Постанова
від 19.10.2011 по справі 2а-0770/2754/11
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 2а-0770/2754/11

рядок статзвіту –10.1

код -  01  

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

   19 жовтня 2011 року                                                                     м. Ужгород

          Закарпатський окружний адміністративний суд в особі судді Андрійцьо В.Д., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою Закарпатського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мінеральні води Свалявщини" про стягнення заборгованості в сумі 401,41 грн., -

ВСТАНОВИВ:

          Позивач - суб'єкт владних повноважень - Закарпатське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мінеральні води Свалявщини" про стягнення заборгованості у сумі 401, 41 грн.

          30 вересня 2011 року на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду від позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності, за наявними матеріалами. Як вбачається із змісту заявленого клопотання, позивач повністю підтримує позовні вимоги.

Будучи належним чином повідомленим про день, час та місце судового розгляду справи відповідач у судове засідання не з'явився повторно, не повідомив суд про причини неявки та не надав заперечення проти позову.

У відповідності до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд розглядає справу у письмовому провадженні.

          На підставі наведеного, суд приходить до висновку про можливість  розгляду даної справи в порядку письмового провадження,  на підставі наявних  у справі доказів.

          Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд  приходить до наступного висновку.

          Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у своїй діяльності керується спеціальним Законом України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" від 18.01.2001р. № 2240 (далі –Закон № 2240). Відповідно до частини 1 статті 9 Закону № 2240 Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів.

          У судовому засіданні встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Мінеральні води Свалявщини" зареєстровано в Свалявській районній виконавчій дирекції Закарпатського  обласного відділення Фонду соціального  страхування з тимчасової втрати працездатності як страхувальник 28 листопада 2002 року під реєстраційним номером 210110000518, ознайомлене з порядком нарахування, сплати та витрачання страхових внесків до Фонду і відповідальністю за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків.

          Відповідно до п. 2 ч.2 ст.27 базового Закону України № 2240-111 від 18.01.2001 року страхувальник зобов'язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Страхові внески юридичними особами шляхом безготівкових розрахунків сплачуються один раз на місяць - в день одержання в установах банку коштів на оплату праці, а при проведенні оплати праці з готівкової виручки чи натуроплатою - платники зобов'язані не пізніше наступного дня після здійснення виплат подати до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.

          Згідно останнього поданого звіту страхувальником за 2010 рік, за відповідачем рахується борг у сумі 4068,99 грн. у тому числі  заборгованість у розмірі  3667,58грн. щодо якої прийнято рішення про стягнення її на користь обласного відділення  Фонду на підставі постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 07 квітня 2011 року по справі № 2а-2248/10/0770. Сума коштів, на яку зросла заборгованість за страхувальником  складає 401,41 грн.

          Відповідно до п. 7 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" вiд 08.07.2010  року № 2464-VI, який набирав чинності з 1 січня 2011 року, стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок  сплати єдиного внеску, забороняється.

          У відповідності до п. 2 ст. 30 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" не сплачені  в строк  страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із  страхувальника у безспірному порядку.

          Матеріалами справи підтверджується наявність у відповідача  боргу в сумі 401,41 грн.

          Відповідно до статей 11, 86, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.

З врахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, належним чином доведеними та підлягають задоволенню.

          Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства  України з відповідача не стягуються.

          Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги Закарпатського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати  працездатності - задовольнити повністю.

2. Стягнути з відповідача –товариства з обмеженою відповідальністю "Мінеральні води Свалявщини" (89321, Закарпатська область, Свалявський район, с. Сусково, буд. 61 "г", р/р 26007307611537 у ВАТ "Ощадбанк", МФО 312356, код ЄДРПОУ 32194243) на  користь Закарпатського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, 5, р/р 37174001000043 УДК в м. Ужгород, МФО 812016, код за ЄДРПОУ № 20441404) заборгованість в сумі 401 (чотириста одна) грн. 41 коп.

3. Виконавчий лист видати після набрання, відповідно до  статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному частиною 1 статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову.

          Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя                                                                                     Андрійцьо В.Д.

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення19.10.2011
Оприлюднено29.12.2011
Номер документу20217109
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-0770/2754/11

Постанова від 19.10.2011

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Андрійцьо В.Д.

Ухвала від 07.09.2011

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Андрійцьо В.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні