ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Київ
01 листопада 2011 року № 2а-12792/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В. розглянув в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом
державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва
до
товариства з обмеженою відповідальністю «СВ-Фармація»
про
стягнення заборгованості у розмірі 2 366,05 грн.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державна податкова інспекція у Дніпровському районі міста Києва звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «СВ-Фармація»суми податкового боргу у розмірі 2 366,05 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані наявністю у товариства з обмеженою відповідальністю «СВ-Фармація»узгодженого податкового боргу, який самостійно відповідачем не сплачений.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 08 вересня 2011 року в адміністративній справі №2а-12792/11/2670 відкрито скорочене провадження та встановлено відповідачеві строк для подання заперечень проти позову та всіх доказів на їх підтвердження, а також повідомлено, що у разі визнання позову він може у десятиденний строк з дня одержання ухвали подати до суду відповідну заяву про визнання позову.
Ухвала про відкриття скороченого провадження направлена за адресою, за якою товариство з обмеженою відповідальністю «СВ-Фармація»внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, проте поштова кореспонденція суду повернулась у зв’язку з неможливістю вручення. Із врахуванням приписів статті 35 та абзацу другого частини третьої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвала вважається врученою відповідачеві. Справу розглянуто після отримання поштової кореспонденції суду із відміткою пошти про неможливість вручення кореспонденції адресату
Відповідно до статті 1832 Кодексу адміністративного судочинства України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах, зокрема, щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження. Суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини справи, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд –
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «СВ-Фармація»зареєстровано Дніпровською районною у місті Києві державною адміністрацією 23.02.2006, згідно з довідкою державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва від 28.02.2006 №887/14/29-11259 перебуває на обліку в державній податковій інспекції у Дніпровському районі міста Києва з 28.02.2006.
Згідно з обліковою карткою платника податків за товариством з обмеженою відповідальністю «СВ-Фармація» обліковується податковий борг у розмірі 2 366,05 грн.
Так, державною податковою інспекцією у Дніпровському районі міста Києва проведено низку перевірок товариства з обмеженою відповідальністю «СВ-Фармація»на предмет своєчасності подання податкової звітності, в ході яких встановлено несвоєчасне подання відповідачем податкової звітності, у зв’язку з чим державною податковою інспекцією у Дніпровському районі міста Києва винесено податкові повідомлення-рішення, якими до товариства з обмеженою відповідальністю «СВ-Фармація»застосовано штрафні санкції, зокрема:
· на підставі акту перевірки від 17.02.2009 №1158-15/33741345, яким зафіксовано факт неподання відповідачем декларації з податку на додану вартість за липень-грудень 2008 року, податкове повідомлення-рішення від 23.02.2009 №0003651520/0 на суму 1020,00 грн.
· на підставі акту перевірки від 24.09.2009 №5399-15/33741345, яким зафіксовано факт неподання відповідачем декларації з податку на додану вартість за січень –серпень 2009 року, податкове повідомлення-рішення від 02.10.2009 №0021711520/0 на суму 1360,00 грн.
Згідно з даними облікової картки особового рахунку за відповідачем значилася переплата у розмірі у розмірі 13,95 грн.
Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.
Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до статті 9 Закону України «Про систему оподаткування», який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до підпункту 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(далі за текстом – Закон), який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Згідно з пунктом 17.3 статті 17 Закону сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Відповідно до пункту 6.1 статті 6 Закону у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
Згідно з підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Як вбачається з матеріалів справи, податкові повідомлення-рішення від 23.02.2009 №0003651520/0 та від 02.10.2009 №0021711520/0 надіслано за адресою, за якою товариство з обмеженою відповідальністю «СВ-Фармація»внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, разом з тим, у зв’язку з неможливістю вручення платникові податків їх розміщено на дошці податкових оголошень згідно із відповідними актами.
Відповідно до приписів статті 6 Закону податкові повідомлення-рішення вважаються врученими платникові податків. Доказів оскарження податкових повідомлень-рішень товариства з обмеженою відповідальністю «СВ-Фармація»в апеляційному або ж судового порядку суду не надано. З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про узгодженість податкового зобов’язання.
Відповідно до абзацу третього підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Згідно з підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Оскільки товариством з обмеженою відповідальністю «СВ-Фармація» не надано суду доказів сплати узгодженої суми податкового зобов’язання у встановлений законом строк, суд дійшов висновку, що зазначене податкове зобов’язання є податковим боргом.
Відповідно до положень статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Державною податковою інспекцією у Дніпровському районі міста Києва на адресу товариства з обмеженою відповідальністю «СВ-Фармація»надіслано першу податкову вимогу від 10.04.2009 №1/1129, яку у зв’язку з неможливістю вручення платникові податків розміщено на дошці податкових оголошень згідно з актом від 07.05.2009 №17, а також другу податкову вимогу від 10.06.2009 №2/1720, яку у зв’язку з неможливістю вручення платникові податків також розміщено на дошці податкових оголошень згідно з актом від 22.06.2009 №27.
Доказів оскарження товариством з обмеженою відповідальністю «СВ-Фармація»»вказаних податкових вимог суду не надано.
Обліковою карткою товариства з обмеженою відповідальністю «СВ-Фармація»підтверджується наявність заявленої заборгованості на час розгляду справи.
Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Враховуючи викладене, зважаючи на те, що товариства з обмеженою відповідальністю «СВ-Фармація»не надано суду доказів сплати суми заборгованості у добровільному порядку або ж доказів оскарження податкових повідомлень-рішень чи податкових вимог, суд дійшов висновку, що позовні вимоги державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «СВ-Фармація» суми податкового боргу у розмірі 2 366,05 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163 та 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «СВ-Фармація»(код ЄДРПОУ 33741345, адреса: 02094, вул. Червоногвардійська, будинок 34, місто Київ, Україна) податковий борг у сумі 2 366,05 грн. (дві тисячі триста шістдесят шість гривень 05 копійок) на р/р 34122999700005, УДК у Дніпровському районі міста Києва, ідентифікаційний код 24258039, банк одержувач ГУ УДК у місті Києві, МФО 820019.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Літвінова А.В.
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2011 |
Оприлюднено | 29.12.2011 |
Номер документу | 20259881 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Літвінова А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні