Постанова
від 02.09.2011 по справі 2а-58/09/2770
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

< Копия >

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

02.09.11

Справа №2а-58/09/2770

Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

суддя - Водяхін С.А.;

секретар –Авчиян К.Е.,

за участю:

представника позивача –Севастопольського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності -  ОСОБА_1, довіреність №07/9 від 23 грудня 2009 року;

представника відповідача –Товариства з обмеженою відповідальністю «Експрес-Друк»–ОСОБА_2, довіреність б/н від 10 травня 2011 року,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовом Севастопольського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю «Експрес-Друк» про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Севастопольське міське відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності  звернулась до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Експер-Друк»про стягнення заборгованості у розмірі 23 251 грн. 19 коп.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 13 березня 2009 року відкрито провадження у справі, призначено попереднє судове засідання.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 31 березня 2009 року зупинено провадження у справі № 2а-58/09/2770.

Ухвалою від 29 червня 2009 року поновлено провадження у справі № 2а-58/09/2770.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 12 липня 2011 року закінчено підготовче провадження, справа призначена до судового розгляду.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач у порушення пункту 20 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 року № 1266, у редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин, здійснив невірний розрахунок суми допомоги по вагітності та пологам своєму працівнику та переплатив йому суму допомоги у розмірі 15 500 грн. 79 коп. Рішенням позивача від 31 березня 2008 року № 28 до відповідача відповідно до пункту 1 статті 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, обмовленими похованням»були застосовані штрафні санкції у розмірі 7 750 грн. 40 коп. Таким чином, відповідач зобов’язаний відшкодувати до бюджету Фонду суму страхових коштів у загальному розмірі 23 251 грн. 19 коп.  Проте зазначені суми до бюджету Фонду не сплачені.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, наполягав на їх задоволенні з мотивів викладених у адміністративному позові.

Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі, про що надав письмову заяву.

Відповідно до частини другої статті 51 Кодексу адміністративного судочинства України, крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.

Згідно зі статтею 136 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Відповідно до частини третьої статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, встановивши обставини у справі, перевіривши докази та вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відносини, яки виникли між Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Товариством з обмеженою відповідальністю «Експерс-Друк»регулюються спеціальним законодавством у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, зокрема, Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, обумовленими похованням»від 18 січня 2001 року № 2240-ІІІ (далі Закон № 2240) та Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 року № 1266, з наступними змінами та доповненнями.

Відповідно до статті 1 Закону № 2240 загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами, а також за рахунок інших джерел, передбачених цим Законом.

Статтею 9 зазначеного Закону встановлено, що фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів. Фонд є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, а також символіку, що затверджується правлінням Фонду. Фонд набуває прав юридичної особи з дня реєстрації статуту в спеціально уповноваженому центральному органі виконавчої влади.

Відповідно до пункту 2 статті 10 Закону N 2240 рішення правління Фонду, прийняте в межах його компетенції, є обов'язковим для виконання всіма страхувальниками та застрахованими особами.

Відповідно до частини третьої статті 10 Закону № 2240 виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Виконавча дирекція є підзвітною правлінню Фонду та здійснює діяльність від імені Фонду в межах та в порядку, визначених статутом Фонду та положенням про виконавчу дирекцію Фонду, що затверджується його правлінням.

Згідно зі частиною п’ятою зазначеної статті робочими органами виконавчої дирекції Фонду та його відділень є виконавчі дирекції відділень в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі. Статутом Фонду може бути передбачено створення виконавчих дирекцій або уповноважених представників відділень у районах та містах республіканського (Автономної Республіки Крим) та обласного значення. Виконавчі дирекції відділень підзвітні правлінням відділень та виконавчій дирекції Фонду та здійснюють свою діяльність від імені Фонду в межах і в порядку, передбачених статутом Фонду та положенням про виконавчі дирекції відділень Фонду.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 20 Закону № 2240 кошти загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, спрямовуються на виплату застрахованим особам допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах, на поховання.

Згідно зі статтею 53 зазначеного Закону при обчисленні середньої заробітної плати (доходу) для забезпечення допомогою по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах враховуються всі види заробітної плати (доходу) в межах граничної суми місячної заробітної плати (доходу) за відпрацьований час, на яку нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, відповідно до статті 21 цього Закону.

Порядок обчислення середньої заробітної плати для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах визначається Кабінетом Міністрів України.

Так, правила обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, і від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності (далі - страхові виплати) у разі настання страхового випадку, а також оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів підприємства, установи, організації чи фізичної особи, яка використовує працю найманих працівників, визначені Порядком обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 року № 1266 з наступними змінами та доповненнями.

Відповідно до пункту 20 зазначеного Порядку, у редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин, сума страхових виплат застрахованій особі та оплати за перші п'ять днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця розраховується шляхом множення суми денної (годинної) виплати, розмір якої встановлюється у відсотках середньоденної (середньогодинної) заробітної плати (доходу) залежно від страхового стажу, якщо наявність його передбачено законодавством, на кількість днів (годин), які підлягають оплаті (приклади наведено у додатку 1).

Статтею 30 Закону № 2240 встановлена відповідальність за порушення порядку використання страхових коштів.

Так, відповідно до частини першої зазначеної статті страхувальники та інші отримувачі страхових коштів у разі порушення порядку використання страхових коштів відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми.

Згідно зі частиною четвертою статті 30 Закону № 2240 право розглядати справи про адміністративні правопорушення і застосовувати фінансові санкції мають керівник виконавчої дирекції Фонду, його заступники, керівники виконавчих дирекцій відділень Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх заступники, керівники районних, міжрайонних, міських, районних у містах виконавчих дирекцій відділень Фонду.

З матеріалів справи вбачається та встановлено судом у ході судового розгляду, що 14 березня 2008 року працівниками виконавчої дирекції Севастопольського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності була проведена  перевірка правильності нарахування, обліку та витрат коштів Фонду соціального страхування Товариством з обмеженою відповідальністю «Експрес-Друк» за період з 01 січня 2005 року по 31 грудня 2007 року.

За результатами перевірки встановлено, що з 01 жовтня 2007 року на підставі наказу від 28 вересня 2007 року № 19 на посаду головного бухгалтера Товариства з обмеженою відповідальністю «Експрес-Друк»була прийнята ОСОБА_3. У відповідності до наказів від 01 жовтня 2007  та 11 жовтня 2007 року №№ 22 та 25 відповідно ОСОБА_3 були поставлені обов’язки інспектора по кадрам та директора цього підприємства. З 01 листопада 2007 року, відповідно до її заяви, ОСОБА_3 надається чотиригодинний робочий день (відповідно до наказу від 01 січня 2007 року № 27/1), а з 15 січня 2007 року –двогодинний робочий день (наказ від 15 листопада 2007 року № 29). За жовтень 2007 року ОСОБА_3 нараховується заробітна плата у розмірі 5 464 грн. 00 коп., що підтверджується розрахунково-платіжної відомістю № НЗП-000012 за жовтень 2007 року. З 23 листопада 2007 року ОСОБА_3 наданий лікарняний лист по вагітності та пологам.

У порушення пункту 20 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 року № 1266, у редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин, відповідачем ОСОБА_3 розраховувалась та виплачена сума допомоги по вагітності та пологам, виходячи з восьмигодинного графіка роботи, у розмірі 20 668 грн. 59 коп. А повинна була розраховуватись, виходячи з двогодинного графіку роботи. Таким чином, сума допомоги ОСОБА_3 повинна була складати 5 167 грн. 80 коп. Сума переплати складає 15 500 грн. 79 коп.

Вказаний факт документально зафіксований актом документальної перевірки правильності нарахування, обліку та витрат коштів Фонду соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності ТОВ «Експер-Друк»від 14 березня 2008 року № 147.

На підставі вказаного акту перевірки 31 березня 2008 року виконавчою дирекцією Севастопольського міського відділення Фонду відповідно до пункту 1 статті 30 Закону № 2240 прийнято рішення № 28 про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю «Експер-Друк»фінансової санкції за порушення порядку використання страхових коштів  у сумі 7 750 грн. 40 коп., а саме: 50% від неправомірно використаної суми (15 500,79 грн. х 50%). До того ж зазначеним рішенням Товариство з обмеженою відповідальністю «Експерс-Друк»зобов’язано відшкодувати до бюджету Фонду у повному обсязі неправомірно використані суми страхових коштів у розмірі 15 500 грн. 79 коп.

Відповідачем приймались мери щодо оскарження у судовому порядку вказаного рішення Фонду, проте ухвалою Господарського суду м. Севастополя від 01 червня 2011 року по справі № 5020-4/237-7/105 адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Експерс-Друк»залишений без розгляду у зв’язку з відкликанням позовної заяви.

Проте, неправомірно використана відповідачем сума страхових коштів у розмірі 15 500 грн. 79 коп. до бюджету Фонду не повернута, штрафні санкції у сумі 7 750 грн. 40 коп. –не сплачені.

Оскільки визнання адміністративного позову є правом відповідача та, як встановлено судом, не суперечить закону, не порушує чиїх-небудь прав, свобод або інтересів, суд приймає визнання позову відповідачем.

За таких обставин, суд вважає позовні вимоги підлягаючими задоволенню.

Керуючись ст. ст. 112, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Експерс-Друк»на користь Севастопольського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (р/р 25600013019695 у відділенні «Севастопольська регіональна дирекція»ПАТ «ВТБ Банк», МФО 321767, код ЄДРПОУ 26015111) заборгованості у розмірі 23 251 грн. (двадцять три тисячі двісті п’ятдесят одна) грн. 19 коп.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України повний текст постанови складено 07 вересня 2011 року.

Постанова не набрала законної сили.

Суддя                                                                                                                                          С.А. Водяхін

СудОкружний адміністративний суд міста Севастополя
Дата ухвалення рішення02.09.2011
Оприлюднено29.12.2011
Номер документу20264651
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-58/09/2770

Постанова від 02.09.2011

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Водяхін С.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні