Рішення
від 22.12.2011 по справі 5024/2235/2011
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

5024/2235/2011

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м. Херсон, вул. Горького, 18


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

22.12.2011                                                                Справа №  5024/2235/2011

Господарський суд Херсонської області у складі судді  Людоговської В.В. при секретарі Горголь О.М., розглянув у відкритому судовому засіданні справу  

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Планета Клімата", м. Запоріжжя,

до товариства з обмеженою відповідальністю "Ліга-Дніпро", м. Херсон,  

про стягнення 34841 грн.,

за участю представників сторін:

від позивача: в засідання суду не прибув;   

від відповідача: в засідання суду не прибув.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Планета Клімата" (позивач) звернулось до господарського суду з позовною заявою про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "Ліга-Дніпро" (відповідач) 34841 грн. основного боргу, відповідно до умов договору № 07/12 від 07.12.2009 р. з додатками.

Позивачем в судовому засіданні 01.12.2011 р. подано письмове клопотання про розгляд справи без його участі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, свого представника не направив, про причини неявки суд не повідомив, не скористався наданими йому ст.ст. 22, 59 ГПК України процесуальними правами щодо надання документів, які б підтвердили його доводи та заперечення.

Судові акти направлялись на адресу відповідача, зазначені в матеріалах справи з рекомендованими повідомленнями. Ухвала суду від 02.11.2011 р. з поштовим повідомленням, надіслана на адресу відповідача, повернулася на адресу господарського суду з відміткою пошти "за закінченням терміну зберігання" та знаходиться в матеріалах справи.

Статтями 42, 43 ГПК України встановлено, що господарський судовий процес здійснюється на засадах змагальності та рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом. При цьому принцип змагальності передбачає покладання тягаря доказування на сторони, покладання на них відповідальності за доведеність їхніх вимог чи заперечень; вимагає від сторін ініціативи та активності в реалізації їхніх процесуальних прав.

Згідно зі ст. 22 ГПК України сторони мають як права (брати участь в господарських засіданнях, подавати докази, брати участь у дослідженні доказів, заявляти клопотання, давати усні та письмові пояснення господарському суду і т.п.), так і обов'язки (зокрема, добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи).

В силу статті 28 ГПК України справи юридичних осіб в господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника. Представниками юридичних осіб можуть бути керівники та інші особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації.

Відповідно до розділу V ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими і речовими доказами, поясненнями представників сторін та інших осіб, які беруть участь у судовому процесі.

Господарський суд приймає до розгляду лише ті докази, які мають значення для справи. Питання про належність доказів вирішується судом. Належними визнаються докази, які містять відомості про факти, що входять у предмет доказування у справі, та інші факти, що мають значення для правильного вирішення спору. Допустимість доказів означає, що у випадках, передбачених нормами матеріального права, певні обставини повинні підтверджуватися певними засобами доказування. Письмовими доказами, в розумінні статті 36 ГПК України, є документи і матеріали, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору і повинні містити відомості, що мають значення для справи та виконані у формі, який дає змогу встановити достовірність документу.

З огляду на приписи статті 77 ГПК України, у разі нез'явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу, господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, за умови неможливості вирішення спору в даному засіданні.

Ухвалою господарського суду від 01.12.2011 р. розгляд справи відкладався в зв'язку із неявкою представника відповідача та ненадання ним витребуваних судом документів.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд:

в с т а н о в и в:

07 грудня 2009 року між товариством з обмеженою відповідальністю "Планета Клімат" (фірма) та товариством з обмеженою відповідальністю "Ліга-Дніпро" (філіал) був укладений договір № 07/12, згідно з яким філіал призначається партнером по продажу та монтажу кондиціонерів (далі - обладнання) в м. Херсон та Херсонській обл., які поставлені фірмою в порядку та на умовах, передбачених даним договором (п. 1.1). Філіал зобов'язується придбати обладнання виключно у фірми. Після чого філіал продає дане обладнання третім особам (на далі - покупець) від імені фірми (п. 1.2).

Відповідно до п. 2.1 договору філіал зобов'язаний придбати обладнання по цінам, погоджені сторонами в додатках № 1А, 1Б, 1В, 1Д, які являються невід'ємною часткою даного договору. Про зміну цін на продукцію фірма повинна повідомити філіал не менше ніж за 10 днів до дати зміни цін.

Згідно п. 5.1 договору філіал здійснює 100 % оплату замовленого обладнання в 5-ти денний строк після відвантаження фірмою обладнання, за винятком, якщо між фірмою та філіалом не передбачені інші альтернативні умови платежу.

Розділом 6 договору передбачено умови та строки поставки, зокрема, зобов'язання фірми по строкам поставки обладнання вважаються виконаними з моменту повідомлення філіал про знаходження обладнання на складі фірми та готовність його до відвантаження (п. 6.2).

Відповідно до п. 1.1 Договору позивач свої зобов'язання виконав належним чином, передавши відповідачу кондиціонери на загальну суму 34841 грн., що підтверджується видатковою накладною № РН-45 від 08.12.2009 р., довіреністю № 000014 від 08.12.2009 р. та рахунком-фактурою № СФ-117 від 08.12.2009 р. (а.с. 13-15). Відповідач поставлений товар прийняв, що підтверджується підписом представника покупця на видаткових накладних, довіреності, рахунку-фактурі та, відповідно, зобов'язаний був розрахуватись в повному обсязі. В порушення умов договору відповідачем поставлений товар не оплачено.

09.09.2011 р. за вих. № 6610 позивач звернувся до відповідача з претензією та вимогою погасити заборгованість в сумі 34841 грн. протягом 7 днів. Зазначена претензія повернулась на адресу позивача у зв'язку з закінченням терміну зберігання (а.с. 17-18).

Позовні вимоги про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "Ліга Дніпро" 34841 грн. заборгованості за договором поставки № 07/12 від 07.12.2009 р. стали предметом судового розгляду у даній справі.

Статтею 173 Господарського кодексу України передбачено, що господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Пунктом першим статті 193 Господарського Кодексу України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться .

Аналогічна норма міститься і в статті 526 Цивільного кодексу України.

За визначенням частини 1 статті 712 Цивільного кодексу України, за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. Частиною 2 зазначеної статті встановлено, що до договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

Відповідно до статті 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Таким чином, аналіз зазначених норм права та фактичних обставин справи свідчить про те, що позовні вимоги про стягнення з відповідача суми заборгованості в розмірі 34841 грн. є доведеними, обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Понесені позивачем витрати зі сплати державного мита, в розмірі 348 грн. 42 коп. та 236 грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу відшкодовуються йому за рахунок відповідача, з вини якого спір доведено до врегулювання в судовому порядку.

В судовому засіданні після закінчення розгляду справи оголошено вступну та резолютивну частини рішення, повідомлено про дату підготовки повного рішення.

На підставі зазначених вище норм матеріального права, керуючись ст.ст. 44, 49, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

в и р і ш и в:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Ліга-Дніпро", ідентифікаційний код - 32725741, адреса: кв. 42, корп. 3, буд. 152, пр. Сенявіна, м. Херсон, р/рахунок - не відомий на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Планета Клімат", ідентифікаційний код - 20492258, адреса: кв. 110, буд. 13, вул. Новокузнецька, м. Запоріжжя, р/рахунок - не відомий, 34841 грн. основного боргу, 348 грн. 42 коп. витрат по сплаті державного мита та 236 грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

         Суддя                                                                                      В.В.Людоговська

           Повне рішення складено                                                                         28.12.2011 р.                      

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення22.12.2011
Оприлюднено03.01.2012
Номер документу20361334
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5024/2235/2011

Судовий наказ від 10.01.2012

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Людоговська В.В.

Рішення від 22.12.2011

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Людоговська В.В.

Ухвала від 01.12.2011

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Людоговська В.В.

Ухвала від 02.11.2011

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Людоговська В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні