тернопільської міської ради.
Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно ч.1 ст.236 ЦК України передбачено, що нікчемний правочин або правочин визнаний судом недійсним з моменту його вчинення, що в свою чергу визначає недійсність договору дарування від 16.12. 2005 року укладеного між ТзОВ „Тернопіль –Онлайн” та ТзОВ „Стар -Софт” на вчинення правочину, передбачених ст. 203 ЦК України та наявність підстав визнання недійсним договору купівлі –продажу частини приміщення площею 322,6 квадратних метрів від 07.09.2006 року посвідченого приватним нотаріусом Тернопільського міського округу Салій Г.Я. і зареєстрованого в реєстрі №3084.
Постановою Пленуму Верховного суду України №3 від 28.04.1978 року „Про судову практику в справах про визнання угод недійсними„ передбачено, що визнаючи угоду недійсною, суд зобов'язує кожну із сторін повернути другій стороні все одержане за угодою, а при неможливості повернути одержане в натурі (у разі втрати, псування, значного зносу майна, істотної його зміни ) повернути його вартість у грошах.
Оцінивши представлені документальні докази, господарський суд Тернопільської області прийшов до переконання, що позовні вимоги позивача в частині щодо:
- визнати недійсним договір купівлі –продажу частини приміщення площею 322,6 квадратних метрів від 07.09.2006 року, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю “Стар Софт“, м. Тернопіль та Товариством з обмеженою відповідальністю “Укрспецтехнологія“, м. Тернопіль і який посвідчений приватним нотаріусом Тернопільського міського нотаріального округу Салій Г.Я. зареєстрованого в реєстрі за №3084; є документально обґрунтовані і підлягають задоволенню.
У поданій до суду позовній заяві Тернопільська міська рада, м. Тернопіль вказала відповідачем 3: Товариство з обмеженою відповідальністю “Тернопіль-Онлайн“, м. Тернопіль, вул. Валова, 5.
Зазначивши відповідачем ТзОВ “Тернопіль-Онлайн“ позивач вважає, що даний відповідач порушує його права та охоронювані законом інтереси.
З матеріалів справи вбачається, що 16.12.2005 року саме між ТОВ «Тернопіль-Онлайн», м. Тернопіль, вул. Валова, 5 та ТОВ «Стар Софт», м. Тернопіль, вул. Шашкевича, 3/71,по справі було укладено договір дарування, за умовами якого Дарувальник (ТОВ „Тернопіль - Онлайн” ) подарував, а Обдарований (ТОВ "Стар Софт") прийняв в дар належне дарувальнику нежитлове приміщення, площею 394,8 кв.м., яке знаходиться за адресою м. Тернопіль, вул. Руська, 21 (технічний 8-й поверх). Вказаний правочин був посвідчений приватним нотаріусом Тернопільського міського нотаріального округу Магдич О.О. 16.12.2005 року та зареєстровано в реєстрі за №4019.
Отже, між сторонами: ТОВ «Тернопіль-онлайна»та ТОВ «Стар Софт»існували відносини, які базувалися на умовах договору дарування, який був визнаний судом недійсним.
Однак, в матеріалах справи відсутні докази, які б підтверджували про існування договірних відносин між позивачем та ТОВ «Тернопіль-Онлайн»та не доведено.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що між Тернопільською міською радою та відповідачем: Товариством з обмеженою відповідальністю «Тернопіль-Онлайн», м. Тернопіль немає спору, а тому припиняє провадження в цій частині в порядку п.1-1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України.
В частині позовних вимог щодо зобов'язання Товариства з обмеженою відповідальністю „Укрспецтехнологія”, м. Тернопіль, вул. Валова,5 офіс № 6 передати приміщення по вул. Руська, 21 у м. Тернополі площею 322,6 квадратних метра по акту прийому –передачі в управління комунальної власності Тернопільської міської ради суд зазначає наступне:
- Постановою Кабінету Міністрів України № 32 від 18 січня 2001 року затверджено Порядок повернення у державну власність об'єктів приватизації у разі розірвання або визнання недійсними договорів купівлі-продажу таких об'єктів.
Даний Порядок регулює відносини, пов'язані з поверненням у державну власність об'єкта приватизації, відчуженого за результатами його продажу на аукціоні, за конкурсом або шляхом викупу, у разі розірвання договору купівлі-продажу у зв'язку з невиконанням умов договору або визнання судом його недійсним.
Згідно п. 1 Порядку об'єкт приватизації повертається до сфери управління державного органу приватизації, що проводив його відчуження за договором купівлі-продажу ( далі органи приватизації ), для здійснення управління цим об'єктом згідно із законом до моменту відчуження його в результаті повторного продажу.
Договір купівлі-продажу приміщення площею 394,8 кв. м. за адресою м. Тернопіль, вул. Руська, 21 був укладений між Управлінням обліку та контролю за використанням комунального майна департаменту економіки Тернопільської міської ради ( правонаступником якого є Управління комунальної власності Тернопільської міської ради ) та ТзОВ “Онлайн“, м. Тернопіль на підставі рішення господарського суду Тернопільської області від 21.02.2005 року у справі № 9/5-58.
Зокрема, у п. 2 рішення господарського суду від 21 лютого 2005 року зазначається, що продавцем нежитлового приміщення, площею 394,8 кв. м. по вул. Руська, 21 в місті Тернополі є управління обліку та контролю за використанням комунального майна департаменту економіки Тернопільської міської ради м. Тернопіль, бульвар Шевченка, 2, а Покупцем –Товариство з обмеженою відповідальністю “Тернопіль Онлайн“, м. Тернопіль, вул. Валова, 5.
З огляду на зазначене, управління обліку та контролю за використанням комунального майна департаменту економіки Тернопільської міської ради є стороною договору купівлі-продажу нежитлового приміщення по вул. Руська, 21 в місті Тернополі.
У зв'язку з порушенням п.2.1. договору покупцем (ТзОВ “Онлайн“ ) в частині оплати вартості нежитлового приміщення протягом 30 календарних днів з моменту переходу до нього права власності на об'єкт приватизації, Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 27.04.2006 року у справі № 7/241-3504 договір купівлі-продажу нежитлового приміщення площею 394,8 кв. м. по вул. Руська, 21, укладеного між Управлінням обліку та контролю за використанням комунального майна департаменту економіки Тернопільської міської ради та ТзОВ “Онлайн“ розірвано.
У поданому до суду позові Тернопільська міська рада, м. Тернопіль вказала Управління комунальної власності Тернопільської міської ради, м. Тернопіль як третю особа, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору.
Треті особи, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору, користуються усіма правами і несуть усі обов'язки позивача.
Третя особа –Управління комунальної власності Тернопільської міської ради, місцезнаходження якого м. Тернопіль, бульвар Т. Шевченка, 21 є юридичною особою, яка включена до ЄДРПО України, ідентифікаційний код 25781553, організаційно-правова форма за КОПФГ –комунальна організація, що підтверджується Довідкою № 31-80 Головного управління статистики у Тернопільській області, діє на підставі Положення про управління комунальної власності Тернопільської міської ради, затвердженого рішенням Тернопільської міської ради № 5/2/48 від 28 вересня 2006 року “Про затвердження положень про виконавчі органи міської ради“.
Пунктом 1.1. Положення ( копія знаходиться в матеріалах справи ) зазначено, що управління комунальної власності є виконавчим органом Тернопільської міської ради, нею утворюється, їй підзвітне і підконтрольне, підпорядковане виконавчому комітету та міському голові, є правонаступником майнових і немайнових прав та обов'язків управління обліку та контролю за використанням комунального майна департаменту економіки.
Основні завдання управління комунальної власності Тернопільської міської ради визначені у пункті 2 Положення про управління до яких, зокрема, віднесено проведення підготовчої роботи до приватизації об'єктів комунальної власності, організовує конкурси, аукціони по продажу об'єктів, оформляє відповідні акти, документи, розробляє умови, на яких здійснюється передача прав власності ( пункт 2.8.) та здійснює контроль за виконанням зобов'язань, передбачених у договорах купівлі-продажу об'єктів приватизації, додержання умов договорів оренди, безоплатного користування і інших договорів оренди, в тому числі вносить зміни в договора оренди ( пункт 2.9.).
З огляду на зазначене, позов в цій частині підлягає до задоволення.
Витрати по сплаті державного мита та за інформаційно –технічне забезпечення судового процесу в сумі 118 грн. згідно статті 49 ГПК України, покладаються на відповідача 1: Товариство з обмеженою відповідальністю «Стар-Софт».
На підставі наведеного, керуючись статтями 43,49,82,84 Господарського процесуального Кодексу України, статтями 215, 216 Цивільного Кодексу України, статтями 4,7 Закону України “Про власність“, Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито“ господарський суд,-
ВИРІШИВ:
1.Позов задовольнити частково.
2.Визнати недійсним договір купівлі – продажу частини приміщення площею 322,6 квадратних метрів від 07.09.2006 року, укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю „Стар Софт” (код ЄДРПОУ 21133679), м. Тернопіль, вул. Шашкевича, 3\71 і товариством з обмеженою відповідальністю „Укрспецтехнолгія” (код ЄДРПОУ 32578234), м. Тернопіль, вул. Валова,5 офіс 6, посвідченого приватним нотаріусом Тернопільського міського нотаріального округу Салій Г.Я., зареєстрованого в реєстрі за №3084.
3.Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю „Укрспецтехнологія”, м. Тернопіль, вул. Валова,5 офіс № 6 передати приміщення по вул. Руська, 21 у м. Тернопіль, площею 322,6 квадратних метра по акту прийому –передачі в управління комунальної власності Тернопільської міської ради.
4.В частині позовних вимог щодо відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю “Тернопіль-Онлайн“, м. Тернопіль, вул. Валова, 5 - провадження припинити.
5.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Стар Софт“ м. Тернопіль вул. Шашкевича 3/71 на користь Тернопільської міської ради м. Тернопіль вул. Листопадова, 5 - 85 грн. в повернення сплаченого державного мита та 118 грн. судово –інформаційних послуг. Видати наказ.
6.Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.
На рішення господарського суду, яке не набрало законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор апеляційне подання протягом десяти днів з дня підписання рішення через місцевий господарський суд.
7.Повний текс рішення складено та підписано 03 вересня 2008 року.
Суддя М.Є. Півторак
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2008 |
Оприлюднено | 12.09.2008 |
Номер документу | 2002908 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Півторак М.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні