ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
12 грудня 2011 року № 2а-17329/11/2670
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі:
Судді Добрянської Я.І,
відповідно до вимог ст.183-2 КАС України, без виклику сторін, розглянув в порядку скороченого провадження справу
За позовом Управління Пенсійного фонду України в Солом’янському районі м. Києва
до Товариства з обмеженою відповідальністю НВФ «Софія»
про стягнення заборгованості в розмірі 1 909, 60 грн.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Управління Пенсійного фонду України в Солом’янському районі м. Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю НВФ «Софія»про стягнення заборгованості в розмірі 1 909, 60 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 24.11.2011 р., відповідно до вимог п.4 ч.1 ст.183-2 КАС України, було відкрито скорочене провадження у справі № 2a-17329/11/2670 та запропоновано відповідачу у строк до 05.12.2011 р. або у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали про відкриття скороченого провадження надати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.
Ухвала про відкриття скороченого провадження у справі була скерована рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення на адресу відповідача, що зазначена у витягу з ЄДРПОУ станом на 17.11.2011 р. –03124, м. Київ, вул. Миколи Василенка, буд. 7-А.
Однак, судова кореспонденція, що була надіслана на адресу відповідача, визначену у витягу з ЄДРПОУ, повернулася до суду 12.12.2011 р. з відміткою поштового відділення «за зазначеною адресою вибув».
Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Таким чином, ні станом на 05.12.2011 р., ні станом на час розгляду даної справи по суті 12.12.2011 р., жодних заперечень на позовну заяву та/або заяв чи клопотань від відповідача до суду не надходило.
Згідно вимог ч.4 ст.183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
В Управлінні Пенсійного фонду України в Солом'янському районі міста Києва перебуває на обліку, як платник страхових внесків ТОВ НВФ «Софія»(реєстраційний номер 04-12314)
Частиною першою статті 5 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»№ 1058-ІV встановлено, що цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом або в частині, що йому не суперечить.
Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів здійснюється органами пенсійного фонду України відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»№ 1058-ІV та «Про здійснення контролю за сплатою збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та збору на обов'язкове соціальне страхування» № 700-ХVІ.
Стаття 11 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»передбачає перелік осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному страхуванню. Серед цих осіб - громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, створених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання.
Страхувальниками, відповідно до ст. 14 цього Закону є - роботодавці, незалежно від форми власності.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в ст. 14 цього Закону.
Отже, ТОВ НВФ «Софія» є таким платником страхових внесків, взятим на облік УПФУ в Солом’янському районі м. Києва за номером 04-12314.
Згідно із ч. 3 ст. 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 17 цього Закону, страхувальники зобов'язані подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленою Пенсійним фондом.
В обов'язках страхувальника (пункт 6 частини 2 статті 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування») передбачено його самостійне і обов'язкове начислення, обчислення та виплату у встановлені строки та в повному обсязі страхових внесків.
Страхові внески нараховуються, відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», - для страхувальників, зазначених у пункті 1 статті 14 цього Закону (в даному випадку для роботодавця - на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, включаючи витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці», виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Стаття 19 цього Закону в частині шостій передбачає, що страхові внески нараховуються на суми, зазначені в частині першій та другій цієї статті, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
Законодавець (після нарахування страхових внесків, згідно із статтею 19 ) у статті 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»передбачив їх обов'язкове обчислення та сплату.
Так, частина 1 статті 20 цього Закону передбачає, що страхові внески обчислюються виключно у грошовій формі, у тому числі з витрат (доходу), що здійснюються в натуральній формі.
В частині 2 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»вказується, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у п. 1,2, 5-7, 9, 10, 12 та 15 статті 11 цього Закону цього Закону здійснюються страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Страхові внески, відповідно до ч. 5 ст. 20 цього Закону сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків.
Згідно до вимог ч. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період (календарний місяць, квартал), не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Базовим звітним періодом є для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону с календарний місяць.
Частина 10 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»передбачає, якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом.
Відповідно до ч. 12 ст. 20 цього Закону, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
У разі наявності в платника страхових внесків одночасно із зобов'язаннями із сплати страхових внесків зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань щодо виплати заробітної плати (доходу).
Стаття 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»визначає відповідальність страхувальників, банків, організацій, що здійснюють виплату і доставку пенсій, та їх посадових осіб.
У разі виявлення своєчасно не сплачених страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені порядку та розмірах, визначених цією статтею.
Територіальні органи Пенсійного фонду за формою та в строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про їх сплату така вимога є одночасно і виконавчим документом.
Відповідно до ч. 2 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суми страхових внесків своєчасно не сплачені страхувальником, вважаються простроченою заборгованістю по сплаті страхових внесків (недоїмкою) та стягуються із начисленням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Протягом 10 робочих днів із дня отримання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
У разі, якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про оплату недоїмки і протягом 10 днів після її отримання не сплатив визначену у вимозі суму недоїмки разом із застосованою до нього фінансовою санкцією, включеною до вимоги, або не узгодив вимогу із відповідним органом Пенсійного фонду, або не сплатив погоджену суму недоїмки протягом 10 робочих днів після отримання погодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку та подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. В указаних випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи до господарського суду із позовом про стягнення недоїмки.
В даному випадку управлінням Пенсійного фонду України в Солом'янському м. Києва виявлено факт несплати страхувальником ТОВ НВФ «Софія»страхових внесків в сумі 1 909,60 грн.
При цьому, відповідно до п. 8.2 «Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до УПФУ»в Солом'янському районі м. Києва було виписано та надіслано страхувальнику вимогу Ю-42 від 01.01.2011 р. на суму 1 909,60 грн. про сплату недоїмки. Ця вимога страхувальником не була сплачена в передбачений Законом термін.
Таким чином, загальний борг ТОВ НВФ «Софія», який підлягає сплаті страхувальником станом на день розгляду даної справи становить 1 909 (одна тисяча дев'ятсот дев'ять) грн. 60 коп.
Згідно вимог п.4 ч.1 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які він посилається.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Оскільки позивач, як суб’єкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог, а відповідач заперечень щодо наявності такого боргу суду не надав, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача шляхом стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю НВФ «Софія»на користь Управління Пенсійного фонду України в Солом’янському районі м. Києва заборгованості в розмірі 1 909, 60 грн.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 69-71, 158-163, ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю НВФ «Софія»(03124 м. Київ, вул. М.Василенка, 7-а, код ЄДРПОУ 32485543) на користь управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва (03151, м. Київ, вул. Керченська, б. 5-А, р/р 256023122613 в ГУ Ощадбанку по м. Києву та Київській області ВАТ «Державний Ощадбанк України», МФО 322669, код ЄДРПОУ 26063727) 1 909 (одну тисячу дев'ятсот дев'ять) грн. 60 коп. заборгованості по перерахуванню сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Стягувач - Управління Пенсійного Фонду України в Солом’янському районі м. Києва (код ЄДРПОУ 26063727, адреса: 03151, м. Київ, вул. Керченська, б. 5-А).
Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Я.І. Добрянська
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2011 |
Оприлюднено | 29.12.2011 |
Номер документу | 20262080 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Добрянська Я.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні