ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
21 листопада 2011 року № 2а-12965/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Винокуров К.С. розглянув у порядку скороченого провадження адміністративну справу
За позовом Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України
до Повного товариства «Ломбард-Вдалий вибір «Пономарьов і компанія»
про стягнення штрафних санкцій
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України до Повного товариства «Ломбард-Вдалий вибір «Пономарьов і компанія»про стягнення штрафних санкцій в розмірі 2 295,00 грн.
Ухвалою суду від 30.09.2010 відкрито скорочене провадження у адміністративній справі, встановлено строк подання заперечення проти позову для відповідача до 21 листопада 2011 року.
Відповідач у визначений судом строк заперечення на позовну заяву не надав, заяву про визнання позову також суду не надіслав. Відповідачу була надіслана ухвала про відкриття скороченого провадження за адресою, зазначеною у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
У зв’язку з неподанням відповідачем відзиву на позов, справа вирішується у порядку передбаченому статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, адміністративний суд, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно з Акту з порушення про фінансові послуги від 13.04.2011 р.№ 343/42/4 встановлено порушення відповідачем вимог законодавства в сфері надання фінансових послуг, а саме:
П.6.12 Положення про застосування Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України заходів впливу, затвердженого розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 13.11.2003 р. № 125, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.12.2003 р. за № 1115/8436 в частині невиконання Товариством рішення про застосування заходів впливу після набрання ним чинності, яке є обов’язковим до виконання Товариством, щодо невиконання вимог констатуючої частини розпорядження про усунення порушень вимог законодавства про фінансові послуги від 21.01.2011 р. № 3162/42/5/3-ЛБ, яким було зобов’язано Товариство усунути порушення зазначені у пунктах 1 та 2 констатуючої частини розпорядження, про що письмово повідомити Держфінпослуг та надати відповідні підтверджуючі документи, завірені підписом керівника та печаткою Товариства в термін до 01.03.2010 р.
22 квітня 2011 року членом Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України було прийнято постанову про накладення штрафу за порушення законодавства про фінансові послуги, яким на підставі вищевказаного акту перевірки застосовано до Повного товариства «Ломбард-Вдалий вибір «Пономарьов і компанія»штраф в розмірі 2 295,00 гривень.
Зазначена постанова була направлена відповідачу поштою рекомендованим листом 04.05.2011 року, що підтверджується списком рекомендованих відправлень, копія якого долучена до матеріалів справи.
Відповідно до Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” від 12 липня 2001 року № 2664-III (далі по тексту –Закон № 2664-III) державне регулювання ринків фінансових послуг здійснюється, зокрема, спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг.
Пунктом 1 Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 157 від 03 лютого 2010 року визначено, що Держфінпослуг є спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг у межах, визначених законодавством.
Відповідно до статті 1 Закон № 2664-III фінансова установа юридична особа, яка відповідно до закону надає одну чи декілька фінансових послуг, а також інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг, у випадках, прямо визначених законом, та внесена до відповідного реєстру в установленому законом порядку. До фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а у випадках, прямо визначених законом, - інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг.
Статтею 39 цього Закону передбачено, що у разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, Держфінпослуг застосовує заходи впливу відповідно до закону.
Відповідно п. 1 ч. 1 ст. 41 Закону № 2664-ІІІ уповноважений орган застосовує до суб’єктів підприємницької діяльності штрафні санкції за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але не більше одного відсотка від розміру статутного (пайового) капіталу юридичної особи суб'єкта підприємницької діяльності, що вчинила правопорушення.
Частиною 2 статті 42 Закону № 2664-ІІІ встановлено, що про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 41, уповноваженою особою, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф.
Порядок застосування Держфінпослуг штрафів за порушення вимог законодавства про фінансові послуги визначено в Положенні про застосування Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України заходів впливу, затвердженого розпорядженням Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України від 13 листопада 2003 року № 125, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03 грудня 2003 року № 1115/8436 (далі - Положення).
Відповідно до Положення факти порушення законодавства про фінансові послуги виявляються посадовими особами Держфінпослуг при здійсненні нагляду за діяльністю установ та фіксується у відповідних актах про порушення.
Відповідно до п. 4.8. Положення у разі незгоди з актом про порушення уповноважені представники Особи у п'ятиденний строк з дати отримання примірника акта мають право подати письмові заперечення (пояснення) разом із доказами, на яких вони ґрунтуються.
Відповідно до п. 6.1, 6.2. Положення про застосування Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України заходів впливу рішення про застосування заходів впливу можуть бути оскаржені до Держфінпослуг або до суду. Рішення про застосування заходів впливу, крім рішень, передбачених підпунктами 4-5 пункту 2.1 цього Положення, можуть бути оскаржені Голові Держфінпослуг протягом 15 календарних днів з дня отримання рішення.
Відповідно до п. 4.20 вищевказаного Положення рішення про застосування заходів впливу, крім тих, що підлягають схваленню Комісією, набирають чинності через 10 днів після дня їх прийняття або в інший строк, передбачений самим рішенням.
Відповідно до п. 12 Положення рішення про застосування заходів впливу після набрання ним чинності є обов'язковими до виконання Особами. У разі невиконання Держфінпослуг вживає заходів щодо виконання рішення у порядку, визначеному законодавством.
Суду не надано доказів оскарження відповідачем у встановленому законом порядку постанови Держфінпослуг № СК-343/42/4/1-ЛБ від 22 квітня 2011 року про накладання штрафу за порушення законодавства про фінансові послуги, тому визначена ним сума штрафу у розмірі 2 295 грн. підлягає сплаті в обов’язковому порядку.
Доказів сплати зазначеної суми штрафу станом на день розгляду цього спору відповідачем не надано.
Відповідно до ч. 3 ст. 41 Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” штрафи, накладені Уповноваженим органом, стягуються у судовому порядку.
Враховуючи вищевикладене, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд приходить до висновку про те, що викладені в позовній заяві вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Суд вважає за необхідне роз’яснити відповідачу, що відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України дана постанова підлягає негайному виконанню.
Керуючись вимогами ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2.Стягнути з Повного товариства «Ломбард-Вдалий вибір «Пономарьов і компанія»(03131, м.Київ, Столичне шосе, 104, код за ЄДРПОУ 35570421) до Державного бюджету України (код бюджетної класифікації за доходами 21081100 та символ звітності банку 100) штраф у сумі 2 295 грн. (дві тисячі двісті дев’яносто п’ять гривень 00 коп.).
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами до суду апеляційної інстанції в порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Винокуров К.С.
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2011 |
Оприлюднено | 29.12.2011 |
Номер документу | 20258483 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Винокуров К.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні