Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(в порядку скороченого провадження)
Харків
13 грудня 2011 р. № 2-а- 15294/11/2070
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Архіпова С.В.,
розглянувши в порядку скороченого провадження в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу
за позовом
Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі міста Харкова
до
Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрметелеком"
про
стягнення заборгованості ,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державна податкова інспекції у Червонозаводському районі м. Харкова, звернувся до суду з позовом до відповідача, Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрметелеком», та просив стягнути заборгованість в розмірі 16995,69 грн., що склалася в зв’язку з невиконанням зобов’язань з єдиного податку .
В обґрунтування заявленого позову зазначив, що відповідач не виконував свої зобов’язання щодо своєчасної сплати у повному обсязі податків та зборів, в зв’язку з чим у нього склалася заборгованість з єдиного податку на додану вартість. Сума заборгованості відповідачем добровільно не сплачена, що, на думку позивача, є підставою для її стягнення в судовому порядку.
Відповідач, повідомлений про відкриття скороченого провадження у справі належним чином, до суду заперечень проти позову або заяви про визнання позову не направив.
Відповідно до ч. 4 ст. 183 – 2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб’єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Таким чином дана справа розглядається в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог та необхідність їх задоволення, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований як юридична особа в порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» та взятий на облік як платник податків в органах державної податкової служби.
Як встановлено судом, що відповідач має заборгованість перед бюджетом зі сплати єдиного податку в розмірі 16995,69 грн., що склалася в зв’язку з самостійним нарахуванням податкового зобов’язання.
В зв’язку з встановленими обставинами справи суд відзначає, що чинне законодавство передбачає обов’язок платників податків сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені терміни.
Так, відповідно до пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов’язаний сплачувати податки та збори у розмірах встановлених цим кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів те державних цільових фондів суми грошових зобов’язань та/або податкового боргу.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції подають в суди до боржників позови про стягнення заборгованості перед бюджетом та державними цільовими фондами.
Згідно вимог ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. У разі коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені в цьому Кодексі, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування.
Відповідно до п.п. 57.3. зазначеної статті у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
За таких обставин вбачається, що не сплативши у встановлені строки узгоджені податкові зобов'язання, відповідач порушив вимоги чинного законодавства.
Орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податкові заставі, що передбачено п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України.
Відповідно до п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу.
Враховуючи, що вжиті позивачем – податковим органом заходи щодо погашення податкового боргу відповідача не призвели до погашення податкового боргу, суд вважає за можливе надання дозволу на погашення суми боргу за рахунок безготівкових коштів, які належать відповідачу.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судовий збір з відповідача не стягується.
На підставі викладеного та керуючись ст., ст. 160,161,162,163 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрметелеком» (61009, м. Харків, вул. Балаклійська,25, код 34331299) за рахунок його майна, що перебуває у податковій заставі на державного бюджету (відомості про розрахунковий рахунок до суду не надані) заборгованість в розмірі 16995.69 грн.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами та іншими особами у зв’язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов’язки, в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги стороною, або іншою особою, яка брала участь у справі, у десятиденний строк з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Архіпова С.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2011 |
Оприлюднено | 04.01.2012 |
Номер документу | 20250930 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Архіпова С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні