Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
"20" грудня 2011 р. № 2а- 15622/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Піскун В.О.,
при секретарі судового засідання - Мараєвій О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Куп’янської об’єднаної державної податкової інспекції до Агентства "Стратегичного планування розвитку території" про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд стягнути з відповідача податковий борг в розмірі 2380 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Агентство "Стратегичного планування розвитку території" має податковий борг перед бюджетом у сумі 2380 грн. Куп'янською ОДПІ була здійснена документальна невиїзна перевірка Агентства "Стратегичного планування розвитку території" з питання своєчасності подання податкової звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями. За результатами вказаної перевірки складений акт від 28.05.2010 року №645/15-25996733, на підставі якого винесені податкове повідомлення - рішення № 0003601500/0 від 07.06.2010 року з податку на прибуток приватних підприємств на суму 2380,00 грн. Зазначене податкове повідомлення - рішення було розміщено 14.06.2010 року на дошці податкових оголошень. Сплати податкового зобов'язання у встановлений строк не відбулось. Агентству "Стратегичного планування розвитку території" було надіслано першу та другу податкові вимоги, які були розміщені на дошці податкових оголошень. Однак, відповідачем не було сплачено суму, визначену податковими вимогами. Таким чином, загальна сума заборгованості по агентству склала 2380 грн. та до теперішнього часу не сплачена. Представник позивача, посилаючись на факти, викладені в позовній заяві, просив суд позов задовольнити у повному обсязі.
Представник позивача у судове засідання не з’явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, клопотання про розгляд даної справи без його участі до суду не надав.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, до суду повернуто конверт з відміткою, що за зазначеною адресою адресат не значиться. У відповідності до ст. 35 КАС України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання.
Таким чином, суд вважає, за можливе розглянути справу без участі сторін по справі за наявними в ній матеріалами.
Відповідно до ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що Агентство "Стратегичного планування розвитку території" (далі - відповідач) пройшло державну реєстрацію у порядку, визначеному Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", зареєстровано виконавчим комітетом Куп'янської міської ради 14.06.2001 року.
Відповідач перебуває на обліку в Куп'янській об’єднаній державній податковій інспекції (далі - Куп'янська ОДПІ) як платник податків та зборів з 19.07.2001 року за № 2001_64, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків від 11.11.2011 року № 1859/29-065.
Фахівцями Куп'янської ОДПІ була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями Агентством "Стратегичного планування розвитку території" код ЄДРПОУ - 25996733.
Перевіркою було встановлено порушення п. 16.4 ст. 16 Закону України від 28 грудня 1994 року № 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств", зі змінами та доповненнями, п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21 грудня 2000 року № 2181, зі змінами та доповненнями, а саме неподання податкового звіту у строки визначені законодавством.
За результатами перевірки складено акт №645/15-25996733 від 28.05.2010 року.
Згідно з п. 2 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” (чинного на момент виникнення спірних правовідносин), платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів).
Відповідач, не подаючи декларації порушує вимоги п.п. 4.1.4. п. 4 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2001 року № 2181-ІІІ (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) (далі - Закон України № 2181-ІІІ), яким передбачено, що платник податків, зобов’язаний надавати до податкової інспекції податкові декларації, інші документи, пов’язані з обчисленням та сплатою податків за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює : а) календарному місяцю - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарного року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян) до 1 квітня року, наступного за звітним.
07.06.2010 року начальником Куп'янської ОДПІ було винесено податкове повідомлення - рішення № 0003601500/0 з податку на прибуток приватних підприємств на суму 2380,00 грн. Дане податкове повідомлення – рішення було надіслано Агентству "Стратегичного планування розвитку території" поштою, але конверт було повернуто з відміткою, що за зазначеною адресою адресат не значиться.
14.06.2010 року податкове повідомлення - рішення було розміщено на дошці податкових оголошень, відповідно до п.п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України № 2181-ІІІ.
Відповідно до ч. 3 п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України № 2181-ІІІ платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.
Сплати податкового зобов'язання у встановлений строк не відбулось.
У відповідності до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов’язання, несплачена платником податків у визначені строки, вважається сумою податкового боргу платника податків. У разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги у відповідності до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 вказаного Закону.
Відповідно до п.п.6.2.3 п.6.2 статті 6 Закону України №2181-III визначено, що податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Куп'янською ОДПІ було направлено відповідачу першу податкову вимогу №1/67 від 29.06.2010 року на суму 2380 грн.
Зазначена податкова вимога не вручена суб'єкту господарювання, у зв'язку з тим, що за зазначеною адресою адресата не знайдено. Дана податкова вимога була розміщена на дошці податкових повідомлень Куп'янської ОДПІ 08.07.2010 року.
Відповідачу було направлено другу податкову вимогу №2/119 від 06.08.2010 року на суму 2380 грн., яка також була розміщена на дошці податкових повідомлень Куп'янської ОДПІ 12.08.2010 року.
Підпунктом 6.2.4 п.6.2 ст. 6 Закону України № 2181-ІІІ визначено, що в разі коли податковий органі або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв’язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Відповідач не скористався своїм правом апеляційного або судового оскарження, тому сума заборгованості підприємства перед бюджетом є узгодженою та підлягає сплаті.
Відповідно до Витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна № 27687630 від 05.07.2010 року всі активи платника податків знаходяться у податковій заставі.
Таким чином, суд дійшов висновку, що Куп'янською ОДПІ було здійснено заходи по стягненню податкового боргу платника податків, передбачені діючим законодавством, однак вони не призвели до погашення в повному обсязі податкового боргу.
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Суд зазначає, що з 1 січня 2011 року набрав чинності Податковий кодекс України, відповідно до п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового Кодексу України (далі - ПК України) пеня нараховується: після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом; б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом.
Згідно з п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний: сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно п.п.20.1.28 п.20.1 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 87.1 ст. 87 ПК України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Сплата грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надмірно сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.
Згідно п.95.1 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Частиною 1 ст.11 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
За відповідачем лічиться податковий борг перед бюджетом у сумі 2380 грн.
На час розгляду справи вказана сума податкового боргу відповідачем не сплачена та складає 2380 грн.
Відповідач не надав до суду доказів сплати заборгованості.
Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 94, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Харківський окружний адміністративний суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Куп’янської об’єднаної державної податкової інспекції до Агенства "Стратегичного планування розвитку території" про стягнення податкового боргу - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Агенства "Стратегичного планування розвитку території" (код 25996733, Харківська область, м. Куп'янськ, вул. Леніна, 3) податковий борг в розмірі 2380 грн. (дві тисячі триста вісімдесят) грн. на р/р 31117009700013, отримувач: Куп'янське УДК, код отримувача: 24134515, МФО: 851011, банк: ГУДКУ в Харківській області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 21.12.2011 року.
Суддя Піскун В.О.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2011 |
Оприлюднено | 29.12.2011 |
Номер документу | 20251167 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Піскун В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні