ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

              

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 22 листопада 2011 року   10:40                                    Справа №  2а-0870/7899/11

 Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого – судді                                        Татаринова Д.В.

при секретарі                                                  Урсуленко Ю.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу

за позовом: Пологівської міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «          Південний гранітний кар’єр»

за участю третіх осіб: ОСОБА_1, ОСОБА_2,

про: припинення підприємницької діяльності юридичної особи, -

за участю представників сторін:

від позивача: не прибув;

від відповідача: не прибув,

від третіх осіб: не прибули, -

ВСТАНОВИВ:

27 вересня 2011 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Пологівської міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Південний гранітний кар’єр» за участю третіх осіб ОСОБА_1 та ОСОБА_2, в якому позивач просить суд припинити юридичну особу відповідача.

У судове засідання представник позивача не з’явився. Надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, зазначивши, що позов підтримує у повному обсязі.

Представник відповідача та треті особи у судове засідання не з’явились. Про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином. Заяв про розгляд справи до суду від них не надходило. Причини неприбуття у судове засідання невідомі.

Згідно з ч. 1 ст. 41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до приписів ст. 41 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Як вбачається з матеріалів справи Товариство з обмеженою відповідальністю «Південний гранітний кар’єр» (код ЄДРПОУ 35875252) зареєстроване як юридична особа Чернігівською районною державною адміністрацією 07 липня 2008 року.

Згідно довідки позивача №1089/10/15 від 16 серпня 2011 року відповідачем остання податкова звітність подана 19 липня 2011 року за єдиний податок (декларація №5776).

Відповідно до довідки позивача №1084/10/24 від 16 серпня 2011 року у відповідача відсутня заборгованість перед бюджетом із сплати податків, зборів (обов’язкових платежів).

Крім того, в матеріалах справи міститься довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців №10868981 від 18 серпня 2011 року. Згідно запису №2 внесено інформацію щодо відсутності юридичної особи за вказаною адресою.

Згідно п. 15.1 ст. 15 Податкового кодексу України (далі – ПК України) платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Відповідно до п. п. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов’язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно п. п. 20.1.12 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб’єктів господарювання.

За правилами ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» від 15.05.2003 №755-IV, підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язано з банкрутством юридичної особи є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності та наявності у державному реєстрі інформації щодо відсутності юридичної особи за вказаною адресою відповідно до закону.

Враховуючи те, що у державному реєстрі міститься запис про відсутність юридичної особи за вказаною адресою, суд вважає вимоги позивача такими, що підлягають задоволенню.

За правилами ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи вищезазначене, на підставі ст. ст. 94, 158-163, п. 3 ст. 167 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.

Припинити підприємницьку діяльність Товариства з обмеженою відповідальністю «Південний гранітний кар’єр» (код ЄДРПОУ 35875252, юридична адреса: 71202, Запорізька область, Чернігівський район, смт. Чернігівка, вул. Франка, буд. 1-Є).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя                                        (підпис)                              Д.В. Татаринов

Дата ухвалення рішення 22.11.2011
Зареєстровано 28.12.2011
Оприлюднено 29.12.2011

Судовий реєстр по справі 2а-0870/7899/11

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Постанова від 22.11.2011 Запорізький окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 22.11.2011 Запорізький окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 13.10.2011 Запорізький окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 29.09.2011 Запорізький окружний адміністративний суд Адміністративне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону